🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟

فهرست مطالب
5/5 - (6 امتیاز)

 

راه یافتن یک پیج به اکسپلور نقش بسیار مهم در رشد آن دارد. بعد از بالا آمدن صفحه اینستاگرام در نتایج جستجو باید بتوانید بازدیدهای انجام گرفته از سوی کاربران را تجزیه و تحلیل کنید و از نتایج حاصله برای بهبود عملکرد خود استفاده نمایید.‌ در این مقاله قصد داریم که نحوه بررسی آمار اکسپلورر را آموزش دهیم، تا بهترین نتیجه را از فعالیت در اینستاگرام بگیرید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور صفحه کاوش اینستاگرام است که مجموعه‌ای از پست‌ها را مطابق با علایق کاربر نشان می‌دهد. الگوریتم‌ها این پست‌ها را بر اساس تعاملی که فرد با پیج‌های مختلف دارد، گزینش می‌کنند.

صفحه نتایج جستجو برای هیچ دو کاربری یکسان نیست؛ به عبارت دیگر هوش مصنوعی اینستاگرام محتواهایی را در این بخش بالا می‌آورد که فکر می‌کند مورد علاقه فرد است و از دیدن آن لذت می‌برد. با ضربه زدن روی آیکون ذره بین در قسمت پایین صفحه اینستاگرام خود می‌توانید به اکسپلورر دسترسی پیدا کنید.

اگر یک اکانت تجاری داشته باشید ، نمایش پست‌هایتان در اکسپلورر برابر است با جذب مشتری بالقوه و به دنبال آن فروش بیشتر محصولات و خدمات. بنابراین بسیار اهمیت دارد که به این بخش راه پیدا کنید و پس از ورود به آن بتوانید نحوه عملکرد خود را آنالیز نمایید. و حتی میتوانید از سایت دیجی ممبر با خرید ورود به اکسپلور امار بازدید خود را بالا ببرید.

مزایای ورود به اکسپلور اینستاگرام عبارتند از:

· تعامل بهتر با کاربران اینستاگرام: زمانی که پست به صفحه کاوش راه می‌یابد، میزان تعامل پیج به طور قابل توجهی بهبود پیدا می‌کند.

· بالا رفتن تعداد دنبال‌کنندگان: با ورود به اکسپلور پست‌ها برای افراد علاقه‌مند به موضوع پیج نمایش داده می‌شود. بنابراین ترغیب می‌شوند که صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند.

· برندسازی: ورود به نتایج جستجو باعث می‌شود که کاربران بیشتری با کسب و کار شما آشنا شده و  برندتان را بشناسند.

 Insights بهترین ابزار برای بررسی آمار اکسپلورر

ابزاری که دقیق‌ترین و بهترین اطلاعات را برای بررسی آمار اکسپلورر ارائه می‌دهد، Insights است. این قابلیت در خود اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارد و توسط آن می‌توانید در مورد استوری، پست و غیره معتبرترین اطلاعات را به دست آورید.

در این ابزار حرفه‌ای آنالیز، داده‌های مورد نیاز برای بررسی نحوه عملکردتان درج می‌شود، تا ضمن برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود، بتوانید شناخت بیشتر و دقیق‌تری از فالوورها پیدا کنید.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که اگر هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه تعامل فالوورها با محتوا، آمار تعداد بازدیدها و غیره نداشته باشید، به موفقیت نمی‌رسید و تنها وقت خود را در اینستاگرام تلف کرده‌اید.

برای استفاده از قابلیت Insights نخست باید اکانت اینستاگرام خود را به نوع تجاری تبدیل کنید. پس از این کار، زمانی که پستی را در صفحه خود به اشتراک می‌گذارید، در زیر آن گزینه‌ای به نام View Insights مشاهده می‌شود. چنانچه روی آن ضربه بزنید، می‌توانید به یک‌سری داده‌های آماری درباره پست مربوطه دسترسی داشته باشید.

استفاده از ابزار insight این مزایا را برای شما به دنبال دارد:

1- جامعه هدف خود را به درستی انتخاب می‌کنید.

2- پست‌ها را در صفحه اینستاگرامی خود با نظم خاص به اشتراک می‌گذارید.

3- در ساعات غیر بهینه محتوا منتشر نمی‌کنید.

بخش‌های مختلف ابزار Insights

در ابزار Insights قسمت‌های مختلفی وجود دارد که به بررسی آمار اکسپلورر کمک می‌کنند. این بخش‌ها عبارتند از:

1- بخش Reach

این بخش به شکل یک نمودار دایره‌ای دیده می‌شود و اطلاعاتی را در مورد تعداد اکانت‌های که پست‌ها را بازدید کرده‌اند، ارائه می‌دهد. کاربران بازدید کننده شامل دو دسته Followers و Non-Follower هستند. هرچه‌قدر که تعداد آمار ویو توسط Non-Followers کمتر باشد، بیانگر این است که اکانت‌های کمی از طریق اکسپلور پست را مشاهده کرده‌اند؛ زیرا کاربران صفحه کاوش معمولا جزا فالوورهای شما نیستند.

2-بخش Profile Activity

در این قسمت ری‌ اکشن کاربران نسبت به پست نشان داده می‌شود که خود از دو قسمت به شرح ذیل تشکیل شده است:

الف- قسمت Profile Visits: این بخش تعداد دفعاتی را نشان می‌دهد که کاربران روی عکس پروفایل کلیک کرده و وارد پیج اینستاگرام شما شده‌اند. به کمک این آمارها می‌توانید اطلاعات مفیدی را در مورد اکسپلور به دست بیاورید.

تعداد بالای آمار Profile Visit بیانگر این است که محتوای راه یافته به نتایج جستجو مورد علاقه کاربران قرار گرفته است. پس بهتر است از این محتوا برای پست‌های بعدی خود نیز الگو برداری کنید. اما اگر تعداد بازدید کمی در این بخش درج شده باشد، به معنای آن است که پست منتشر شده با الگوریتم‌ های اکسپلورر سازگار نبوده و باید برای رفع مشکل چاره‌ اندیشی نمایید.

ب- قسمت Follows: در این بخش تعداد فالو و پست درج می‌شود که به آنالیز و بررسی آمار اکسپلور کمک شایانی می‌کند. در واقع Follows بیانگر نرخ واقعی تبدیل بازدیدکننده به فالوور است.

حال هر چقدر که این تعداد زیادتر باشد، به این معنی است که پست‌های اشتراک گذاشته شده در پیج برای کاربران جذاب است. به همین دلیل ترغیب شده‌اند که اکانت شما را دنبال نمایند.

همچنین هر چه میزان این آمار بالاتر باشد، از نظر هوش مصنوعی اینستاگرام به‌عنوان یک پیج جذاب و پرطرفدار شناخته خواهید شد و شانس بیشتری برای رفتن به اکسپلورر پیدا می‌کنید.

در طرف مقابل کم بودن آمار بخش Follow نشان دهنده این است که محتوا به اندازه کافی برای کاربران جذاب نبوده، بنابراین برای دنبال کردن پیج اینستاگرام شما قانع نشده‌اند.

بخش‌های مختلف ابزار Insights

3- بخش Impressions

در این قسمت تعداد کل بازدید های صورت گرفته از منابع مختلف درج می‌شود. فرق Impression با  Reach این است که در بخش Reach فقط آمار اکانت های بازدید کننده ارائه می‌گردد، در حالی‌که در قسمت Impressions بازدیدها طبق منابع آن طبقه بندی می‌شوند.

به طور کلی در بخش Impressions این آیتم‌ها را می‌توانید ببینید و از آن‌ها برای بررسی آمار اکسپلورر بهره ببرید:

o  Explore این آیتم اطلاعات مربوط به صفحه کاوش را نشان می‌دهد.

o Location در این بخش می‌توانید تگ مکان پست را مشاهده کنید.

o Profile مشخصات صفحه پروفایل را نشان می‌دهد.

o Home آمارهای مربوط به صفحه Feed در این بخش درج می‌شود.

o Hashtag هشتگ‌هایی را که در کپشن پست مورد استفاده قرار دادیده‌اید، نشان می‌دهد.

o Other این آیتم مواردی را در بر می‌گیرد که اینستاگرام نمی‌تواند شناسایی کند.

بخش‌های مختلف ابزار Insights 2

نتیجه‌گیری

اکسپلورر در واقع همان صفحه عمومی اینستاگرام است که پست‌های مربوط به پیج‌های سراسر جهان را نشان  می‌دهد. فرقی نمی‌کند که شما این صفحات را دنبال کنید یا نه؟

به هر حال مطالب محبوب در این بخش در معرض دید کاربران مختلف قرار می‌گیرد. با تجزیه و تحلیل و بررسی آمار اکسپلورر می‌توانید به راحتی نقاط ضعف پیج اینستاگرامی خود را پیدا کرده و در جهت رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید.

منبع مقاله

سوالات متداول در زمینه آمار اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

یکی از بخش های اصلی اینستاگرام که با آیکن ذره بین مشخص شده و در این بخش محتواهایی با بازدید بالا و متناسب با سلیقه شما و دوستانتان به نمایش در می آید.

چرا سعی میکنیم پست هایمان به اکسپلور راه یابد؟

زمانی که پست و استوری های شما وارد بخش اکسپلور شود، افراد بیشتری آن را می بینند و به این ترتیب می توانید فالوور و مشتریان زیادی جذب کنید.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد