🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید.
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام با استیکر Question

پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام با استیکر Question

فهرست مطالب
5/5 - (1 امتیاز)

یکی از روش های برقراری ارتباط با فالورها خود در اینستاگرام پرسیدن سوال در استوری است که در ژانویه ۲۰۱۸ اینستاگرام آپشن استیکر سوال را طراحی و برنامه خود را به روز رسان کرد، با استفاده از این قابلیت شما می توانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید و از آن ها سوالات خود را بپرسید و فالوورها نیز به سوالات شما پاسخ دهند.

استفاده از استیکر سوال در استوری باعث زیباتر شدن پیج و خلاقیت بیشتر در ارتباط با مخاطبین خود می شود، و پیج را برای فالوورها جذاب می کند، هرچه شما بیشتر و از طریق متفاوت تری با مخاطبین خود ارتباط بر قرار کنید دنبال کنندگان  بیشتری شما را دنبال می کنند.

در واقع قابلیت سوال با استیکر در اینستاگرام  برای شما این امکان را فراهم کرده است که به راحتی با مخاطبین خود  تبادل نظر داشته باشید و از نظرات آن ها در بهبود کار خود با خبر شوید.

همچنین روی تعامل شما با مخاطبین بسیار تاثیر گذاشته و باعث بهبود کلی پیج شما میشود پس با خرید ویو استوری نیز میتوانید باعث تعامل بیشتر کاربران شوید که این خیلی خوب است.

از دیگر ویژگی بسیار جذاب پرسش سوال در استوری این است که شما می توانید پاسخ های دریافتی از ویدئو و عکس سوال در استوری به صورت نظر سنجی نا محسوس برای شما نشان داده می شود به صورتی که فالوورها آن را مشاهده نمی کنند و شما برای دیدن پاسخ ها نیازی به چک کردن دایرکت ندارید و به راحتی می توانید پاسخ ها را ببینید و حتی جواب استیکر سوال دریافتی را نیز استوری کنید، که در مقاله بعدی این را آموزش می دهیم.

نحوه ی پرسش سوال در استوری اینستاگرام

یکی از روش های پرسش سوال در استوری اینستاگرام استفاده از استیکر Question  است که شما می توانید با انجام چند مرحله ساده آن را استوری کنید.

مرحله اول: جستجو و یافتن استیکر Question  در اینستاگرام

پس از باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام خود گزینه استوری خود را انتخاب و باز کنید، ابتدا یک تصویر زمینه مناسب انتخاب کنید می توانید از تصاویر گالری خود یک عکس را به عنوان پیش زمینه انتخاب کنید سپس بر روی ایکون استیکر ضربه بزنید و استیکر Question   را به استوری خود اضافه کنید.

نحوه ی پرسش سوال در استوری اینستاگرام 2

نحوه ی پرسش سوال در استوری اینستاگرام

مرحله دوم: نوشتن سوال مورد نظر خود

پس از باز کردن استیکر Question   جمله انگلیسی Ask me a question  درون یک کادر نمایش داده می شود که شما می توانید به جای آن را سوال دلخواه خود را بنویسید. برای این کار بر روی جمله Ask me a question  ضربه بزنید.

توجه داشته باشید که تعداد کلماتی که می توانید بنویسید حداکثر ۵۰ کلمه است.

نوشتن سوال مورد نظر خود

مرحله سوم: شخصی سازی استیکر سوال

شما می توانید رنگ‌ پیش فرض استیکر سوال را تغییر دهید برای این کار بر روی آیکون رنگ که به شکل دایره در بالای صفحه نمایش داده می شود ضربه بزنید با هر ضربه رنگ استیکر تغییر می کند. برای زیباتر شدن استوری سوال بهتر است رنگ استیکر با رنگ‌ پس زمینه همخوانی داشته باشد.

شما می توانید با کشیدن کادر استیکر سوال موقعیت آن را در صفحه تغییر دهید.

شخصی سازی استیکر سوال

اگر می خواهید سایز  استیکر را تغییر دهید کافیست با دو انگشت خود استیکر را بگیرید تا بتوانید آن اندازه کادر را کوچک و یا بزرگ تر کنید.

شخصی سازی استیکر سوال 2

مرحله چهارم: ارسال استوری پرسش

در مرحله آخر استوری خود را ارسال می کنید و مخاطبین شما می توانند تا ۲۴ ساعت بعدی آن را ببینند و پاسخ دهند.

اما اگر شما بخواهید به استیکر سوال شخص دیگری جواب دهید باید بر روی گزینه Tipe sometinght   ضربه بزنید و پاسخ خود را بنویسید سپس بر روی  گزینه ارسال را ضربه بزنید تا جواب شما فرستاده شود، که صاحب پیج می تواند آن را ببیند و یا در صورت تمایل آن را استوری کند.

چگونه میتوانیم پاسخ به استیکر سوال را ببینیم؟

برای دیدن سوالات فالوورهای خود که در پاسخ به استیکر سوال شما نوشته و ارسال کرده اند باید استیکر سوال خود را باز کنید و گزینه دیدن یا seen   را که در گوشه سمت چپ تعداد بینندگان استوری را نمایش می دهد انتخاب کنید در این مرحله قسمت پاسخ ها Responses  نمایش داده می شود که با انتخاب آن می توانید پاسخ های داده شده به استوری خود را مشاهده کنید اگر تعداد واکنش و پاسخ به استوری سوال شما زیاد باشد گزینه See All  نمایش داده می شود، برای دیدن تمام سوالات پرسیده شده گزینه See All  یا مشاهده همه را بزنید.

چگونه میتوانیم پاسخ به استیکر سوال را ببینیم؟

ممکن است افرادی استوری شما را مشاهده کرده باشند اما در کادر استیکر سوال شما چیزی ننوشته باشند برای دیدن آنها گزینه Viewers  را انتخاب کنید.

چگونه میتوانیم به سوالات پرسیده شده در استیکر استوری سوال جواب بدهیم؟

شما می توانید به دو صورت به سوالات پرسیده شده در این استیکر جواب بدهید.

در نوع اول جواب شما و سوال پرسیده شده دوباره استوری می شود، در این روش ابتدا باید بر روی گزینه پاسخ ضربه بزنید سپس چند گزینه دیگر نمایش داده می شود،

اگر گزینه share response  که به معنای اشتراک پاسخ است را انتخاب کنید شما به صفحه ویرایشگر استوری وارد می شود که در آنجا پاسخ کاربر بدون نام پیج و عکس پروفایل او ظاهر می شود،

و نام جواب دهنده نیز نشان داده نمی شود در این مرحله شما پاسخ دلخواه خود را چه به صورت متن و یا شکلک می توانید تایپ کنید و این صفحه را که شامل پرسش مخاطب و پاسخ شماست دوباره استوری کنید

اما اگر پس از انتخاب گزینه پاسخ شما بر روی Send Massage  را انتخاب کنید جواب شما به صورت خصوصی در دایرکت شخصی فرد می توانید جواب سوال او را بدهید.

چگونه میتوانیم به سوالات پرسیده شده در استیکر استوری سوال جواب بدهیم؟

در صورتی که روش اول را برای پاسخ به سوال انتخاب کردید برای جذاب تر کردن استوری جواب ها می توانید برای هر کدام از سوال و پاسخ های استوری شده تصویر زمینه جداگانه انتخاب کنید، که این شوق فالوورهای شما را برلی خواندن و دیدن استوری شما افزایش می دهد.

برای پاسخ به سوالات مطرح شده در استیکر سوال استوری پس از گذشت ۲۴ ساعت از استوری و حذف شدن آن شما در صورتی که ان را آرشیو کرده باشید می توانید تا ۲۴ ساعت دیگر به سوالات پاسخ بدهید.

چگونگی جواب چند استوری در یک استوری مشترک

گاهی مشاهده می کنید که در بعضی از پیج ها جواب چند استوری را در یک استوری مشترک به اشتراک می گذارند برای این که شما ابتدا برای پاسخ به اولین سوال روی گزینه Share  که در بالا به آن اشاره شد میزنید و پس از انتخاب پس زمینه و پاسخ به سوال پرسیده شده به جای انتشار صفحه جدید آن را ذخیره کنید.

حالا به سراغ پاسخ به سوال بعدی بروید و همان مراحل را انجام دهید فقط به جای انتخاب صفحه جدید صفحه ذخیره شده قبلی را انتخاب کنید که در آن پاسخ سوال قبلی هم نمایش داده می شود شما با جا به جایی و کوچک کردن کادر استیکر سوال می توانید به همین روش چند پاسخ را در یک استوری به نمایش بگذارید.

معرفی نوتیفیکیشن پاسخ به استیکر سوال استوری

این قابلیت اینستاگرام به صورت خودکار فعال است و نیازی به فعال کردن ندارد و اینگونه است که در صورتی که شخصی به استیکر سوال شما پاسخ دهد و سوالی بپرسد برای شما نوتیفیکیشن ارسال می شود.

همچنین اگر شما به سوال کاربری پاسخ دهید و آن را استوری کنید حتی اگر پیج او را تگ نکنید برای او نوتیفیکیشن ارسال می شود. به این صورت فرد متوجه می شود که به سوال او پاسخ داده اید.

در صورتی که به صورت خصوصی و دایرکت به فرد جواب بدهید پیامی مبنی بر پاسخ شما برای او رسال می شود.

نکاتی برای استفاده از استیکر سوالی استوری در اینستاگرام

بل کمی دقت و حوصله شما می توانید از استیکر سوالی  استوری برای جذاب تر کردن پبج خود استفاده کنید.

اما دقت داشته باشید که استفاده نادرست و یا بیش از حد از این ویژگی و یا قابلیت های جدید دیگر اینستاگرام می تواند باعث کم شدن فالوورهای شما شود، در واقع استفاده از قابلیت های جدید به همان اندازه که جذاب و خلاقانه است استفاده غلط و بی رویه آن می  تواند خسته کننده باشد.

بنابراین سعی کنید به صورت آگاهانه و خلاقانه در راستای اهداف پیج خود از استیکر سوال استوری استفاده کنید.

مسئله بعدی این است همانطور که برای سایر محتوای پیج خود یعنی پست ها و استوری ها هدف و برنامه مشخصی دارید و استراتژی خاصی را دنبال می کنید، استفاده از استیکر سوال استوری شما نیز باید در راستای هدف پیج باشد به گونه ای بتوانید نتیجه ی درست و مناسبی را به دست بیاورید، مثل بازخورد محصول جدید شرکت و یا میزان رضایتمندی از خدمات و محصولات شما و دریافت انتقادات و پیشنهادات جدید باشد.

توجه داشته باشید که صرف گذاشتن استیکر سوالی در استوری شما را به هدف خود نمی رساند شما به عنوان یک فرد و ادمین که به مخاطب خود اهمیت می دهد ملزم هستید به سوالات پاسخ دهید، تا بتوانید انتظارات مخاطبین خود را برآورده کنید.

بنابراین حتی اگر با سوالات سخت و یا بازخورد منفی رو به رو شدید برای ایجاد اعتماد و شفافیت به سوالات پاسخ دهید.

هشت دلیلی که باعث می شود برندها و شرکت های معتبر از استیکر سوال استوری استفاده کنند.

شما می توانید از استیکر سوال استوری در موارد گوناگون با اهداف مختلف استفاده کنید.

  • برای معرفی و پرسش و پاسخ در باره محصول: شما با روش استیکر سوال در استوری می توانید یک رابطه دو طرفه با مخاطبین خود داشته باشید و به معرفی محصول خود و یا بازخورد درباره محصول جدید دست پیدا کنید، که ویژگی های مورد علاقه محصول شما از نظر مشتری را شناسایی و تقویت کنید.
  • شما می توانید از طریق استیکر استوری رابطه ای فراتر از تجارت که بر مبنای ارزش های جامعه باشد با مخاطبین خود بر قرار کنید، این روشی است برای افزایش تبادل اجتماعی و گفتگو در باره موضوعات و دغدغه های جامعه باشد.
  • از مهم ترین اهداف طراحی قابلیت سوال استیکر داشتن پرسش و پاسخ با مخاطبین است، شما هم می توانید این شرایط را فراهم بیاورید که مشتری بتواند سوالات خود را راجع به محصول و خدمات شما به طور مستقیم بپرسد.
  • یک روش خلاقانه را به شما معرفی میکنیم، اجازه دهید شخص مهم و یا شناخته شده ای برای یک روز و یا تایم مشخصی میزبان پیج شما باشد و به سوالات مخاطبین پاسخ دهد، که فواید بسیاری مانند پیوستن مخاطبین جدید برای شما دارد همچنین یک محتوای سرگرم کننده تولید شده است که باعث شناخته شدن پیج شما می شود.
  • آشنا شدن با نظرات مخاطبین خود از طریق پرسش و پاسخ بسیار هوشمندانه تر از نظر سنجی است که صرفا دو گزینه دارد، در صورتی که شما سوالی بپرسید و مخاطب شما پاسخ دهد با نظرات و ایده های بسیاری آشنا خواهید شد و از سطح دانش مخاطبین خود مطلع می شوید و یک تحلیل جامع تر از نظر سنجی می توانید ارائه دهید.
  • شما می توانید از استیکر سوال برای حمایت و پشتیبانی از یک کمپین و یا هدفی خاص استفاده کنید.
  • در صورتی که با سوالات متداولی درباره شغل، خدمات محصول و غیره رو به رو میشوید برای سامان دهی به این سوالات و پاسخگویی مناسب بهتر است یک یا چند استوری هایلایت از سوالات متداول در پروفایل خود بگذارید تا بتوانید سوالات را سازماندهی کرده و به راحتی پاسخ بدهید.
  • شما می توانید برای جذابیت پیج و یا افزایش دنبال کنندگان خود یک مسابقه ای را با کمک استیکر استوری برگزار کنید و به برنده جایزه بدهید.

توجه داشته باشید نوع سوالات پرسیده شده در استوری باید متناسب با فعالیت پیج و ویژگی های مخاطبین خود به صورت کاملا خلاقانه و هدفمند باشد.

پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام

برنامه اینستاگرام برای بالا بردن رضایت مخاطبین خود به دنبال ارائه قابلیت های جدید است که یکی از این ویژگی که با استقبال خوبی رو به رو شد اضافه کردن استیکر Ask Me Something  برای استوری اینستاگرام است که با گذاشتن آن از مخاطبین خود میخواهید که از شما سوالی بپرسند.

پس از اشتراک گذاری استوری از من سوالی بپرس منتظر پاسخ مخاطبین خود شوید، تمام سوال ها در یک برگه نمایش داده می شود که می توانید تعداد و نام ‌کاربرانی که به استوری شما واکنش نشان داده اند مشاهده کنید،

علاوه بر این ممکن است مخاطبین شما بخواهند از شما سوالاتی را بپرسند بدون اینکه نام کاربری و مشخصات آن ها برای سایر فالوورهای شما نمایش داده شود، استفاده از استیکر سوال بهترین روش برای پاسخ به سوالات است.

نحوه ی گذاشتن چند جواب در یک استوری

ابتدا برنامه اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید تا در این نسخه جدید قابلیت تازه به آن اضافه شود، سپس نمایه اینستاگرام خود را باز کنید و گزینه استوری یا افزودن داستان را انتخاب کنید.

در این بخش با استفاده از تصاویر گالری و یا گرفتن تصویر و فیلم جدید پس زمینه را انتخاب کنید، چنانچه به استفاده از تصویر علاقه ای ندارید می توانید از یک رنگ کلی برای پس زمینه استفاده کنید.

حالا در بین استیکر ها استیکر سوال یا Question  رو انتخاب کنید و در اینجا از استیکر Ask Me A Question  استفاده کنید، اگر سوال و نوشته خاصی مد نظرتان است نی توانید متن را تغییر دهید و سوال مورد نظر خود را تایپ کنید.

فالورهای شما می توانند از طریق این استیکر از شما سوال بپرسند و محدودیتی برای تعداد دفعات استفاده از استیکر سوال برای مخاطبین شما وجود ندارد، همچنین کاربران این امکان را دارند که از دوستان شما پاسخ سوال خود را بخواهند.

و شما می توانید جواب دوست خود را که به سوالات کاربران پاسخ داده است در انتهای لیست افرادی که استوری شما را مشاهده می کنند ببینید.

شما می توانید هر یک از سوالات پرسیده شده را پس از تایپ پاسخ خود به صورت استوری با دیگر فالورها به اشتراک بگذارید.

پس از کلیک روی پاسخ شما سه گزینه برای انتخاب دارید اشتراک گذاری پاسخ، حذف پیام و ارسال پیام که برای استوری کردن باید گزینه اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

سخن پایانی

امیدوارم توانسته باشید با خواندن این مقاله به راحتی بتوانید جواب استیکر سوال استوری خود را اشتراک گذاری کنید.

شما با استفاده هوشمندانه و خلاقانه از این ویژگی اینستاگرام می توانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید و یک پیج زیبا و کاربردی داشته باشید.

دانلود pdf این مقاله

سوالات متداول پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام با استیکر Question

در اینستاگرام چگونه باکس سوال ایجاد کنیم؟

برای پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام باید استیکر Questions را انتخاب کرده و از دیگران سوال بپرسید و یا از آن‌ها بخواهید که از شما سوال بپرسند.

چه روش های دیگری برای پرسیدن سوال در اینستاگرام وجود دارد؟

در کنار استیکر Questions در استوری اینستاگرام، می‌توانید از نظرسنجی یا Polls و همچنین اسلایدر و QUIZ هم به نوعی از فالوورهای خود سوال بپرسید.

چه روش هایی برای سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام وجود دارد؟

در کنار استیکر Questions در استوری ، می‌توانید از طریق نظرسنجی یا Polls و همچنین اسلایدر و QUIZ هم به نوعی از فالوورهای خود سوال بپرسید.

چه نوع سوال هایی بهتر است در استوری اینستاگرام بپرسیم؟

معمولا کاربران از سوال پرسیدن در استوری برای بالا بردن تعامل پیج خود استفاده میکنند مخصوصا پیج هایی در کار فروش محصولات هستند برای همین بهترین حالت این است که شما سوالات چالشی بپرسید تا کاربران مجبور باشند به سوال شما جواب بدهند و تعامل پیج شما بالا برود.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی فالوور هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد