5/5 - (1 امتیاز)

آموزش بیشتر دیده شدن پست در اینستاگرام

این روزها بخش قابل توجهی از افراد دوست دارند که از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنند اما یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بعد از ایجاد پیج با آن مواجه خواهند شد این است که پست هایشان با وجود این که از کیفیت گرافیکی بالایی برخوردارند و از لحاظ محتوایی غنی هستند، اما به اندازه‌ی کافی دیده نمی شوند، در چنین مواقعی مشکل چیزی غیر از محتوا است. با ما در این نوشته همراه باشید تا چند راه خوب برای بهتر دیده شدن پست در اینستاگرام یا افزایش بازدید را بیان کنیم.

آموزش بهتر دیده شدن پست در اینستاگرام

8 ترفند اصلی دیده شدن در اینستاگرام

انتشار پست در زمان مناسب

بارها پیش آمده است که افراد بهترین پست های ممکن را آماده می‎کنند اما می بینند که بازدید کمی دریافت می‎‌کنند. یکی از دلایل این مشکل این است که افراد زمان مناسبی را برای انتشار محتوای خود در نظر نمی‌گیرند. برای مثال پست خود را در ساعت بدی منتشر می‎کنند. این نکته ممکن است بسیار سطحی و ساده به نظر برسد اما حیاتی است و تاثیر عجیبی روی میزان دیده شدن شما خواهد داشت.

هیچ زمان تعیین شده‎ای برای این کار وجود ندارد و شما تنها بر اساس رفتار مخاطبان خودتان می‌‎‌توانید متوجه شوید که بهترین ساعت کدام است. ابزار insight که بعد از تجاری کردن پیج در اختیار شما قرار داده می‎شود، می ‎تواند اطلاعات خوبی در این رابطه به شما بدهد.

خدمات دیجی ممبر :  خرید ویو پست اینستاگرام 

انتشار پست و استوری به صورت مداوم و منظم

یکی از کارهایی که می‎تواند به مرور زمان به بهتر دیده شدن پست‎‌های اینستاگرامی شما کمک کند این است که به صورت مداوم و منظم اقدام به تولید محتوا کنید. این روزها کاربران اینستاگرامی با بمباران پست‌ها در هر روز مواجه می‎شوند و در صورتی که نتوانید در این بین جایی برای خودتان باز کنید، محکوم به فراموش شدن هستید. همچنین انتشار پست و استوری های خود را به شکلی منظم انجام دهید و یک استراتژی منظم برای کارهای خود بچینید، برای مثال هر هفته 3 پست و هر روز یک استوری منتشر کنید.

خدمات دیجی ممبر : خرید بازدید استوری اینستاگرام

استفاده از تگ لوکیشن

آمارها نشان داده است پست هایی که دارای تگ لوکیشن هستند تا 70 درصد بیشتر از پست‌هایی که این تگ را ندارند، بازدید دریافت می‌کنند. بنابراین اگر موضوع پست شما به شکلی است که می‎توان در آن از تگ لوکیشن استفاده کرد، حتما این کار را انجام دهید. البته به خاطر داشته باشید که اینستاگرام استفاده بی مورد و بی استفاده از تک لوکیشن را خواهد فهمید.

تولید محتوای تعامل محور

برای این که بتوانید بازدید بیشتری به دست آورید، نیاز است محتوایی تولید کنید که منجر به ایجاد تعامل شود. در واقع وقتی که پست شما تعامل می‌گیرد، اینستاگرام آن را جالب و مفید تلقی کرده و آن را وارد اکسپلور یا فید افراد بیشتری قرار می‌دهد. همچنین الگوریتم‌های اینستاگرام به شیوه‌ای ایجاد شده اند که پست‎‌ها را تنها به 20 درصد از فالوورها نشان می‎دهند و اگر از آن‎ها بازخورد بگیرد، به 80 درصد باقی مانده هم نشان خواهد داد.

برای مثال می‌توانید پستی را منتشر کنید که از کاربران بخواهد که آن را لایک کرده و یا این که نظر یا خاطره‎ی مشابهشان را از طریق کامنت بیان کنند.

البته خوب است بدانید که تعامل فقط به لایک و کامنت نیست، نظرسنجی‎ها در استوری، ری‎اکشن‎ها و پیام دایرکت هم جزء تعامل به حساب می‌آیند. بنابراین طوری رفتار کنید که کاربران تمایل پیدا کنند که به شما پیام ارسال نمایند. با انجام این کار به مرور زمان میزان بازدید هم افزایش می‎یابد.

درخواست برای روشن کردن اعلان پیج

شاید در نگاه اول این درخواست جالب به نظر نمی‎رسد اما توجه داشته باشید که تنها یک درخواست است و هیچ اجباری در انجام آن نیست. شما از مخاطبان خود می‌‎خواهید که در صورت تمایل اعلان‎های شما را فعال کنند تا در صورت انتشار پست از سوی شما، نوتیفیکیشن آن را  دریافت نمایند. کما این که بسیاری از افراد حتی نمی‎دانند که امکان فعال کردن نوتیفیکیشن یک پیج خاص وجود دارد.

خدمات دیجی ممبر : خرید پیج اینستاگرام

عدم ویرایش پست و استوری در ساعات اولیه انتشار

البته هیچ تحقیق خاصی در این مورد انجام نشده است اما تجربه بارها و بارها به ما ثابت کرده است که ویرایش کردن پست و استوری در ساعات اولیه انتشار آن می‎تواند میزان بازدید از آن را تا حد بسیاری کاهش دهد. به این خاطر که اینستاگرام در این ساعات تصمیم می‎گیرد که پست شما وارد اکسپلور بشود یا نه. بنابراین در حین انتشار آن‌ها دقت و توجه کافی را به خرج دهید تا تمامی اطلاعات و جزئیات را به درستی منتشر نمایید.

نگه داشتن مخاطب در صفحه

دریافت لایک و کامنت زمانی که کاربر در صفحه‌ی شما مکث نکند، ارزشی نخواهد داشت. در واقع الگوریتم های اینستاگرام برای این که تشخیص دهند شما به اندازه‌ی کافی خوب هستید یا نه، به ثانیه هایی که مخاطب در پیج شما باقی می‌ماند توجه بسیاری خواهد داشت. بنابراین زمان گذاشتن برای تولید محتوا و نوشتن کپشن خوب و ارائه‌ی نکات مفید، جالب و کاربردی می‎تواند به مرور زمان میزان بازدید از پیج و پست‎های شما را به شدت افزایش دهد.

مقاله آموزشی : آموزش نوشتن کپشن فارسی و کامنت راست چین در اینستاگرام

قرار دادن آدرس پیج اینستاگرام در سایت و سایر شبکه‌های اجتماعی

برای این که بازدید بیشتری داشته باشید، نیاز است که فالوورهایتان هم زیاد باشد. بنابراین بهتر است که پیج اینستاگرام خود را در وبسایت خود قرار دهید. همچنین اتصال حساب فیسبوک به صفحه اینستاگرام هم می‎تواند گزینه خوبی باشد. پیشنهاد می کنیم که آدرس اینستاگرام خود را در تلگرام، لینکدین و سایر فضاهایی که مشتریان شما را دنبال می‌کنند قرار دهید و از آن‌ها بخواهید که پیج اینستاگرام شما را دنبال کنند.

سخن پایانی

روش های مختلفی برای بهتر دیدن شدن پست در اینستاگرام وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها بتوانند این کار را با قدرت بیشتری انجام دهند و برخی با قدرت کمتر توان انجام چنین کاری را دارند. اما مهم است که شما تمامی این تکنیک‌ها را در کنار یکدیگر استفاده کنید تا بتوانید افزایش بازدید پست بهتری را تجربه کنید.

مقالات مشابه :

اصول کپشن نویسی حرفه ای در اینستاگرام

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

آموزش بازاریابی در اینستاگرام