🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
ارسال پیام‌ های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

ارسال پیام‌ های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

فهرست مطالب
5/5 - (1310 امتیاز)

 

دایرکت اینستاگرام یکی از قابلیت ‌های بی‌ نظیر این اپلیکیشن به شمار می‌ رود که در حال حاضر حدود ۳۰۰ کاربر فعال در هر ماه دارد، اما تا به امروز پیام‌ هایی که در این اپلیکیشن به اشتراک گذاشته می شدند دائمی بوده‌ اند، حال اینستاگرام تغییرات جدیدی را اعمال کرده‌ است که کاربران می‌ توانند عکس ‌ها و ویدیوهای ناپدید شونده را در دایرکت های گروهی و خصوصی ارسال نمایند.

قابلیت ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام کاملا شبیه به برنامه اسنپ چت می ‌باشد. بسیاری از افراد ممکن است با این قابلیت آشنایی نداشته باشند، بنابراین در این مطلب قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد پیام‌ های ناپدید شونده در اپلیکیشن اینستاگرام در اختیار شما قرار دهیم.

قابلیت پیام ناپدید شونده در اینستاگرام

همان‌ طور که گفته شد یکی از قابلیت‌ های جذابی که امروز اینستاگرام در اختیار کاربران  قرار داده است حالت ناپدید شدن پیام‌ های در اینستاگرام می‌ باشد. این وضعیت در واقع به این صورت است، زمانی‌ که شما عکس یا فیلمی را برای کاربر مورد نظر ارسال می کنید  تنها یک‌ بار قابل نمایش است و این قابلیت کاملا برگرفته شده از اسنپ چت می ‌باشد.

اسنپ چت به عنوان بستر اصلی پیام ‌های عجیب‌ و غریب شناخته می‌ شود که عکس‌ هایی را در لحظه گرفته می شوند، می توانید بعد از یک بار مشاهده از طرف کاربر حذف کنید.

اینستاگرام در آخرین بروزرسانی که انجام داده‌ است کنترل و مدیریت بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد و به‌ احتمال زیاد همانند اسنپ چت افراد به‌ راحتی می‌ توانند محتوای تصویری خود را از طریق دایرکت با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند و بعد از یک‌ بار مشاهده  عکس‌ ها حذف خواهند شد.

شیوه‌ ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام

بسیاری از افراد همواره به ‌دنبال راهکاری برای ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام هستند. در واقع باید بگوییم  دو روش وجود دارد که شما می ‌توانید پیام‌ های خود را بعد از ارسال حذف نمایید.

روش اول برای ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام

در روش اول ابتدا باید وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید و بر روی دایرکت کلیک نمایید. حال برای هر کاربری که بخواهید پیامی  را ارسال کنید، می ‌توانید بر روی چت آن شخص ضربه بزنید یا این ‌که اگر می ‌خواهید پیام خود را برای چندین نفر ارسال کنید باید بر روی علامت chat قسمت بالا سمت راست کلیک کنید.

حال در این مرحله می ‌توانید یک‌ گروه را تشکیل دهید و بعد از تشکیل گروه عکس یا ویدیوی مورد نظر خود را به‌ صورت ناپدید شونده با تمامی کاربرانی که انتخاب کردید به اشتراک بگذارید. هنگام ارسال ویدیو یا عکس می‌ توانید آن‌ ها را ویرایش کنید و متن و استیکرهای دلخواهی را اضافه نمایید.

روش اول برای ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام

برای اضافه کردن متن باید به قسمت بالا مراجعه کرده و بر روی گزینه Aa ضربه بزنید، همچنین می ‌توانید فونت آن را هم تغییر رنگ دهید. برای طراحی‌ می ‌توان از آیکون قلم‌ مو که در سمت بالا واقع شده‌ استفاده کنید و بعد از انجام این کارها برای ارسال تصاویر یا ویدیوهای ناپدید شونده در اینستاگرام در قسمت نوار پایین سه گزینه پیش روی شما قرار دارد که شامل موارد زیر می ‌شود.

روش اول برای ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام 2

گزینه View Once تنها یک ‌بار عکس یا ویدیو ناپدید شونده شما را برای کاربران دیگر نشان خواهند داد و بعد از آن دیگر قابل ‌مشاهده نیست.

گزینه Allow Replay برای زمانی استفاده می‌ شود که قصد دارید به کاربران اجازه دهید چند بار عکس یا ویدیو شما را مشاهده کنند و بعد از چند بار پخش از دید کاربران پنهان خواهد شد.

روش اول برای ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام 3

با انتخاب گزینه Keep in Chat می‌ توانید پیش‌ نمایشی از عکس یا ویدیو خود را در دایرکت حفظ نمایید، یعنی عکس و ویدیوی شما به‌ صورت دائمی باقی خواهند ماند. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر بر روی send ضربه بزنید تا پیام ناپدید شونده شما برای کاربران ارسال شود.

روش دوم ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام

همان طور که گفته شد شما با استفاده از روش های مختلف می‌ توانید پیام‌ های ناپدید شونده اینستاگرام را ارسال نماید. در روش دوم ابتدا باید وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و به دایرکت مراجعه کنید.

در لیست پایین صفحه یک علامت دوربین مشاهده خواهد شد که با ضربه بر روی آن می ‌توانید عکس ناپدید شونده را انتخاب نمایید، حال مراحلی که در پاراگراف ‌های قبل گفته شد را باید پیش ببرید، سپس عکس یا ویدیو مورد نظر را ویرایش کرده و از میان گزینه ‌هایی که پیش روی شما قرار دارد یکی را انتخاب کنید و گزینه send را بزنید.

نکات مهم در مورد ارسال پیام ناپدید شونده در اینستاگرام

هنگام ارسال پیام‌ های ناپدید شونده در اینستاگرام نکاتی وجود دارد که باید به رعایت آن‌ ها بپردازید، به عنوان مثال شما به ‌هیچ ‌وجه نمی ‌توانید با ضربه بر روی علامت دوربین که بالای صفحه وجود دارد پیام ‌های ناپدید شونده را در دایرکت اینستاگرام ارسال کنید، زیرا این گزینه تنها متعلق به استوری می ‌باشد.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که عکس یا ویدیوهای ناپدید شونده را تنها برای فالوورهای خود می ‌توانید ارسال کنید.

گاهی اوقات ممکن است مواردی مثل پست ‌هایی از فید یا هشتگ ها را برای کاربران از طریق دایرکت ارسال کنید که در این شرایط این مکالمه شما هرگز از بین نمی ‌رود. زمانی‌ که عکس یا فیلمی را ارسال کنید در دایرکت با عنوان Delivered ظاهر می شود.

نحوه‌ مشاهده پیام‌ های ناپدید شونده در اینستاگرام

اگر یکی از کاربران برای شما ویدیو یا عکس ناپدید شونده را ارسال کند، می‌ توانید آن را همانند دیگر پیام‌ ها مشاهده کنید با این تفاوت که به ‌صورت یک پیام آبی ‌رنگ نشان داده می ‌شود، یعنی اگر شما پیامی را به شکل آبی در دایرکت خود مشاهده کردید نشان دهنده این است که یک پیام ناپدید شونده دارید.

نحوه‌ مشاهده پیام‌ های ناپدید شونده در اینستاگرام

دسترسی به عکس‌ ها و ویدیوهای ناپدید شونده در اینستاگرام

شما می ‌توانید در قسمت keep in chat  ویدیوها و عکس ‌هایی را که خودتان ارسال کرده‌ اید مشاهده نمایید، اما اگر ویدیویی که برای کاربر مورد نظر ارسال کرده‌اید باز شده یا این‌ فردی از پیام شما اسکرین شات بگیرد وضعیت پیام در انتهای مکالمه مشاهده خواهد شد. به ‌عنوان مثال اگر کسی از عکس شما اسکرین شات بگیرد در پایان پیام جمله اسکرین شات را مشاهده خواهید کرد.

پیام‌ های ناپدید شونده تا چه زمانی در اینستاگرام می ‌مانند؟

زمانی‌ که شما تصویر یا ویدیو ناپدید شونده را برای کاربر ارسال می کردید و یک بار پیام را مشاهده می کرد، مکالمه حذف می شد، اما حال می‌ توانید انتخاب کنید که پیام ناپدید شونده در اینستاگرام به مدت ۲۴ ساعت نمایش داده شود یا این‌ که برای همیشه آن را در دایرکت خود نگهدارید، این حرکت باعث می‌ شود که کنترل بیشتری را بر روی کاربران داشته باشید.

اسکرین شات از پیام ‌های ناپدید شونده اینستاگرام

همانند استوری شما می ‌توانید از پیام‌ های ناپدید شونده در اینستاگرام اسکرین شات بگیرید، اما اعضای گروه‌ ها می‌ توانند متوجه شوند که شما از پیام مورد نظر اسکرین شات گرفته اید.

به طور کلی با استفاده از اسکرین شات می‌ توانید پیام‌ های ناپدید شونده را در اینستاگرام خود ذخیره کنید، اما به‌ صورت خودکار در گالری گوشی شما ذخیره نخواهند شد.

حالت ناپدید شدن در اینستاگرام

اگر قصد دارید که از عکس ناپدید شونده اسکرین شات بگیرید و صاحب آن متوجه نشود باید اینترنت خود را خاموش کرده، سپس عکس مورد نظر را باز کنید و از آن اسکرین شات بگیرید. بعد از انجام این کارها به‌ طور کامل برنامه اینستاگرام خود را ببندید و مجدداً وارد اینستاگرام شوید.

تا این قسمت از مطالب با حقیقت ناپدید شدن پیام در اینستاگرام آشنا شده اید، در واقع این قابلیت را Vanish Mode می ‌نامند که در ابتدا آن را بر روی فیسبوک در سال ۲۰۲۲ اجرا کردند که امروز به اپلیکیشن اینستاگرام هم اضافه ‌شده است.

این قابلیت به کاربران این امکان را می‌ دهد که چت های موقتی را در فیسبوک ایجاد کنند و بعد از پایان مکالمه، به ‌صورت خودکار تمامی چت ها پاک خواهند شد.

روش مخفی کردن چت در اپلیکیشن اینستاگرام

هیچ راهی برای این ‌که پیام‌ های خود را در اینستاگرام مخفی کنید وجود ندارد، بسیاری از کاربران با ارسال پیام مستقیم موفقیت خود را گزارش خواهمد داد، اما این روش هم تضمینی نیست. شما می‌ توانید برای استفاده از چت های خصوصی از برنامه‌ های شخص ثالث جانبی استفاده کنید.

برای این ‌که همانند پیام ناپدیده شونده در اینستاگرام چت خود را مخفی کنید باید به پروفایل کاربری مراجعه کرده و تنظیمات اینستاگرام خود را بیابید، سپس به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی تنظیمات چت ضربه بزنید تا بتوانید به دکمه پنهان کردن چت دسترسی داشته باشید.

از طرفی برای این ‌که مکالمه‌ های مخفی را در اینستاگرام مشاهده کنید ابتدا باید اپلیکیشن را باز کرده و بر روی گزینه سه خطی که در گوشه سمت چپ بالا قرار دارد کلیک کنید. با اینکار منویی به شما نشان داده می ‌شود که از میان گزینه ‌های موجود باید تنظیمات را انتخاب نمایید، سپس به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش حساب‌ ها دسترسی داشته باشید که در این‌ جا گزینه ‌ای به اسم پیام‌ های خصوصی وجود دارد.

نادیده‌ گرفتن پیام ارسال‌ شده در اینستاگرام

اگر در اپلیکیشن اینستاگرام کسی شما را فالو نکرده باشد و بخواهد پیامی را برای شما ارسال کنند، می توانید با انجام یک سری تنظیمات این پیام ‌ها را به‌ صورت کامل حذف کنید.

البته اگر چنین اشخاصی برای شما پیامی را ارسال کنند، در بخشی دیگر به اسم Request پیام آن‌ ها ذخیره خواهد شد که اگر نمی‌ خواهید پیام‌ های ارسال‌ شده از طرف افراد ناشناس برای شما نشان داده شود، می ‌توانید آن را به‌ صورت کامل غیرفعال کنید.

برای انجام این کار در مرحله اول باید به پروفایل کاربری خود مراجعه کرده و منوی سه خطی را در گوشه سمت راست ‌بالای صفحه لمس کنید، سپس با مراجعه به تنظیمات اینستاگرام به قسمت Privacy مراجعه کرده و از میان گزینه ‌هایی که برای شما نشان داده می‌ شود پیام‌ ها را انتخاب کنید.

حالت ناپدید شدن در اینستاگرام

در پایین صفحه گزینه دیگری با نام Other People مشاهده می ‌شود که با انتخاب آن گزینه ‌های دیگری در اختیار شما قرار می‌ گیرند. از میان آن‌ها باید به انتخاب Others on Instagram بپردازید، سپس برای غیرفعال کردن مشاهده پیام‌ های افراد ناشناس گزینه Don’t Receive Requests را انتخاب کنید.

حالت ناپدید شدن در اینستاگرام 2

با انجام این کارها درخواست افراد ناشناس برای شما غیرفعال می‌ش شود، در نتیجه نوتیفیکیشن را دریافت نخواهید کرد.

پیام post unavailable در اینستاگرام

هنگام استفاده از پیام ناپدیده شونده در اینستاگرام ممکن است با پیام های مختلفی مواجه شوید. گاهی اوقات ممکن است استوری هایی را حذف نمایید که بعد از آن پیام post unvailable  برای شما نشان داده خواهند شد که به ‌معنای آن است کاربران آن‌ ها را حذف کرده‌ اند و افرادی که استوری های خود را حذف می‌ کنند دیگر نمی ‌توانند آن ‌ها را بازیابی نمایند.

به این نکته دقت داشته باشید که این پیام به معنای مسدود شدن حساب کاربری نیست بلکه مربوط به کاربرانی می‌ شود که استوری را ارسال کرده‌ اند و بعد از گذشت مدت‌ زمانی آن را حذف خواهند کرد.

گاهی اوقات زمانی این پیام به شما نشان داده می شود که نشان می دهد فردی صفحه شما را مسدود کرده و اگر بر روی آن کلیک کنید متوجه خواهید شد که کاربر یافت نمی ‌شود.

در صورت خرید لایک برای پست های خود میتوانید به راحتی وارد اکسپلور شوید.

دانلود pdf این مقاله

سوالات متداول ارسال پیام‌ های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

چگونه پیام ناپدید شونده را ببینیم و پاسخ دهیم؟

برای دیدن پیام ناپدید شونده باید به چت بروید و آن را باز کنید. سپس روی پیام آبی‌ رنگ در صفحه دایرکت بزنید.

ایا حالت ناپدید شونده پیام در اینستاگرام وجود دارد؟

بله اینستاگرامیه تازگی این قابلیت را برای کاربران گذاشته است .

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد