آموزش فروش در اینستاگرام | فوت و فن فروش محصول در اینستاگرام

آموزش فروش در اینستاگرام می تواند نقطه عطفی در کسب و کار شما باشد، اینستاگرام با رشد روز افزونی که دارد، بهترین مارکت رایگان برای فروش محصولاتمان است، شما بدون پرداخت هزینه و مالیات ، می توانید محصولات خود را به بهترین شکل تبلیغ کنید و فروش بسیار زیادی از این روش داشته باشید.

در این نوشته قرار است که فوت و فن فروش در اینستاگرام به شما آموزش دهیم. همه شما نگرانی هایی در رابطه با شیوه تبلیغات، عرضه محصولات و جذب مشتری دارید. مسلما بدون برنامه ریزی و آگاهی از فنون کسب و کار های اینترنتی و بخصوص اینستاگرام با شکست مواجهه خواهید شد.

بهترین راه برای موفقیت در اینستاگرام است که آشنایی کافی با اینستاگرام داشته باشیم و بدانیم که چگونه می توانیم از این برنامه برای بازاریابی محصولات خود استفاده کنیم و محصولات خود را بفروشیم، هر چقدر در این مورد تخصص بیشتری کسب کنیم شانس موفقیت ما در این مورد بسیار بالا خواهد بود.

فروش در اینستاگرام ، راهکارهای بسیار متفاوتی دارد و هر فردی سبک تبلیغ و فروش خاص خود را دارد. ولی مهمترین عامل در اینستاگرام اعتماد سازی در بین مخاطبین است.

آموزش فروش در اینستاگرام

چه محصولاتی برای فروش در اینستاگرام مناسب است

در شبکه های اینترنتی این چنینی مانند اینستاگرام و یا سایت های فروشگاهی، محصول شما توسط میلیون‌ها نفر دیده خواهد شد. در حالی که فروشگاه سنتی شما در یک منطقه، شاید در طول یک روز، فقط 50 مراجع داشته باشد. خوشبختانه در اینستاگرام هر نوع محصولی از جمله محصول فیزیکی، مجازی و همچنین خدمات را می‌توانید بفروشید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

محصولات را از کجا تهیه کنیم و چگونه بفروشیم ؟

نگران تامین محصول برای فروش در اینستاگرام نباشید. قرار نیست از همان ابتدا محصول در انبار داشته باشید.

شما ابتدا باید کار را شروع کنید ( پیج اینستاگرام خود را راه اندازی کنید )

تولید محتوا برای اینستاگرام را یاد بگیرید

پست هایی باکیفیت در پیج اینستاگرام خود منتشر کنید.

تبلیغات اینستاگرامی را یاد بگیرید، تا پیج خود را تبلیغ کنید.

استراتژی تولید محتوا برای پیج خود داشته باشید.

با فالوورهای خود در ارتباط باشید و به سوالات آنها به خوبی پاسخ دهید

سعی کنید به عنوان یک مشاور عمل کنید نه فروشنده !

بعد از مدتی حتما سفارش خرید محصول خواهید داشت

بعد از آن می‌توانید، بروید و محصول را به همان تعدادی که سفارش داده شده تهیه کنید.

نگران سرمایه اولیه نباشید. ( بسیاری از کسب و کارها هم ابتدا سفارش می‌گیرند، سپس با سرمایه آن محصول را تهیه می‌کنند)

به این نکته توجه داشته باشید که هیچ فرقی نمی کند که محصول شما مجازی باشد یا فیزیکی ، محصول مال خود شما باشد یا دیگران. فقط کافی است که فروش در اینستاگرام را یاد بگیرید. مهارت های تخصصی لازم برای حرفه ای شذن در اینستاگرام کسب کنید تا بتوانید به یک فروشند حرفه ای در اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی تبدیل شوید.

ولی به این نکته توجه کنید که اگر محصول مورد نظر شما فیزیک باشد ، باید به شیوه و هزینه حمل و نقل محصول نیز فکر کنید ( البته اگر محصول مال خود شما نباشد، لازم نیست که نگران باشید ، چون شما فقط نفش فروشنده را دارید و ارسال برعهده صاحب محصول خواهد بود شما کافی است که درصد خود را از هر فروش دریافت کنید)

ترفندهای فروش محصوول در اینستاگرام

تکنیک‌های فروش در اینستاگرام

تقاضای بازار را قبل از راه اندازی کسب و کار در نظر بگیرید؛ اما مهم‌تر از آن مهارت و توانمندی شما در افزایش میزان فروش است. اگر فنون بازاریابی در اینستاگرام و فروش را بلد باشید، می‌توانید سخت‌ ترین مشتریان را برای خرید محصولات متقاعد کنید. همچنین شما باید فنون بازاریابی در اینستاگرام را نیز فرا بگیرید.

پروفایل خود را بهینه کنید

پروفایل پیج اینستاگرام شما، مثل ویترین و دکور مغازه و یا فروشگاه شما خواهد بود. مشتری در همان 3 یا 4 ثانیۀ اول تصمیم می‌گیرد که شما را دنبال کند یا نه. در نتیجه باید توجه و اعتماد مخاطب را در همان اولین لحظه، جذب کنید.

یک بیوگرافی مناسب و جذاب برای معرفی خود انتخاب کنید؛ بطوری‌ که مشتری دلیلی برای دنبال کردن شما پیدا کند. همچنین، اطلاعاتی از قبیل امکان ارسال پستی به مکان‌های مختلف جغرافیایی، آدرس فروشگاه فیزیکی، لینک سایت فروشگاهی و شماره تماس، در بخش بیو bio درج کنید.

پست هایی با گرافیک بالا استفاده کنید

پلتفرم اینستاگرام از ابتدا ماهیتی بصری داشته و دارد. تاثیر انتشار تصاویر با کیفیت و مناسب، همیشه روی جذب فالوور و افزایش فروش محصول در اینستاگرام موثر بوده و است. خریدار نمی­تواند جنس محصول شما را از نظر فیزیکی لمس کند و یا ابعاد آن را بسنجد. عکاسی زیبا و ادیت حرفه ای محصولات به شما و مشتری در درک این موضوع کمک خواهد کرد.

جذب فالوور هدفمند

بر اساس محصول یا خدماتتان، باید برای آن مخاطب هدف تعیین کنید و روی جذب آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. برای مثال لوازم آشپزخانه دارید، مخاطب شما عموما خانم ها هستند. و یا لوازم دیجیتال و گیمینگ عرضه می­ کنید. نوجوانان و جوانان را هدف قرار دهید. به این ترتیب، تمرکز خود را روی جذب فالوور هدفمند اینستاگرام قرار خواهید داد. شما برای جذب فالوور بیشتر می توانید از نرم افزارهای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید.

از قدرت ویدیو در اینستاگرام، غافل نشوید

بازاریابی با کمک ویدیو مارکتینگ یکی از موثرترین شیوه ها، جهت جذب فالوور در رسانه‌های اجتماعی، به‌خصوص اینستاگرام است. خود شما هم در بین پست های مختلف اینستاگرام بیشتر برای دیدن ویدئو وقت می‌گذارید. پست های ویدیویی احساسات بیشتری را به کاربر انتقال می­دهد و ماندگاری آن بیش از عکس است. با ساخت ویدئوهای جذاب و تاثیرگذار، افراد زیادی جذب محصول و یا خدمات شما خواهند شد.

اگر دقت داشته باشید ، شرکت های بزرگ برای ساخت تیزر و ویدیو تبلیغاتی از محصولات خود ، هزینه بسیار زیادی می کنند و از این ویدیو برای تبلیغ در تلویزیون و شبکه های اجتماعی بهترین استفاده را می کنند. ویدیو نقش بسیار بزرگی در جذب مشتری و فروش در اینستاگرام دارد.

از نظرات مشتریان استفاده کنید

اگر مشتری نباشد، شما هم هیچ درآمدی نخواهید داشت. بنابراین برای حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید، روی برقراری ارتباط با آن‌ها تمرکز کنید. چون نظر آن‌ها به شما کمک می‌کند، کیفیت خدمات و محصولات را بهبود دهید و ایرادات را برطرف کنید. به غیر از این موارد، این حس را به او القا می‌کنید که برای او ارزش و احترام قائلید؛ در نتیجه او نیز متقابلا از محصول و یا خدمت شما را استقبال می­کند. همیشه به یاد داشته باشید که اگر به عنوان یک مشاور باشید ، یعنی ابتدا نیاز مشتری را بشناسید و بعد محصول متناسب را به او معرفی کنید، در این حالت شما فروش فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد. این نکته فروش ، بسیار ارزشمند است و فرقی نمی کند که این ترفند را در کجا به کار ببرید، کافی است که از این ترفند استفاده کنید و نتیجه شگرف این حرکت را مشاهده کنید.

از مشتریان بخواهید شما را معرفی کنند

معرفی شدن توسط مشتریان، شما را به یاد بازاریابی دهان به دهان می‌اندازد. یعنی اینکه خود مشتری به میل خود برای شما تبلیغ می‌کند. این روش بازاریابی علاوه بر رایگان بودن، تاثیر معجزه‌آسایی در افزایش فروش اینترنتی و جذب مشتری دارد. هر مشتری راضی، حداقل 10 مشتری می‌‎تواند برای شما بیاورد. این موضوع اجتناب ناپذیر است، اعتماد فالوورها به مشتری، بیشتر از اعتمادش به شما خواهد بود.

محتوای مفید و با کیفیت، منتشر کنید

پیش از این، رمز موفقیت برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام ، قرار دادن عکس‌هایی مرتبط با گرافیک بالا و طراحی های متفاوت بود. اما در حال حاضر نگاه مخاطبان تنها به رنگ و لعاب تصاویر نیست و به محتوای متنی هم اهمیت زیادی می‌دهند. کپشن نویسی نیز می تواند در بخش تولید محتوا قرار بگیرد، بهتر است که نکات ارزشمند نوشتن یک کپشن خوب برای اینستاگرام را آموزش ببینید و از این تکنیک برای بیشتر دیده شدن پست اینستاگرامیتان استفاده کنید که در نتیجه منجر به افزایش فروش شما در اینستاگرام می شود. الگوریتم‌های اینستاگرام هم عوض شده و بیشتر به رفتار کاربر اهمیت می دهد. باید بتوانید با محتوای جذاب و تاثیرگذار، مخاطب را جذب کنید. تا بتوانید محصول خود را بفروشید.

در اینستاگرام، فعالیت منظم و مستمر داشته باشید

برای اینکه به صورت تاثیرگذاری در ذهن مخاطبان بمانید و اعتماد آن‌ها را جلب کنید، باید یک برنامه مشخص و مستمر برای انتشار پست‌ها داشته باشید. نرم افزارهایی همچون buffer این کار را به‌صورت خودکار برای شما انجام می‌دهند. ربات های اینستاگرام می توانند در مدیریت پیج اینستاگرام به شما کمک کنند، ولی بهتر است که برای پیج اینستاگرام خود یک ادمین اینستاگرام حرفه ای استخدام کنید تا فیدبک بهتری بگیرید. این کار باعث رشد چشمگیر فروش اینستاگرامی شما می شود.

از Call To Action استفاده کنید

call to action یعنی اینکه مخاطب را برای انجام یک عمل مشخص مانند خرید، معرفی به دیگران، دنبال کردن وب‌سایت و یا کانال‌های دیگر، ترغیب کنیم. بعضی از پست و استوری‌ها در اینستاگرام، به‌طور مستقیم مربوط به فروش محصول نیست؛ ولی دقیقا همین هدف را دنبال می‌کند.

تبلیغات اینستاگرام بهترین گزینه هستند

جهت افزایش فروش در اینستاگرام، به احتمال زیاد به تبلیغ نیاز پیدا می‌کنیم. اینجاست که به افرادی همچون بلاگرها، اینفلوئنسرها و پیج‌های بزرگ خبری و رسانه‌ای نیاز پیدا می‌کنیم. شما با پرداخت مبلغی مشخص، تبلیغ محصولات و خدمات‌تان را به افرادی محول می­کنید.

طراحی سایت برای افزایش فروش

ساخت یک سایت فروشگاهی در کنار صفحه اینستاگرام‌، راهی است که هم فروش را افزایش خواهد داد هم با کمک آن فاصله زیادی از رقبا می‌گیرید. چرا که با داشتن وبسایت، علاوه بر اینستاگرام، ورودی‌های دیگری نیز از موتور جستجوگر گوگل خواهید داشت. در صورت فیلتر شدن اینستاگرام هم در آینده (که احتمالش است)، چیز زیادی از دست نخواهید داد.

درواقع باید به این نکته توجه داشته باشد که شما بعد از موفقیت تان در اینستاگرام، زمانی که فروش میلیونی داشتید ، باید حتما به سراغ وب سایت بروید.

برای فروش در اینستاگرام می بایست با یک برنامه ریزی مشخص، اقدام به تولید محتوای بصری و متنی کنید. با یک پروفایل حرفه و معرفی دیگر صفحات فعال خود در شبکه های اینترنتی محبوب، می­توانید مخاطبین بیشتری را جذب کنید و در نتیجه خریداران بیشتری داشته باشید.

با مخاطبین ارتباط برقرار کنید. در قالب پرسش و پاسخگویی به نظرات. تبلیغات را فراموش نکنید. در کنار صفحه اینستاگرام، یک سایت فروشگاهی داشته باشید. امیدوارم که هرچه زودتر کسب و کار اینستاگرامی خود را شروع کنی، دست دست نکن همین الان برو و کارتو شروع کن !