🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
آموزش کلوز فرند اینستاگرام (close friends) به زبانی ساده و کامل

آموزش کلوز فرند اینستاگرام (close friends) به زبانی ساده و کامل

فهرست مطالب
5/5 - (1 امتیاز)

در سال 2018، برای این که کاربران اینستاگرام بتوانند حریم خصوصی بیشتری داشته باشند و با گروه های کوچکتر ارتباط برقرار کنند، اینستاگرام یک ویژگی انتخاب استوری به نام کلوز فرند (Close Friends) به معنی دوست نزدیک را راه اندازی کرد. 

طرفداران این ابزار از آن برای ایجاد ارتباط آسان با دوستان نزدیک و بین خود استفاده می کنند و می توانند محتواهای شخصی خود را با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارند. در این حالت آن استوری فقط برای افرادی که در لیست کلوز فرند آنها قرار داشت نمایش داده میشد.

در این مقاله آموزشی ما همه آن چیزی را که شما برای استفاده حرفه ای از قابلت کلوز فرند اینستاگرام لازم دارید را آموزش خواهیم داد.

آموزش ساخت کلوز فرند اینستاگرام در 2 دقیقه

کلوز فرند چیست ؟

Iاین ویژگی به شما امکان می دهد زیرمجموعه ای از فالوورهایی را برای خود  ایجاد کنید که اجازه مشاهده استوری های خصوصی شما را دارند. هنگامی که یک استوری را ارسال می کنید و ویژگی کلوز فرند را انتخاب می کنید، فقط حساب هایی که در لیست کلوز فرند یا دوستان نزدیک شما باشند می توانند آن را مشاهده کنند.

لیست کلوز فرند اینستاگرام - دیجی ممبر
لیست کلوز فرند اینستاگرام

اینستاگرام چگونه دوستان نزدیک یا کلوز فرند شما را تعیین می کند؟

اینستاگرام لیست دوستان نزدیک شما را انتخاب نمی کند. شما باید افراد را به صورت دستی در تنظیمات کلوز فرند اینستاگرام اضافه و یا حذف کنید.

 

چگونه می توان فهمید که در لیست کلوز فرند کسی از دوستان خود در اینستاگرام هستید؟

اگر در لیست کلوز فرند یا لیست دوستان نزدیک کسی قرار دارید ، وقتی دوستان شما پستی را استوری می کنند ، آن را می توانید در فید استوری ها یا در نمایه وی مشاهده کنید. استوری ارسالی از در این حالت با یک حلقه سبز که تصویر پروفایل آنها را احاطه کرده است به جای یک تصویر صورتی رنگ نشان داده شده می شود.

آیا می توان خود را از لیست کلوز فرند شخصی در اینستاگرام حذف کنید؟

متأسفانه، هیچ راهی برای حذف خود از لیست کلوزفرند دیگران وجود ندارد، مگر اینکه بخواهید اقدامات شدیدی انجام دهید.

اگر واقعاً می‌خواهید از فهرست کلوز فرند حذف شوید – و خیالتان راحت نیست که به سادگی به آنها پیام مستقیم بدهید و از آنها بخواهید که این کار را انجام دهند – تنها راه حل این است که آنها را لغو کنید یا آنها را مسدود کنید. سپس آنها به هیچ وجه نمی توانند به نمایه شما دسترسی داشته باشند و شما نمی توانید مشخصات آنها را ببینید یا به آنها دسترسی پیدا کنید. تا زمانی که با عواقب بالقوه آن در زندگی واقعی مشکلی ندارید، این تنها راه حذف خود از لیست کلوز فرند است.

آیا وقتی شخصی را از لیست کلوز فرند خود حذف می کنید ، اینستاگرام به او اطلاع حذف یا خروج وی را می دهد؟

وقتی فردی را از لیست Close friends خود اضافه یا حذف می کنید ، به فرد مربوطه هیچ اطلاعی داده نمی شود.

نحوه استفاده از ویژگی  کلور فرند اینستاگرام

کلوز فرند اینستاگرام یک راه عالی برای برقراری ارتباط با گروه خاصی از فالوورها به جای ارسال در کل لیست خود یا پنهان کردن عکس های خصوصی می باشد که در آن از افرادی که آنها را نمی شناسید مطالب ارسالی یا استوری ها را پنهان می کند. این که آیا شما یک استوری را با گروه های داخلی شخصی خود یا طرفداران VIP صفحه خود به اشتراک می گذارید یک ویژگی منحصر به فرد از این گزینه انتخابی می باشد.

ویژگی کلوز فرند اینستاگرام
ویژگی کلوز فرند اینستاگرام – دیجی ممبر

نحوه ایجاد لیست کلوز فرند یا دوستان نزدیک در اینستاگرام

در اینجا نحوه ایجاد لیست دوستان نزدیک اینستاگرام بیان شده است:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 2. با فشار دادن نماد تصویر نمایه در سمت چپ پایین صفحه ، به نمایه خود بروید.
 3. سه خط افقی را در بالا سمت راست صفحه فشار دهید.
 4. Close friends را انتخاب کنید.
 5. از آنجا ، فالوورهای خود را انتخاب کرده و گزینه Add را انتخاب کنید تا حساب هایی که می خواهید به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید نشان داده شود.

شما باید حداقل یک حساب در لیست دوستان نزدیک خود داشته باشید تا بتوانید در آن پست بگذارید.

نحوه افزودن یا حذف اکانت

در اینجا نحوه افزودن یا حذف افراد از لیست دوستان نزدیک خود آورده شده است:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 2. با فشار دادن نماد تصویر نمایه در سمت چپ پایین صفحه ، به نمایه خود بروید.
 3. سه خط افقی را در بالا سمت راست صفحه فشار دهید.

4.Close Friends را انتخاب کنید.

 1. در کنار حسابی که می خواهید اضافه یا حذف کنید ، گزینه افزودن یا حذف را انتخاب نمایید

نحوه ارسال یک استوری فقط برای لیست کلوز فرند خود

اکنون که لیست شما ایجاد و تنظیم شده است ، نحوه ارسال یک استوری برای کلوز فرند خود به شرح زیر می باشد:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 2. دکمه Story Camera را در سمت چپ بالای صفحه فشار دهید.
 3. داستان خود را ایجاد یا بارگذاری کنید.
 4. گزینه Close Friends را در پایین صفحه انتخاب کنید.

یک استوری کلوز فرند در فید استوری ها به عنوان یک دایره سبز در اطراف نماد کاربر به جای حلقه صورتی رنگظاهر می شود. با ضربه زدن روی عکس نمایه خود این امر قابل دسترسی خواهد بود.

افرادی که در لیست دوستان نزدیک شما نیستند نمی توانند استوری انتخابی مربوطه را مشاهده کنند و دایره سبز را نمی بینند. کسانی که می توانند آن را مشاهده کنند ، برچسب ” کلوز فرند ” را در بالا سمت راست صفحه مشاهده می کنند.

درست مانند استوری های معمولی ، استوری های مربوط به کلوز فرند فقط به مدت 24 ساعت قابل مشاهده است. هر دو حساب خصوصی و عمومی می توانند از این ویژگی استفاده کنند.

خدمات دیجی ممبر : خرید بازدید استوری اینستاگرام

ایده درآمدزایی 

بیشتر کاربر‌های معمولی کلوز فرند را، به عنوان یک ویژگی سرگرم کننده در نظر می گیرند و با درست کردن لیست کلوز فرند لایو هایشان را با دوستان شان به اشتراک می‌گذارند،

اما مشاغل و کسب وکار‌های اینستاگرامی و همچنین اینفلوئنسر‌ها از این ویژگی برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده می‌کنند. در ضمن بد نیست این نکته را هم بدانید که برای درفهرست کلوزفرند قرار دادن افراد لازم نیست آن‌ها را فالو کنید همین که آن‌ها شما را فالو کنند می‌توانید آن‌ها را در فهرست دوستان خاص خود قرار دهیدبرای کسب درآمد از کلوز فرند به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • ارائه تخفیف به مشتریان ویژه

  برخی از صاحبان کسب و کار با کلوز فرند برای مشتری‌های فعال شان در اینستاگرام که از آن‌ها از مبلغی بیشتر خرید می‌کنند؛ گاهی تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند و برای این کار مشتری‌های فعال را در فهرستی قرار می‌دهند و از این طریق و کد‌های تخفیف، جایزه‌های ویژه یا دسترسی ویژه به تخفیفات و آف‌ها را برای آن‌ها به اشتراک می‌گذارند. برخی‌ها با این ویژگی مشتریان خود را ترغیب می‌کنند تا به این فهرست اضافه شوند و از تخفیف‌ها استفاده کنند.

 • ارائه محتوای ویژه

  برخی اینفلوئنسرها برای این که بتوانند از زحمتی که برای تولید محتوای جذاب و مفیدشان مانند تحلیل‌های اقتصادی، بورسی، روابط بین الملل، سرگرمی و… می‌کشند کسب درآمد کنند اقدام به فروش اشتراک کلوز فرند می‌کنند و افرادی که با پرداخت حق اشتراک در این فهرست‌ها قرار بگیرند می‌توانند استوری‌هایی را که در آن‌ها محتوای مفید وجذاب تولید شده تماشا و از آن‌ها استفاده کنند. شما هم با آموزش مهارت های خود به راحتی از این راه درآمدزایی کنید.

 • فروش برای پشت پرده زندگی

  در این میان برخی از اینفلوئنسر‌ها با پیشنهاد خرید اشتراک به دنبال کنندگان شان به آن‌ها وعده استوری‌هایی می‌دهند که از زندگی خصوصی آن‌ها گرفته شده است.

کلوز فرند افراد مشهور

اگر حتی یکبار هم به پیج افراد مشهور وارد شوید میفهمید که دارای فالوور بالا هستند. برای این کار افراد مشهور بعضی از فالوور ها را خریده اند و بعضی با دیدن فالوور بالا اضافه تر شده اند.

اگر شماهم میخواهید مشهور شوید ویا اینفلوئنسر شوید باید افزایش فالوور کنید .هر چه فالوور شما بیشتر باشد کلوز فرند شما بیشتر می شود.

با خرید فالوور از سایت دیجی ممبر به راحتی می توانید خرید فالوور واقعی ارزان کنید و یا خرید فالوور فیک انجام دهید. سایت دیجی ممبر از معتبرترین سایت ها در جهت افزایش فالوور می باشد که بدون ذکر نام مشتری در سایت وبا امنیت بالا فالوور شما را افزایش می دهند.

این برند خیلی نظرهای خوب داشت که خیلی نظر مخاطب را جذب می کند.اگر میخواهید فالوور واقعی و فعال ایرانی را بخرید ما این سایت را برای شما پیشنهاد می دهیم. با افزایش فالوور شما لیست کلوز فرند شما خاص تر می شود.

خدمات دیجی ممبر : خرید فالوور واقعی اینستاگرام

نحوه ارسال پیام 

علاوه بر ارسال محتوا به طور خاص برای یک گروه از فالوورها، می توانید مستقیماً با استفاده از Threads by Instagram به آنها پیام دهید. این برنامه مستقل برای بارگیری در App Store رایگان است و به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق به روز رسانی وضعیت و پیام های مستقیم با فهرست کلوز فرند یا دوستان نزدیک خود تماس بگیرند.

در اینجا نحوه ارسال پیام به دوستان نزدیک با استفاده از Threads by Instagram آمده است:

 1. برنامه Threads by Instagram را باز کنید.
 2. با اطلاعات پروفایل اینستاگرام خود وارد شوید.
 3. یا با همان فهرست کلوز فرند خود در اینستاگرام ادامه دهید یا افراد بیشتری را به آن اضافه کنید.
 4. گزینه ادامه را انتخاب نمایید.
 5. عکس یا فیلم بگیرید یا بارگذاری کنید.
 6. حسابی را که می خواهید با ان پیامی را ارسال نمایید را انتخاب کنید.
 7. گزینه Send را فشار دهید.

این یک پیام مستقیم به حساب انتخاب شده ارسال می کند ، که می توانید آن را در برنامه Threads by Instagram یا در برنامه Instagram در صندوق ورودی پیامهای مستقیم خود مشاهده کرده و به آن پاسخ دهید.

لیست کلوز فرند یا دوستان نزدیک در اینستاگرام یک ویژگی عالی برای حفظ ارتباط و به اشتراک گذاری محتوا با گروه کوچکی از افراد است. امیدواریم این راهنما همه مواردی را که باید در مورد این ابزار مفید بدانید ، پوشش داده باشد.

منبع: https://backlightblog.com/instagram-close-friends-li

سوالات متداول در زمینه کلوز فرند اینستاگرام

کلوز فرند اینستاگرام چیست؟

قابلیت کلوز فرند شامل دوستان نزدیک میشود که کاربر با استفاده از ان استوری خود را با کاربرانی که انتخاب کرده به اشتراک میگذارد.

چگونه بفهمم در کلوز فرند دوستانم هستم یا نه؟

اگر کسی شما را به کلوزفرند خودش اضافه کرده باشد زمانی که استوری گذاشته با دایره سبز رنگ نمایش داده خواهد شد.

آیا تمام فالوور های ما میتوانند محتواهای کلوز فرند را مشاهده کنند؟

خیر یکی از مزیت های بزرگی که کلوز فرند دارد این است که شما خودتان انتخاب میکنید چه کسانی استوری شما را ببینند.

برای اینکه افرادی استوری های ما را نبینند هاید کردن بهتر است یا کلوز فرند؟

اگر شما دارای پیج های عمومی با فالوور های بالا باشید ممکن است هاید کردن همگی آنها بسیار سخت باشد برای همین به راحتی میتوانید کلوز فرند ایجاد کنید.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد