آموزش کپشن نویسی فارسی در اینستاگرام به صورت جامع و اصولی

کپشن اینستاگرام ، محتوایی متنی است که دز زیر پست اینستاگرام نوشته می شود. نوشتن صحیح و تمیز کپشن که مرتبط با پست شما باشد، از بهترین فعالیت هایی است که شما می توانید برای داشتن پستی جذاب و تبلیغاتی انجام دهید.

با توجه به اینکه اپلیکشن اینستاگرام ، یک اپلیکشن خارجی به زبان انگلیسی است، و انگلیسی چپ چین است، نوشتن کپشن فارسی ممکن است ، به صورت تمیز و زیبا امکان نباشد. برای اینکار ما چند ترفند کاربردی برای فازسی نوشتن کپشن اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهیم.

بازاریابی در اینستاگرام ، اصولا به تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام وابسته است. اگر بحث جذب ‌و افزایش فالوور در اینستاگرام مطرح باشد، کیفیت پست های اینستاگرامی شما قطعا پیجتان را از دیگر پیج ها متمایز میکند؛ توجه و علاقه‌ مخاطب ها را به برند و پیج اینستاگرام شما جلب می کند.

کپشن نویسی نیز یکی از بخش های تولید محتوای متنی در اینستاگرام است که اگر اصولی و به درستی نوشته شود ، تاثیر شگرفی در دیده شدن پست شما خواهد گذاشت ، به طوری که پست شما لایک بیشتری خواهد شد و همچنین کامنت بیشتری خواهد گرفت که باعث رفتن پست شما به اکسپلورر اینستاگرام می شود.

در این مقاله قرار است که کلی نکات آموزشی در مورد نوشتن کپشن فارسی اینستاگرام یاد بگیریم، و ترفندهایی در مورد جذاب نوشتن کپشن اینستاگرام نیز به شما خواهم گفت. همچنین به بحث تبیغاتی نوشتن کپشن نیز سرکی خواهیم کشید.

آموزش کپشن نویسی در اینستاگرام

کپشن نویسی فارسی را به صحیح و کامل انجام دهید

از اصول مهم کپشن نویسی این است که در بعد کلمات پست اینستاگرامی خود را توضیح دهیم. البته این توضیح دادن ، باید کامل ، جامع ، زیبا و مفید باشد. برای نوشتن کپشن های مفید و زیبا شما باید مهارت نویسندگی خود را تقویت کنید. البته این هم با تمرین قابل دستیابی است.

نحوه کپشن نویسی شما بر حسب پست و فالوورهای شما تعیین می شود. در برخی پست ها لازم است که نحوه کپشن نویسی شما داستانی باشد و در برخی دیگر نیز لازم است که کشن نویسی شما چالشی باشد. که این دو نوع محتوا نیز می تواند در زده کپشن های تبلیغاتی قرار گیرد.

گاهی باید کپشن هایی بنویسید که از چند جمله کوتاه  یا از جمله های زیاد  تشکیل شده باشند. به عنوان مثال، اگر یک پیج مرتبط به عکاسی دارید، گاهی قصد می­کنید که کل مراحل و شرایط مساعد را در کپشن یک پست بنویسید. این کار، بسیار پسندیده و پرطرفدار است؛ هرچند به شرط آنکه نکات مهم کپشن را در جمله های اول بیان کنید که کوتاه و حذف نشوند. و مخاطب با فهمیدن نکات مفید و کاربردی جذب خواندن ادامه کپشن شود.

برای یادگیری و آموزش کپشن نویسی فارسی، انواع مختلف پست ها خوب در اینستاگرام را پیدا کنید و روش کپشن نویسی آن ها را بررسی کنید . اینستاگرام امکانات چندانی در حوزه آنالیتیک ها ندارد؛ در نتیجه، شما شخصاً باید نتایج را تحلیل کنید.

اگر تصور شما این چنین است که کپشن نویسی پست های اینستاگرام یک مسئله‌ی فرعی محسوب می­شود، حتما فرصت جذب و درگیر کردن ‌فالوورها را از دست خواهید داد و دستیابی به این هدف، صرفا از طریق درج تصاویر میسر نیست. به رعایت نکات ذکر شده در این مطلب، می­توانید به صورت حرفه ای و هدفمند پیج خود را مدیریت کنید. نتیجه این امر افزایش فالوور و رونق کسب و کار شما خواهد بود.

دیجی ممبر برترین شرکت خدمات اینستاگرامی در ایران است، دیجی ممبر با بالغ بر 6 سال فعالیت در زمینه خدمات اینستاگرامی ، یکی از قدیمی ترین و مجربترین شرکت های خدماتی در این حوزه در ایران است.

چند نمونه و پیش نویس برای کپشن نویسی تهیه کنید

آیا تا بحال برای شما پیش آمده که یک لطیفه‌ فوق العاده خنده دار و جالب را کمی دیرتر از زمان پیدایش و رواج آن شنیده باشید و برایتان تکراری باشد؟ همه‌ی ما، زمانی با یک کپشن مواجه می­شویم که خودمان قبلاً آن را منتشر کرده بودیم، چنین حسی داریم.

شما میبایست زمان لازم را برای یک کپشن نویسی جذاب و مفید اختصاص دهید. کپشن شما باید به گونه ای باشد که در راستای جذب ‌فالوورها نوشته شود؛ آنها را به قدری سرگرم و راضی کند که ترغیب شوند به اشتراک گذاری آن پست با دوستان خود و در واقع آنها را به مشارکت با پست خود وادار کنید.

اگر شما پیج اینستاگرام ، تازه تاسیس شده ای دارید و زمان و هزینه رشد طبیعی پیج اینستاگرام را ندارید می توانید از پکیج های خرید فالوور دیجی ممیر استفاده کنید. دیجی ممبر با ارائه سه نوع فالوور ( فالوور ایرانیفالوور خارجی – فالوور ارزان ) بهترین و باکیفیت ترین فالوورهای هدفمند را برای شما ارائه می دهد.

در کپشن نویسی فارسی مطالب مهم را در جملات اول قرار دهید

حداکثر تعداد کاراکتر مجاز در کپشن نویسی فارسی اینستاگرام، 2200 کاراکتر است. اما میبایست به این نکته توجه داشته باشید که در صفحه‌ اصلی کاربران اینستاگرام، تنها سه یا چهار جمله‌ اول کپشن در پایین عکس نوشته می­شود و باقی، کوتاه خواهد شد. همچنین توجه کنید که کپشن حرفه ای باعث افزایش لایک واقعی اینستاگرام می شود و دیگر نیازی به خرید لایک ارزان اینستاگرام نیست.

ترفندهای کپشن نویسی فارسی در اینستاگرام

مخاطب را به انجام کاری دعوت کنید

بهترین روش برای افزایش احتمال اشتراک گذاری پست های شما در اینستاگرام و جذب ‌فالوور، این است که مخاطب را در کپشن های تصاویر به انجام کار مشخصی دعوت کنید. به این صورات که شما باید با استفاده از افعال امری، مخاطب را ترغیب کنید که کاری را انجام دهد و نه اینکه صرفاً در نقش یک بیننده‌ منفعل، مطلب را بخواند و از آن به راحتی رد شود.

مثلا در کپشن خود بنویسید: اگر این پست برای شما جالب بود، روی آن دوبار کلیک کنید و یا تجربه خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید. از ‌فالوورها بخواهید که دوستانشان را زیر پست شما تگ کنند. فالوورها را ترغیب کنید که از طریق تگ کردن دیگران، پست را با آنها به اشتراک بگذارند. در ادامه آموزش کپشن نویسی فارسی، چند مثال از راهکارهای جالب و هوشمندانه‌ی برندها برای ترغیب ‌فالوورها به تگ کردن دوستانشان ارائه خواهیم کرد.

مخاطب را به شرکت در یک مسابقه و یا چالش دعوت کنید. مسابقه ها، ابزارهای بی نظیری برای افزایش مشارکت مخاطب و قرار دادن برند در معرض دید کاربران هستند. در این روش، شما از ‌فالوورهای خود میخواهید که یکی از عکس های خودشان را در صفحه‌ خود منتشر کنند و در کپشن، از هشتگ های موردنظر شما استفاده کنند. قواعد و قوانین مسابقه و یا چالش را برای افراد علاقمند در کپشن بنویسید و حتی یک لینک هم در بیو قرار دهید.

افراط در هتشگ گذاری در کپشن اینستاگرام نداشته باشید

هشتگ ها در واقع کاربرانی را به هم وصل می­کند که در شرایط دیگر، امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را نداشته اند. تمامی این کاربران همگی درباره‌ یک سوژه، رویداد، برند و … مشترک صحبت می­کنند و به آن علاقمند هستند. هشتگ ها یک ابزار فوق العاده برای افزودن لحن طنز و شوخ به پست ها هستند. شما میبایست تعداد هشتگ ها را محدود کنید. استفاده صحیح از کپشن حتی باعث افزایش بازدید اینستاگرام شما می شود و دیگر نیازی به خرید بازدید اینستاگرام نیست.

لحن کپشن نویسی خود را متناسب با محتوای خودتان تغییر دهید

محبوب ترین پست های اینستاگرام، لحن دوستانه و حتی شوخ طبع دارند و سلیقه شخصی یک برند را به نمایش میگذارند. به همین جهت، شما باید لحن پیام برندتان را برحسب مقتضیان و ملاحظات طرز بیان در اینستاگرام تنظیم کنید. دسترسی به این هدف، برای برندهایی که لحن و طرز بیانشان خودمانی و صمیمانه بوده، راحت تر خواهد بود.

در کپشن از ایموجی ها استفاده کنید

ایموجی ها در اصل شکلک های کارتونی هستند که در اکثر تلفن های هوشمند تعریف شده اند و به کپشن های اینستاگرام، هویت و شخصیت می­ بخشند. بسیاری از برندهای معتبر در کپشن های خود از ایموجی استفاده می­ کنند.

حساب های کاربری خود در دیگر رسانه های دیگر را معرفی کنید

شما می­توانید در کپشن نویسی فارسی، حساب های کاربری‌ خود را در دیگر رسانه های اجتماعی دیگر معرفی کنید. در نتیجه ‌فالوورهای شما می­دانند که در کدام رسانه های اجتماعی دیگر باید شما را پیدا کنند.