5/5 - (1 امتیاز)

آموزش نوشتن بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام برای جذب فالوور

آموزش نوشتن بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام برای جذب فالوور

یکی از مهم ترین مبانی جذب فالوور، بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام است. در مرحله اول مشخص کنید که پیج شما شخصی است و یا کاری. هدف از نوشتن بیو به چه صورت است. اگر دارای کسب و کار هستید، میبایست در مورد فعالیت و بیزنس خود معرفی کوتاهی داشته باشید. توجه داشته باشید که مهم ترین هدف شما در اینستاگرام اعتماد سازی بین فالوورهای شما  و برند شما است.

بیوگرافی حرفه ای پیج اینستاگرام

زمان ساخت اکانت و یا استفاده از بخش Edit پیج، می‌توانید قسمت بیو را ببینید. تعداد کاراکتر مجاز بیو اینستاگرام ۱۵۰ عدد است. معرفی شخص شما و شرکت در این بخش انجام می‌شود

درج آدرس سایت

قسمتی جداگانه برای درج لینک اختصاصی شما وجود دارد. در این بخش لینک وب‌سایت خود را قرار دهید. از این فضا استفاده کنید تا یک بیوگرافی حرفه ‌ای و جذاب داشته باشید.

دسته‌بندی یا همان category

قسمتی با عنوان دسته‌بندی در بخش زیرین نام قرار گرفته است. این بخش به لینک فیس‌بوک مرتبط است. اگر حساب کاربری تجاری دارید کارتان راحت‌تر می‌شود. اگر نوع تجارت خود را مشخص کنید، نیازی به توضیحات اضافی نخواهید داشت.

استفاده از ایمیل

می‌توانید ایمیل خود را در قسمت بیوی اینستاگرام وارد کنید. دکمه ایمیل در پایین ‌ترین بخش اطلاعات بیو قرار دارد. با لمس کردن این بخش، مشتری به اپ ایمیل در گوشی خود هدایت خواهد شد.

شماره تماس

یکی دیگر از راه‌های تماس، درج شماره تلفن شما است. می‌توانید شماره تلفنتان را در این بخش قرار دهید و کاربران را به تماس راحت‌ و بی دردسر با خود تشویق کنید.

آدرس کسب و کار

اگر دارای یک نمایندگی اداری جداگانه هستید، می‌توانید آدرس آن را وارد کنید. با این کار مخاطب اعتماد بیشتری کرده و در ضمن دفترتان را به آسانی پیدا می‌کند. دسترسی به آدرس شما از طریق دکمه Direction برای مخاطبین امکان‌پذیر خواهد بود.

درج شعار تبلیغاتی

از یک شعار تجاری در بیوی خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب سریعا شما را بشناسد و شاهد افزایش فالوور ها باشید. استفاده از جملات کوتاه برای معرفی برند هم ایده خوبی است. اگر شما در اول راه هستید می توانید از سایت معتبر خرید فالوور واقعی اینستاگرام خود را انجام دهید. سایت مورد اعتماد ما دیجی ممبر است.

اهمیت کوتاه‌نویسی در آموزش نوشتن بیو اینستاگرام

برخی معتقدند که استفاده از یک بیوگرافی حرفه ای کوتاه، انتقال پیام به مخاطب را راحت‌تر کرده و او را با هدف اصلی پیج آشنا می‌کند. به طور مثال برخی به طور کوتاه به اصل بودن پیج اشاره می‌کنند و یا یک لینک از سایت یا تلگرام خود درج می‌کنند.

درج سایر شبکه‌های اجتماعی

درج سایر شبکه‌های اجتماعی

آوردن آدرس سایر شبکه‌های اجتماعی فعال هم راهکار خوبی است. می‌توانید آدرس برند خودتان در فیسبوک، توئیتر و … را در بیو وارد کنید.

قابلیت خرید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

امکان خرید از اینستاگرام هم می‌تواند جزئی از بیوگرافی حرفه ای شما باشد. می‌توانید لینک خرید اینترنتی خود را در بیوی اینستاگرام خود قرار دهید. هرچند تنها بعضی از شرکت‌های آمریکایی این بخش را دارند. می‌توانید از طریق این لینک‌ها به قسمت خرید کالا هدایت شوید.

استفاده از لینک وب‌سایت

اگر شما هم دارای یک وب‌سایت مرتبط با تجارت اینستاگرامی خود هستید، لینک برخی از مطالب مهم و کاربردی خود را قرار دهید تا مخاطبین آن‌ها را به راحتی مطالعه کنند. با این کار می‌توانید ترافیک و بازدید وب‌سایت خود را بیشتر کنید. لزومی ندارد که این لینک ثابت باشد. می‌توانید آن را به طور مرتب آپدیت کنید.

استفاده از هشتگ مناسب

وجود هشتگ ها در یک بیوگرافی حرفه ای نشان می‌دهد که شما دارای یک هشتگ مخصوص به خود هستید. همچنین می­توانید از هشتگ‌های معروف استفاده می‌کنید. اما بهتر است از هشتگ مخصوص به خود در بخش بیو استفاده کنید. این امکان را هم دارید که از مخاطبین بخواهید تصاویری با موضوعات خاص را ارسال کنند و از هشتگ شما استفاده کنند. شما همچنین در این مورد مقاله آموزش هشتگ گذاری حرفه ای در اینستاگرام را بخوانید.

درج ساعت کاری

اگر لازم است که کاربران برای موارد خاصی با شما تماس بگیرند و یا به دفتر مراجعه کنند، ساعت کاری خودتان را وارد کنید. اگر دارای یک مغازه، شرکت و یا هر دفتر اداری هستید و در کنار آن یک اکانت اینستاگرام هم ایجاد کرده‌اید، حتما ساعت کاری خود را در بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام درج نمایید.

درج لینک دانلود

از درج لینک جهت دانلود اپلیکیشن اختصاصی یا محصولات مختلف همچون فایل‌های آموزشی استفاده کنید. مخاطبین می‌توانند این لینک را لمس کرده و به راحتی به وب‌سایت شما و بخش دانلود محصول و یا اپ راهنمایی شوند.

ارتباط با ادمین پیج

در کنار موارد ذکر شده از قابلیت ارتباط مستقیم با ادمین هم استفاده کنید. اگر دارای یک صفحه هنری هستید، قابلیت ارتباط با ادمین را ایجاد کنید تا کاربر بتواند به طور مستقیم با شما و یا هر فرد موردنظر دیگری ارتباط برقرار کند. این قسمت به ارتباط صمیمانه و امکان تشکر از آثار هنرمندان کمک خواهد کرد.

استفاده از ایموجی در آموزش نوشتن بیوگرافی اینستاگرام

استفاده از ایموجی ها برای نشان دادن شخصیت، اهداف و سایر ویژگی‌های برند و یا شخص شما ایده جالبی است. می‌توانید از این ایموجی‌ها در کنار یکدیگر استفاده کنید و یک جمله معنادار بسازید.

جمع‌بندی

در نهایت به شما توصیه می‌کنیم که یک بیوگرافی حرفه ای و منحصربه‌ فرد برای خود طراحی کنید. لازم نیست از همه روش‌های ذکر شده بهره بگیرید. مواردی که بیشترین تطابق را با پیج شما دارند انتخاب کنید. با آزمون و خطا بیوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. موارد مختلف را امتحان کنید تا به ساختار مورد نظر خود برسید.

دیجی ممبر برترین شرکت خدمات اینستاگامی و تلگرامی در ایران است. دیجی ممبر با ارائه با کیفیت ترین خدمات جای خود را در ذهن مردم باز کرده است.

دانلود pdf این مقاله

سوالات پرتکرار در مورد آموزش نوشتن بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام برای جذب فالوور

چرا نیاز به بیو گرافی جذاب داریم؟

یکی از مهم ترین مبانی جذب فالوور، بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام است. که بسیار در جذب مخاطب تاثیر دارد و میتواند در جذب فالوور واقعی تاثیر بگذارد

بیوگرافی حرفه ای پیج اینستاگرام متشکل از چه مواردی است؟

بیوگرافی حرفه ای پیج اینستاگرام شامل درج آدرس سایت برای آشنایی بیشتر مخاطب و دسته‌بندی یا همان category برای رساندن موضوع کانال به مخاطب استفاده از ایمیل برای ارتباط مخاطبین با شما و همچنین شماره تلفن و ادرس کسب و کار برای بازدید حضوری مخاطب از فروشگاه شما و مهمترین آنها درج شعار تبلیغاتی برای جذب بیشتر مخاطب.