🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
آموزش نوشتن کپشن و کامنت فارسی راست چین در اینستاگرام

آموزش نوشتن کپشن و کامنت فارسی راست چین در اینستاگرام

فهرست مطالب
5/5 - (1437 امتیاز)

کپشن اینستاگرام ، محتوایی متنی است که دز زیر پست اینستاگرام نوشته می شود. نوشتن کپشن فارسی صحیح و تمیز که مرتبط با پست شما باشد، از بهترین فعالیت هایی است که شما می توانید برای داشتن پست اینستاگرامی جذاب و تبلیغاتی انجام دهید.

با توجه به اینکه اپلیکیشن اینستاگرام ، یک اپلیکیشن خارجی به زبان انگلیسی است، و انگلیسی چپ چین است، نوشتن کپشن فارسی و کامنت فارسی راست چین در مرحله اول مشکل و دردسر ساز باشد. برای اینکار ما چند ترفند کاربردی در اختیار شما قرار می دهیم.

بازاریابی در اینستاگرام ، اصولا به تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام وابسته است. اگر بحث جذب ‌و افزایش فالوور در اینستاگرام مطرح باشد، کیفیت پست های اینستاگرامی شما قطعا پیجتان را از دیگر پیج ها متمایز میکند؛ توجه و علاقه‌ مخاطب ها را به برند و پیج اینستاگرام شما جلب می کند.

کپشن نویسی نیز یکی از بخش های تولید محتوای متنی در اینستاگرام است که اگر به درستی انجام شود ، تاثیر شگرفی در دیده شدن پست شما خواهد گذاشت، به طوری که پست شما لایک و بازدید بیشتری خواهد خورد و همچنین کامنت بیشتری نیز خواهد گرفت که باعث رفتن پست شما به اکسپلورر اینستاگرام می شود.

در این مقاله قرار است که کلی نکات آموزشی در مورد نحوه نوشتن کامنت و کپشن فارسی راست چین اینستاگرام یاد بگیریم، و ترفند هایی در مورد جذاب نوشتن کپشن اینستاگرام نیز به شما خواهم گفت.

اگر دوست دارید که به صورت حرفه ای نوشتن کپشن در اینستاگرام را یاد بگیرید و با اصول کپشن نویسی برندهای بزرگ آشنا بشید به شما توصیه میکنم که ابتدا مقاله کامل ما را در این مورد که لینکش را در پایین قرار می دهم مطالعه کنید، سپس شروع به خواندن ادامه این مقاله کنید.

اصول کلی نوشتن کپشن و کامنت در اینستاگرام

از اصول مهم کپشن نویسی این است که در بعد کلمات پست اینستاگرامی خود را توضیح دهیم. البته این توضیح دادن ، باید کامل ، جامع ، زیبا و مفید باشد. برای نوشتن کپشن های مفید و زیبا شما باید مهارت نویسندگی خود را تقویت کنید. البته این هم با تمرین قابل دستیابی است.

نحوه نوشتن کپشن فارسی شما بر حسب هدف پیج اینستاگرام و جامعه هدف شما تعیین می شود. در برخی پست ها لازم است که نحوه کپشن نویسی شما داستانی باشد و در برخی دیگر نیز لازم است که چالشی باشد.

خلاصه ای از محتوای اصلی خود را در چند خط کوتاه در ابتدای کپشن و کامنت بیان کنید. به عنوان مثال، اگر یک پیج مرتبط به عکاسی دارید، گاهی قصد می­کنید که کل مراحل و ابزارهای عکاسی را در کپشن آن پست اینستاگرامی بنویسید. این روش متن نویسی در کپشن و کامنت، بسیار پسندیده و پرطرفدار است؛ هرچند به شرط آنکه نکات مهم کپشن را در جمله های اول بیان کنید که مخاطب با فهمیدن نکات مفید و کاربردی جذب خواندن ادامه کپشن و کامنت شود.

اگر تصور شما این چنین است که محتوای متنی پست های اینستاگرام یک مسئله‌ی فرعی محسوب می­شود، حتما فرصت جذب و درگیر کردن ‌فالوورهای زیادی را از دست خواهید داد.

دیجی ممبر با بالغ بر 6 سال فعالیت در زمینه خدمات اینستاگرامی ، یکی از قدیمی ترین و محبوبترین شرکت های خدماتی در حوزه خدمات تلگرامی و اینستاگرامی در ایران است.

چگونه در اینستاگرام کپشن و کامنت راست‌ چین و مرتب بنویسیم؟

نوشتن فارسی کپشن و کامنت اینستاگرام - دیجی ممبر

تا حالا به این‌ موضوع فکر کردید که کامنت‌ های راست چین و مرتب را در اینستاگرام و کپشن چگونه می‌ نویسند؟ اگر از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می‌ کنید معمولاً با کپشن های زیادی رو به رو خواهید بود.

زیر هر پستی نوشته هایی مشاهده می شود که معمولا نزدیک به یوزرنیم قرار گرفته اند. هنگام نوشتن کپشن در  اینستاگرام، پاراگراف اول چپ چین می‌ شود و این باعث خواهد شد که برای ما به که زبان فارسی تسلط داریم ظاهری زشت و نامرتب را ایجاد کند، اگر ما بین کپشن از یک کلمه انگلیسی یا عدد استفاده شود نظم و ترتیب کپشن کاملاً بهم می‌ خورد به طوری که نمی‌ توان پاراگراف اول را خواند و با کلمات ناهماهنگی رو به‌ رو می‌ شویم.

حال برای اینکه بتوانید کپشن های را که قرار  می دهید راست چین کنید راه حل هایی را ارائه می دهیم. شاید با خود بگویید که می توان با استفاده از اینتر پاراگراف را با یوزر نیم فاصله داد و آن را از چپ چین به راست چین تغییر دهیم.

نحوه راست چین کردن کپشن در اینستاگرام

کپشن و کامنت فارسی تمییز - دیجی ممبر

اگر هنگام نوشتن کپشن دقت کنید، متوجه خواهید شد که اینستاگرام به اینتر توجهی ندارد و با فشردن این گزینه نمی‌ توانید به پاراگراف بعدی منتقل شوید.

گاهی اوقات شاید با گذاشتن یک نقطه بتوانید متن خود را با یوزرنیم فاصله دهید، اما متن را نا هماهنگ می کند یا این‌ که زیبایی متن را می گیرد.

در این ‌صورت می‌ توانید از نیم فاصله استفاده نمایید. نیم فاصله عموماً برای کلماتی به کار برده می ‌شود که به‌ هم ‌چسبیده نمی ‌شوند و درعین ‌حال هم باید فاصله کمی از هم داشته باشند، به‌ عنوان مثال کلمه “می آید” و “می‌ آید” مانند هم خوانده می‌ شوند، اما اولین مورد یک فاصله بین می و آید ایجاد که این فاصله در کلمه دوم با نیم فاصله ایجاد شده است.

بعضی از گوشی ‌ها به ‌صورت خودکار از نیم فاصله برخوردارند، اما ممکن است  گوشی‌ هایی را در اختیار داشته باشید که نتوانند نیم فاصله را ایجاد کند در این شرایط می توان از اپلیکیشن ‌هایی به نام gboard استفاده کرد. با این اپلیکیشن‌ها به ‌راحتی می ‌توانید نیم فاصله را در متن خود ایجاد کنید.

حال اگر قصد نوشتن کپشن اینستاگرام را دارید می توانید نیم فاصله ایجاد کنید، سپس اینتر را بزنید با این کار به‌ راحتی نوشته خود را از یوزرنیم فاصله خواهید دا،  حتی می ‌توان پست‌ هایی را که در گذشته قرار داده اید و کپشن هایی را برای آن‌ ها نوشته‌ اید ویرایش کنید و متن آن ‌ها را به راست چین تبدیل کنید، اما با این ‌وجود ممکن است نامتعادل بودن متن را همواره مشاهده کنید که دلیل آن ‌هم نبود فاصله بین خطوط است.

برای این‌ که بین خط های نوشته ‌شده فاصله‌ ای را ایجاد کنید می ‌توانید بعد از نوشتن پاراگراف اول اینتر بزنید بعد یک نیم فاصله ایجاد کنید و دوباره اینتر را انتخاب نمایید.

حال که مشغول نوشتن می ‌شوید توانسته‌ اید فاصله مناسب را بین پاراگراف اول و دوم ایجاد نمایید. و برای این ‌که متنی زیبا و خوانا داشته باشید باید هشتگ هایی که ظاهر کپشن شما را به ‌هم می ‌ریزد حذف کنید.

کپشن فارسی بدون هشتگ - دیجی ممبر

معمولاً خواننده‌ هایی که به پیج شما مراجعه می ‌کنند اگر هشتگ را مشاهده کنند با زدن بر روی آن از پیج شما خارج خواهند شد.

برای این ‌که ظاهر زیبایی به کپشن خود ببخشید می ‌توانید هشتگ ها را در اولین کامنت مورد نظر استفاده کنید البته نگران این‌ موضوع که کاربران با انجام این کار به هشتگ ها مراجعه نمی کنند، چرا که کاربرانی که قصد دنبال کردن مطالب شما را داشته باشند به خواندن کامنت ‌ها هم می ‌پردازند.

نحوه راست چین کردن کامنت‌ در اینستاگرام

نوشتن کامنت فارسی راست چین - دیجی ممبر

نیم فاصله راه ‌حل تمامی این مشکلات می ‌باشد، بسیاری از گوشی‌ ها ممکن است از نیم فاصله برخوردار نباشند، شما می‌ توانید برای این کار یکی از برنامه‌ های تلگرامی یا هر برنامه دیگری  که می ‌توان اینتر را درون آن به کار برد باز نمایید.

در این برنامه اول یک  نیم فاصله ایجاد کنید بعد از اون گزینه اینتر رو بزنید، سپس در این مرحله انگشت خود را روی صفحه نگه دارید، سپس از روی منوی باز شده  کپی را انتخاب کنید با این کار به‌ راحتی می‌ توانید نیم فاصله را به کیبورد گوشی خود اضافه کنیم.

حالا می ‌توانید زیر پست ‌هایی که قرار است کامنت بگذارید از این نوشته که کپی کرده‌اید، استفاده کنید، به این صورت که کامنت پست مورد نظر را باز نمایید و متنی را که کپی کرده اید این ‌جا پیست کنید، بعد با نوشتن کامنت متن شما به ‌صورت راست چین نشان داده خواهد شد.

حالا شاید بعضی از افراد در طول روز صدها کامنت را برای دیگران قرار دهند و این کار باعث می شود که خیلی از وقت آن‌ ها تلف شود، در این‌ صورت می‌ توانید متنی را که کپی کرده اید داخل کیبورد گوشی خود قفل کنید.

با این کار این کپی همیشه بر روی کیبورد شما باقی می‌ ماند و هر زمانی ‌که لازم باشه می ‌توانید از آن استفاده کنید.

چند نمونه و پیش نویس برای کپشن نویسی تهیه کنید

آیا تا بحال برای شما پیش آمده که یک لطیفه‌ فوق العاده خنده دار و جالب را کمی دیرتر از زمان پیدایش و رواج آن شنیده باشید و برایتان تکراری باشد؟ همه‌ی ما، زمانی با یک کپشن مواجه می­شویم که خودمان قبلاً آن را منتشر کرده بودیم، چنین حسی داریم.

شما میبایست زمان لازم را برای یک کپشن نویسی جذاب و مفید اختصاص دهید. کپشن شما باید به گونه ای باشد که در راستای جذب ‌فالوورها نوشته شود؛ آنها را به قدری سرگرم و راضی کند که ترغیب شوند به اشتراک گذاری آن پست با دوستان خود و در واقع آنها را به مشارکت با پست خود وادار کنید.

اگر شما پیج اینستاگرام ، تازه تاسیس شده ای دارید و زمان و هزینه رشد طبیعی پیج اینستاگرام را ندارید می توانید از پکیج های خرید فالوور دیجی ممبر استفاده کنید. دیجی ممبر با ارائه سه نوع فالوور ( خرید فالوور واقعی اینستاگرام – خرید فالوور خارجی اینستاگرام – خرید فالوور ارزان اینستاگرام) بهترین و باکیفیت ترین فالوورهای هدفمند را برای شما ارائه می دهد.

سوالات متداول درمورد آموزش نوشتن کپشن و کامنت فارسی راست چین در اینستاگرام

کپشن چیست؟

کپشن اینستاگرام ، محتوایی متنی است که در زیر پست اینستاگرام نوشته می شود. و اطلاعات مفیدی در اختیار کاربر قرار میدهد.

نوشتن کپشن چه کاربردی دارد؟

با نوشتن ان میتوانید به کاربر منظور خود را انتقال دهید تا بهتر با ویدیو شما درگیر شود. و کمک به شناخت ویدیو توسط الگوریتم اینستاگرام کند.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد