🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام + دایرکت اتوماتیک

پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام + دایرکت اتوماتیک

فهرست مطالب
5/5 - (1 امتیاز)

پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام : در جدیدترین آپدیت‌های اینستاگرام این امکان برای کاربران فراهم شده است که بتوانند به پیام‌های دایرکت به طور خودکار جواب دهند. در واقع این قابلیت از زمانی که اینستاگرام با شبکه اجتماعی فیسبوک ادغام شد، به وجود آمد.

پاسخ اتوماتیک در دایرکت کاربردهای فراوانی دارد. برای مثال به کمک این روش می‌توانید برای مخاطبان جدید خود پیام خوش‌آمد گویی ارسال کنید و یا سوالات پرتکراری مانند نحوه ارسال کالاها، قیمت آن‌ها و مواردی از این دست را به صورت خودکار جواب دهید. در این مقاله قصد داریم که روش ارسال پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام را آموزش دهیم.

فواید ارسال پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام

قابلیت ارسال پاسخ اتوماتیک در دایرکت برای صاحبان اکانت‌های تجاری از اهمیت فراوانی برخوردار است. چون این قبیل افراد معمولاً تعداد زیادی فالوور دارند، بنابراین اگر بخواهند با تک‌تک کاربران در ارتباط باشند و جواب آن‌ها را بدهند، قطعاً زمان زیادی را از دست می‌دهند.

به همین دلیل اینستاگرام در آپدیت‌های جدید خود قابلیت پاسخ اتوماتیک را ارائه داده است. در این روش متن پیام را به طور آماده ذخیره می‌کنید و برای مخاطبان خود می‌فرستید.

از طرف دیگر اگر پیام‌های ارسالی از سوی مخاطبان را نادیده بگیرید و به آن‌ها جواب ندهید، در واقع به ازای از دست دادن هر پیام در دایرکت، یک مشتری را از دست می‌دهید.

حتی می‌توانید متناسب با بیزینس خود پاسخ‌های احتمالی را در نظر گرفته و آن را به صورت یک پیام تایپ کرده و در مواقع لزوم برای مخاطبان بفرستید. به دلیل این‌که اغلب پیام‌های دریافتی از سوی کاربران پاسخ‌های مشترکی دارند، شما می‌توانید یک متن مناسب را برای پیام دایرکت تایپ کرده و آن را برای مخاطبان ارسال نمایید.

روش اول: پاسخ‌گویی خودکار در دایرکت اینستاگرام

برای فرستادن پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام باید از طریق اکانت خود در فیسبوک و به کمک Facebook Business Suite اقدام نمایید. فعال سازی این قابلیت تنها در اکانت‌های بیزینسی میسر می‌باشد. پس باید اکانت خود را به نوع تجاری تبدیل کنید.

پس از ساختن اکانت تجاری در فیسبوک این صفحه را به پیج اینستاگرام خود لینک دهید. اکنون باید مجوز مدیریت پیام‌ها را در پروفایل اینستاگرام خود فعال نمایید. برای این کار لازم است که وارد پروفایل خود شده و روی آیکون سه خط در قسمت بالا ضربه بزنید.

سپس گزینه Settings را برگزینید. در مرحله بعد از بخش Privacy، گزینه Messages را انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه Allow access to messages ضربه بزنید.

نحوه فعال سازی

روش دوم: پاسخگویی خودکار در دایرکت اینستاگرام از طریق Instant reply

در اینستاگرام دو نوع دایرکتر خودکار وجود دارد که عبارتند از:

  • Instant reply
  • Away message

توصیه می‌شود که روش Instant reply را برای ارسال پیام خوش آمدگویی به کاربرانی که برای اولین بار وارد صفحه اینستاگرام شما شده اند، به کار ببرید. برای انجام تنظیمات مربوط به پیام خوش‌آمد گویی لازم است که صفحه تجاری خود را در فیسبوک باز کرده و به قسمت Business Suite وارد شوید.

پاسخگویی خودکار در دایرکت اینستاگرام از طریق  Instant reply

در گام بعدی وارد قسمت Inbox شوید.

سپس روی گزینه Automated Responses کلیک کنید.

پاسخگویی خودکار در دایرکت اینستاگرام از طریق  Instant reply 2

اکنون باید گزینه Instant reply را فعال کرده و سپس روی دکمه Edit message کلیک نمایید.

پاسخگویی خودکار در دایرکت اینستاگرام از طریق  Instant reply 3

در قسمت Platform گزینه Instagram را برگزینید و متن پیام خوش‌آمد گویی را به دقت وارد کنید. این پیام نباید بیشتر از ۵۰۰ کارکتر باشد. برای اعتبار بخشیدن به پیام خوش‌آمد گویی می توانید نام کاربر و آدرس وب‌سایت خود را نیز وارد نمایید.

در آخر  کار روی گزینه Save بزنید، تا تنظیمات ذخیره شود. اکنون تمام کاربرانی که برای بار اول به شما پیام دایرکت ارسال کنند، این متن را به طور اتوماتیک دریافت خواهند کرد.

پاسخگویی خودکار در دایرکت اینستاگرام از طریق  Instant reply 4

روش سوم: ارسال پیام اتوماتیک در دایرکت از طریق Away Message

یکی دیگر از روش‌های ارسال پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام، استفاده از قابلیت Away Message می‌باشد. این قابلیت را می‌توانید به صورت دستی فعال کنید، تا زمانی که آفلاین بوده و قادر به ارسال پیام نیستید، پیام مذبور برای کاربران فرستاده شود.

پاسخگویی خودکار در دایرکت اینستاگرام از طریق  Instant reply 5

مراحل انجام کار به این ترتیب است که ابتدا وارد بخش Inbox شده و سپس گزینه Automatic replies را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید در صفحه Facebook Business Suite روی Away Message کلیک کرده و بعد دکمه Edit را برگزینید.

اکنون زمان آن فرا رسیده که متن پیام خودکار را در قسمت Text وارد نمایید. از طریق بخش Add time نیز تنظیمات مربوط به زمان ارسال پیام را انجام دهید.

روش چهارم : فعال کردن منشی اینستاگرام یا  WhatAuto – Reply

یکی از روش‌های بسیار جالب برای ارسال پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام دانلود برنامه WhatAuto – Reply می‌باشد. پس از دانلود و نصب برنامه مورد نظر لازم است وارد سربرگ Home شوید و بعد گزینه Auto reply OFF را فعال نمایید.

در قسمت پایین صفحه یک‌سری پیام‌های آماده را مشاهده می‌کنید. می‌توانید از بین آن‌ها یکی را با توجه به استراتژی کاری خود انتخاب نمایید. در صورتی‌که تمایل نداشتید هیچ یک از این پیام‌های آماده را استفاده کنید، باید به کمک آیکون مداد که در قسمت Auto reply text وجود دارد، پیام دلخواه خود را بنویسید.

پس از تایپ متن پیام، روی گزینه Custom Reply کلیک کنید و در آخر کار تیک بالای صفحه را بزنید. در صورت تمایل  گزینه‌هایی مانند Menu Reply و غیره را نیز انتخاب کنید.

همچنین این امکان برای شما فراهم شده است که گیرندگان پیام خودکار را نیز تعیین نمایید. برای این کار می‌توانید از طریق سربرگ Contacts اقدام کنید. لیستی از انواع گیرندگان پیام در این بخش وجود دارد. مثلاً می‌توانید پیام آماده شده را برای همه مخاطبان خود بفرستید، یا این‌که آن را برای گروه خاص ارسال کنید.

اگر تمایل داشته باشید که پیام آماده شده دایرکت را تنها برای عده‌ای از مخاطبان خود بفرستید، باید روی گزینه My Contacts کلیک نمایید. سپس روی آیکون + بزنید. اکنون باید مجوز دسترسی به برنامه را به کاربران بدهید و در نهایت گیرندگان پیام را برگزینید.

نتیجه‌گیری

برقراری تعامل با مخاطبان برای توسعه کسب و کار شما اهمیت فراوانی دارد. جواب دادن به سوالات مشتریان نشان می‌دهد که برای آن‌ها ارزش قائل هستید. یکی از راه‌های ارتباطی که اغلب مشتریان سوالات و ابهامات ذهنی خود را در آن مطرح می‌کنند، دایرکت اینستاگرام می‌باشد. در این مقاله چند روش برای فرستادن پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام آموزش داده شد.

با استفاده از قابلیت پیام اتوماتیک در وقت خود صرفه جویی کرده و در عین حال به مشتریان نیز به طور کامل رسیدگی می‌کنید.اگر میخواهید فالوور پیجتان را در چند ثانیه افزایش دهید با خرید فالوور ارزان اینستاگرام فالوور پیجتان را بالا ببرید دیجی ممبر با اراعه خدمات اینستاگرام باکیفیت رشد پیشرفت شما را در اینستاگرام تضمین میکند.

 منبع مقاله

سوالات متداول در زمینه پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

چرا پاسخ به دایرکت بسیار مهم است؟

در پیج های بیزنسی پاسخ به دایرکت روی اعتبار پیج فروشگاهی شما تاثیر زیادی دارد و همینطور پاسخ به دایرکت با افزایش ارتباز بین شما و مشتریان میشود.

چگونه پیام ارسال شده را لغو کنیم؟

انگشت خود را چند ثانیه روی پیام فرستاده شده نگه دارید و گزینه Unsend message را بزنید تا پیام حذف شود.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد