🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
نحوه گذاشتن لایو اینستاگرام و نکات مهم در مورد آن

نحوه گذاشتن لایو اینستاگرام و نکات مهم در مورد آن

فهرست مطالب
5/5 - (10 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم که در رابطه با نحوه گذاشتن لایو اینستاگرام یکی از قابلیت های پر طرفدار در اینستاگرام صحبت کنیم، اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم های مجازی است که افراد زیادی از سراسر دنیا از آن استفاده می کنند.

قابلیت پخش زنده یا همان لایو گرفتن در این برنامه وجود دارد، شما برای اینه خیلی راحت تر با مخاطبین خود تعامل داشته باشید می توانید که از گزینه لایو استفاده کنید و به صورت زنده شروع به صحبت کردن با آنها کنید.

گرفتن لایو نه تنها برای پیج های شخصی بلکه برای پیج های کاری نیز بسیار تاثیر گذارد است زیرا شما با برقرار لایو می توانید اعتماد مشتری های خود را هر چه بیشتر کنید.

در صورتی که اطلاعات لازم را در این زمینه ندارید و یا برای اولین بار است که از اینستاگرام استفاده می کنید، نگران نباشید در ادامه این بخش ما به صورت کامل تمامی این موارد را بررسی خواهیم کرد و هر انچه که نیاز است در رابطه با لایو و گرفتن یک لایو خوب و موثر بدانید را به شما بیان خواهیم کرد.

آشنایی کامل با لایو اینستاگرام

آشنایی کامل با لایو اینستاگرام

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با لایو گرفتن صحبت کنیم بهتر است کمی بیشتر در رابطه با این قابلیت توضیح دهید تا شما به صورت کامل با آن آشنا شوید .

در طی یک نظر سنجی که در Livestream برگزار شد، نتایجی به دست آمده که نشان می داد لایو را به نیست اینکه بخواهند یک متن و یا یک ولاگ را مشاهده کنند بیشتر ترجیح می دهند، درصد این افراد 80 بود که نشان دهنده علاقه زیادی افراد به این قابلیت بود. به عبارت دیگر در طی این نظر سنجی مشخص شد که لایو گرفتن برای کاربران از بخش ها دیگر جذاب تر است.

امروزه در نرم افزار های مجازی انگشت شماری این قابیت وجود دارد که یکی از آنها اینستاگرام است. همان طور که میدانید اینستاگرام یک پلتفرم جهانی است که علاوه بر اینکه می توان از آن برای کارهای شخصی استفاده کرد می تواند کسب و کار نیز راه انداخت و درآمد خوبی را نیز از این راه به دست آورد.

استفاده از قابلیت لایو یکی از بخش های مهم در بازاریابی اینستاگرامی است که باید حتما برای گرفتن نتیجه بهتر آن را در دستور کار خود قرار داد.

مزیت های استفاده کردن از لایو اینستاگرام

مزیت های استفاده کردن از لایو اینستاگرام

با توضیحتاتی که تا به اینجا دادیم ممکن است که برای شما سوال پیش بیاید که چرا تا به این اندازه استفاده از قابلیت لایو برای پیشرفت پیج ها، تاکید می شود؟

شما می توانید که با استفاده از لایو اینستاگرام به صورت مستقیم با مخاطبین خود در ارتباط باشید و سوالات و ابهامات آنها را پاسخ و رفع کنید. به طور کلی مهم ترین نتایجی که از این بخش به دست آمده و نشان دهنده اهمیت بالای آن است عبارت می باشد از :

 • طی نتایج به دست آمده به صورت متوسط هر فرد در روز حدود 53 دقیقه از وقت خود را صرف می کند به همین دلیل لایو می تواند گزینه خوبی باشد که این مدت زمان را افراد در پیج شما سپری کنند.
 • از هر پنج استوری که پیج های کاری منتشر می کنند یکی از آنها ریپلای شده و پیام دایرکت دریافت می کنند.
 • 83٪ از کاربران این پلتفرم ، محصولات جدید و یا خدمات جدید مورد نظر خود را در این برنامه پیدا می کنند.

چگونگی ضبط لایو در  اینستاگرام

چگونگی ضبط لایو در  اینستاگرام

از چندین مسیر می توانید که لایو خود را آغاز کنید که در ادامه یکی از آنها را بیان می کنیم.

 1. ابتدا برنامه را اجرا کنید و از آنجا وارد بخش استوری های خود شوید.
 2. زمانی که از شما می خواهد که عکس یا و فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید روی آیکون دوربین کلیک کنید.
 3. حال با کیشدن انگشت خود در منوی پایین صفحه گزینه LIVE را انتخاب کنید.
 4. با زدن دکمه ای که در بخش پایین وجود دارد لایو شما آغاز خواهد شد.

چگونگی ضبط لایو در  اینستاگرام

در نسخه های قدیمی اینستاگرام فقط یک پیج به تنهایی می توانست که لایو بگیرد اما بعدها در آپدیت های بعدی قابلیت برقرار لایو های دو نفره نیز ایجاد شد به گونه ای که بیش از یک  پیج می توانستند به صورت هم زمان لایو برگزار کنند.

این قابلیت جدید به خصوص برای پیج های کاری مزیت های زیادی را به همراه داشت زیرا دیگر به راحتی می توانستند که به عنوان مثال با برقرار لایو با یک اینفلوئنسری ، مخاطب های زیادی را کسب کنند. پس شما می توانید در زمان لایو گرفتن دوست های خود را نیز اضافه کنید و یا اینکه در زمان بزقرار لایو توسط فردی دیگر درخواست لایو مشترک را ارسال کنید.

روش های کارکرد ویدئو لایو اینستاگرام

روش های کارکرد ویدئو لایو اینستاگرام

در بخش قبلی در رابطه با نحوه آغاز کردن لایو در این پلتفرم توضیح دادیم حال در این بخش در رابطه با نحوه کار کردن ای برنامه صحبت خواهیم کرد. بلافاصله بعد از اینکه لایو را آغاز کردید در بالای صفحه شما تعداد افراد حاضر در لایو نمایش داده خواهد شد همنین در بخش پایینی نیز کامنت هایی که افراد برای شما می گذارند نیز نشان داده می شود.

این قابلیت برای صاحب لایو وجود دارد که پیامی را پین کند تا دیگر حرکت نکند و در معرض دید همگی قرار گیرد برای این کار کافی است که دست خود را روی پیام نگه داشته و گزینه Pin را انتخاب کنید.

روش های کارکرد ویدئو لایو اینستاگرام

خوده برنامه زمانی که شما لایو را آغاز می کنید پیامی را به فالوور های شما ارسال می کند تا از لایو شما با خبر باشند ، پس نیاز نیست شما به صورت تک تک به همه پیام دهید. این قابلیت در لایو اینستاگرام  وجود دارد که شما لایو را ذخیره کنید تا افرادی که لایو شما را از دست داده اند آن را دوباره مشاهده کنند.

در زمانی که شما در حال تماشای لایو ذخیره شده هیتنید می توانید که با کلیک بر روی صفحه با کمک نواری که در پایین صفحه ویدئو را جلو و عقب کنید.

همچنین می توانید که لایو های خود را همانند استوری های خود هایلایت کرده و برای همیشه در پروفایل خود ذحیره کنید. همچنین اگر میخواهید لایو را به اشتراک بگذارید باید که بعد از تمام شدن لایو از گزینه share اشتفاده کنید.

نحوه ی افزوده شدن گزینه Live Scheduling به لایو اینستاگرام

نحوه ی افزوده شدن گزینه Live Scheduling به لایو اینستاگرام

یکی از قابلیت هایی که به تازگی به بخش لایو در اینستاگرام اضافه شده است  گزینه  Live Scheduling است، ابن قابلیت این امکان را ایجاد می کند که بتوانید برنامه ریزی های لارم را برای لایو های خود انجام دهید و حتی از 90 قبل تر هم روز را مشخص کنید تا پیام آن به شما اراعه شود و تاریخ مورد نظر را از یاد نبرید.

این ویژگی کمک زیادی را به افراد به خصوص آنهایی که دارای پیج های بزرگ هستند و لایو های زیادی را برگزار می کنند کرده است زیرا آنها به صورت دقیق می توانند که زمان لایو های خود را تنظیم کنند.

آشنایی با تنظیمات لایو

زمانی که لایوی را اجرا می کنید در بخش پایینی آن چند گزینه وجود دارد که کمک زیادی را به شما می کند که یک لایو با کیفیت داشته باشید.

در ادامه هر یک را به شما توضیح خواهیم داد :

 1. یک گزینه وجود دارد در این بخش که دارای آیکون علامت سوال است ، در صورتی که روی این گزینه کلیک کنید سوالات محاطبین برای شما به نمایش در می آید و می تواند به آنها پاسخ دهید.
 2. گزینه دوم دارای آیکون موشک کاغذی می باشد که برای پیام دادن است ، در صورتی که می خواهید در زمان لایو پیامی را به صورت شخصی برای کاربری ارسال کنید تا لایو شما را از دست ندهد از این گزینه باید استفاده کنید.
 3. گزینه ای که دارای آیکون چهره‌ها است به شما این امکان را می دهد که کسی را به لایو اضافه کنید و آن را میزبان ویدئو لایو اینستاگرامی خود کنید.
 4. گزینه بعدی مربوط به فیلتر کردن چهره است ، با زدن روی این گزینه فیلتر های مختلفی به شما نمایش داده می شود که می توانید روی چهره خود بیاندازید.
 5. گزینه ای که دارای آیکون دوربین است به شما این امکان را می دهد که یک عکس یا ویدئو را منتشر کنید.
 6. گزینه End لایو شما را تمام می کند . بعد از زدن این گزینه می توانید انتخاب کنید که لایو شما ذخیره شود یا خیر ؟
 7. همان طور که اشاره کردیم بعد از اینکه لایو خود ر آغاز کردید پیامی برای فالوور های شما می رود در صورتی که علاقه ای ندارید می توانید که این گزینه را خاموش کنید برای این کار وارد بخش تنظیمات شوید و از آنجا گزینه push notification setting را انتخاب کنید و سپس  به قسمت live video بروید و از آنجا نوتیفیکیشن این بخش را خاموش کنید تا دیگر پیامی ارسال نشود.

چگونه میتوانیم لایو دونفره را فعال کنیم؟

چگونه میتوانیم لایو دونفره را فعال کنیم؟

قابلیت جدید به اینستاگرام اضافه شده است که این امکان را به افراد می دهد که بتوانند لایو های دو نفره را نیز فعال کنند در این بخش قدم به قدم به شما توضیح خواهیم داد که چگونه لایو خود را دو نفره و یا بیشتر کنید.

مرحله اول : ارتباط زنده برقرار کردن با کاربران با گرفتن لایو

ابتدا باید که لایو خود را شروع کنید برای این کار وارد بخش استوری های خود شده و درست همانند بخشی که توضیح دادیم روی آيکون دوربین بزنید و گزینه لایو را انتخاب کنید .برای این کار باید که که ) نوار پایین صفحه به سمت راست بکشید تا گزینه لایو را مشاهده کنید.

توجه کنید که حتما اینترنت شما سرعت خوبی داشته باشد زیرا در غیر این صورت لایو شما کیفیت کمی خواهد داشت . و حتی زمانی که بخواهید لایو را آغاز کنید نیز وقت بیشتری گرفته خواهد شد در صورتی که اگر سرعت شما خوب باشد در عرض چند ثانیه لایو شما آغاز خواهد شد.

پس قبل از اینکه لایو ر اآغاز کنید اتصلات اینترنتی خود را به صورت کامل چک کنید.

مرحله دوم : منتظر پیوستن کاربران و فالووران خود به ویدئو لایو اینستاگرام بمانید!

بعد از اینکه لایو شما با موفقیت آغاز شد باید کمی صبر کنید تا افراد وارد لایو شما شوند و تعداد بازدید کنندگان افزایش پیدا کند.

میزان ویو ای که لایو شما دارد به فالوور های شما بستگی دارد اینکه شما در چه ساعتی لایو را شروع کنید به عنوان مثال از عوامل تاثیر گذار است.

پس سعی کنید که در زمان هایی که تعداد بیشتری از فالوو های شما آنلاین هستند لایو خود را آغاز کنید همچنین می توانید گزینه ارسال پیام را نیز فعال کنید که مخاطبین شما متوجه شوند که شما در حال اجرای لایو هستید.

بعد از اینکه تعداد مخاطبین شما به تعداد قابل قبول رسید حال باید لایو خود را آغاز کنید و عنوانی که مد نظر شما است را مطرح کرده و محتوای مورد نظر خود را شروع به ارائه کنید.

مرحله سوم :  از شخص دوم برای شرکت در ویدئو لایو دو نفره در اینستاگرام دعوت کنید!

حال که لایو را شروع کردید و فالوور های شما نیز وارد لایو شدند می توانید که از تفر دوم مد نظر خود درخواست کنید که وارد لایو شما شوند. برای این کار باید که فرد با پیج خود وارد لایو شود و سپس درخواست خود را ارسال کند و شما آن را قبول کنید در این صورت لایو شما به صورت دو نفره اجرا خواهد شد.

از بخشی پایینی روی گزینه ای که دارای آیکون چهره است می توانید که مام کاربری افراد را مشاهده کنید و آنها را به لایو خود اضافه کنید. حال از این بین افرادی که درخواست داده اند و گزینه لایو دو نفره را فعال کرده اند نام حساب آنها در زیر نام کاربری آنها ذکر شده است  و شما با انتخاب نام کاربری می توانید فرد را به لایو خود اضافه کنید.

بعد از اینکه فرد را انتخاب کردید و لایو دو نفره شد حال گزینه های مختلفی براش شما نمایش داده می شود.

گزینه های مهم در لایو عبارت هستند از :

 • Pin Comment : با استفاده از گزینه پین میتوانید که هر کامنتی که مد نظر شما است را پین کنید تا بدون جرکت قرار بگیرد  و همه بتوانند آن را مشاهده کنند.

Pin Comment

 • Go Live : این گزینه این امکان را می دهد که بتوانید فرد دیگری را به لایو اضافه کنید.

Go Live

 • Report Comment : از بخش گزارش کامنت می توانید در صورتی که فردی کامنتی بد که بر خلاف قوانین است را منتشر کرد به سوی اینستاگرام گزارش کنید.

Report Comment

 • Hide Live : در صورتی که می خواهید فردی را هاید کنید تا لایو شمارا مشاهده نکند می توانید از این گزینه استفاده کنید.

شما می توانید که لایو خود را با فردی قطع کرده و با یک فرد دیگر آغاز کنید و محدودیت از این جهت نخواهید داشت. به عبارت دیگر در صورتی که بخواهید فرد را غوض کنید کافی است لایو را با نفر اول قطع کنید و دوباره مراحل را طی کنید و نفر بعدی را به لایو اد کنید.

چگونگی دانلود لایو اینستاگرام دیگران

چگونگی دانلود لایو اینستاگرام دیگران

سوالی که کاربران زیادی در ذهن دارند این است که آیا می توان به نحوی لایو فرد دیگر را دانلود کرد یا خیر؟برای این کار امروزه برنامه های زیادی در پلی­ استور ها موجود است که می توانید از آنها بهره ببرید.

اندروید:

اپلیکیشن In Grabber یکی از برنامه های خوب است که به شما این امکان را میدهد که لایو ها و بخش های دیگر افراد دیگر را ذهخیره کنید .

In Grabbe

این برنامه دارای مزیت های زیادی است و به عنوان مشهور ترین برنامه نیز شناخته ایم شود برخی از مهم ترین مزیت های آن عبارت است از :

 • عکس و فیلم و استوری ، IGTVها های افراد را می توانید که به راحتی ذخیره کنید .
 • می توانید به راحتی در این برنامه کابر مورد نظر خود را جستجو کنید .
 • این قابلیت وجود دارد که محتوای مورد نظر خود را در برنامه های دیگر به اشتراک بگذارید .
 • فهرستی از عکس­ها و ویدئوهای دانلود شده تهیه کنید .
 • عکس و ویدئوی افراد با کپشن را دوباره بازنشر کنید .

برای اینکه از این برنامه لایو افراد دیگر را دانلود کنید می توانید که مراحل زیر را انجام دهید :

 • In Grabber را دانلود کرده و نصب کنید .
 • وارد برنامه شوید و گزینه Add Account را انتخاب کنید .
 • نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید .
 • روی Video زده و از تب باز شده گزینه Live را بزنید .
 • حال به شما لیستی نشان داده می شود که می توانید هر یک را که بخواهید را دانلود کنید .

البته خوب است که نکات زیر را به یاد داشته باشید :

 • سعی کنید که حتما برای حفظ امنیت بیشتر با اکانت اصلی خود وارد این برنامه های جانبی نشوید .
 • توجه کنید که در زمانی که لایو در حال پخش است نمی توانید آن را دانلود کنید .
 • فقط لایو پیج­ های عمومی را می توان دانلود کرد .
 • اگر لایو ذخیره نشود فقط 24 ساعت بعد می توانید که آن را دانلود کنید .

آی او اس:

اپلیکیشن Story Reposter برای افرادی که از سیستم عامل  IOS استفاده می کنند مناسب است .  همان طور که میدانید اپل محدویت های زیادی دارد به همین دلیل پیدا کردن برنامه ای مناسب برای اینکه بتوان لایو ها را ذخیره کرد وجود ندارد.

Story Reposter یکی از معدود ترین برنامه های خوب این سیستم عامل است.

اپلیکیشن Story Reposter

برخی از مهم ترین مزیت هایی که این برنامه دارد عبارت می باشد از :

 • این برنامه از نظر امنیتی بسیار خوب است و شما با خیال راخت می توانید از آن استفاده کنید زیرا که اصلا نیاز نیست برای استفاده از آن وارد اکانت خود شوید .
 • بازنشر عکس­ها و ویدئوهای موردعلاقه شما دراین برنامه وجود دارد .
 • دارای ویرایشگر است که دارای قابلیت های فیلترها، تنظیمات، جلوه ­ها، تغییر اندازه و … است .
 • به‌صورت نامحدود و رایگان می توان از آن استفاده کرد .

برای اینکه از این برنامه استفاده کنید کافی است که وارد برنامه شوید و ای دی پیج مورد نظر خود را در آن جست و جو کنید و از آنجا در صورتی که پیج مورد نظر در 24 ساعت گشته لایوی داشته باشد به شما نمایش داده خواهد شد .

با Save Video یا Save Image می توانید که ویدیو و یا تصویر مورد نظر را ذخیره کنید .

با این سایت می­ توانید استوری­ ها، ویدئوها و عکس­ها را مستقیماً در دستگاه خود ذخیره کنید. وب­سایت instaview.me از اندروید، اپل، کامپیوتر و غیره پشتیبانی می‌کند.

سایت:

در صورتی که میخواهید به صورت آنلاین لایو مورد نظر خود را دانلود کنید می توانید که از سایت instaview استفاده کنید .

سایت instaview

به راحتی وقتی وارد این سایت می شوید باید که وارد اکانت خود شوید و از آنجا لینک لایو یا استوری مورد نظر خود را کپی کنید تا با کیفیتیت های مختلف آماده دانلود شوند. حال با کلیک روی DOWNLOAD NOW می توانید محتوای مورد نظر خود را دانلود کنید .

برخی از مهم ترین مزیت هایی که این سایت دارد عبارت است از :

 • نیاز به نصب هیچ گونه برنامه ای ندارد و به صورت انلاین می توانید که محتوای مورد نظر خود را دانلود کنید .
 • به‌صورت ناشناس می توانید استوری افراد را مشاهده کنید .
 • استفاده از آن بسیار ساده است .
 • رایگان است

ربات:

شما می توانید از ربات هایی که در برنامه های دیگر همانند تلگرام ساخته شده اند نیز استفاده کنید. Regrambot یکی از ربات های تلگرامی معروف و پر قدرت است مه می توانید با استفاده از آن لایو های پیج های مختلف را دانلود کنید.

Regrambot

برای استفاده از آن می توانید که وارد ربات شوید و سپس نام کاربری و صفحه مورد نظر خود را برای ربات ارسال کنید تا برای شما لینک های دانلود آماده شود.

برخی از مزیت های این ربات عبارت است از :

 • مشاهده داستانها و استوری ها به صورت ناشناس
 • دانلود عکس پروفایل در صفحه اینستاگرام
 • مشاهده پست های فرد مورد نظر و دانلود آنها
 • مشاهده ویدیو های محبوب و ترند شده در این پلتفرم
 • دانلود پخش زنده ای که ذخیره شده است .
 • دانلود IGTV
 • دانلود همه پست ها در یک فایل

سخن پایانی

لایو اینستاگرام قابلیتی جذاب است که با استفاده از آن می توانید ارتباط های خوبی را با فالوور های خود داشته باشید.برای اینکه لایوی درست و اصولی  داشته باشید که باعث پیشرفت پیج شما شود فقط کافی است که به نکات ساده ای که در این مقاله اشاره کردیم ، توجه کنید.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

سوالات متداول در زمینه نحوه گذاشتن لایو اینستاگرام

ایا برگزاری لایو در پیج های خصوصی هم مفید می باشد؟

در پیج های خصوصی شما بازدید کمتری نسبت به پیج های عمومی خواهید داشت زیرا فقط فالوور های شما میتوانند لایو تان را تماشا کنند.

چگونه میتوان بازدید لایو بیشتری داشته باشیم؟

با تبلیغات و خرید بازدید لایو و همینطور مشخص کردن زمان دقیق لایو.

مزیت های ایجاد لایو برای بالا بردن پیج چیست؟

یکی از مهم ترین مزیت هایی که لایو اینستاگرام برای پیج شما دارد آلارمی میباشد که برای فالوور های شما ارسال میشود، همین امر سبب میشود تا کاربران به سمت لایو جذب شوند و تاثیر به سزایی در ایجاد تعامل برای پیج شما خواهد داشت.

چگونه میتوانم بازدید لایو خود را بالا ببرم؟

از جمله بهترین راهکار ها برای این موضوع اطلاع رسانی های قبل از لایو هست که ذهن مخاطبان خود را آماده کنید تا ساعت و تاریخ لایو شما را به یاد داشته باشند و از لایو لذت ببرند.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد