🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
روش گذاشتن لایو دونفره در اینستاگرام چگونه است؟

روش گذاشتن لایو دونفره در اینستاگرام چگونه است؟

فهرست مطالب
post

 

افراد به دنبال جایگزینی برای تعاملات اجتماعی گمشده خود به بهترین صورت می باشند، تعامل در زمان واقعی با ویدیو لایو دو نفره نزدیک ترین گزینه را برای شما ارائه می دهد.

به وسیله ویژگی ویدیو لایو دو نفره شما می‌توانید با فالووران پیج خود به صورت زنده ارتباط برقرار کرده و به سوالات آنها پاسخ دهید.

این ویژگی یک ابزار عالی برای مجریان کسب و کار ، مدیران و افرادی است که می‌ خواهند بازاریابی اینترنتی انجام دهند.

چگونه لایو دو نفره بگیریم ؟

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد، لایو دو نفره بسیار مفید و کاربردی می باشد، اما چگونه در اینستاگرام لایو دونفره بگیریم که در ادامه به شرح این موضوع پرداخته ایم.

چگونه لایو دو نفره را در اینستاگرام فعال کنیم ؟

یکی دیگر از ویژگی‌های ویدیو لایو دو نفره که این ویژگی برای ویدیو لایو یک نفره نیز وجود دارد، این است  که توانایی کامنت گذاشتن برای کاربران در حین لایو وجود دارد. شاید برای شما جالب است بدانید که بسیاری از مشاغل از این ویژگی برای پاسخ به سوالات مشتریان خود استفاده می کنند.

روش های گذاشتن لایو دو نفره در اینستاگرام

برای گرفتن لایو و تبدیل آن به ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام شما باید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: ارتباط زنده برقرار کردن با کاربران با گرفتن لایو در اینستاگرام

قبل از شروع لایو اطمینان حاصل کنید که برنامه اینستاگرام در دستگاه اندروید یا آی او اس شما آپدیت و به روز می باشد.

۱_برای گرفتن لایو ابتدا باید وارد اکانت و پیج اینستاگرام خود شوید، احتمالاً شما پیش از این با ویژگی استوری اینستاگرام آشنا شده اید و کارایی آن را می دانید.

۲_برای راه اندازی یک ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام در مرحله دوم شما باید صفحه استوری خود را باز کنید.

۳_نوار پایین صفحه را به سمت راست بکشید تا گزینه لایو برای شما به نمایش گذاشته شود، سپس دکمه شروع لایو را انتخاب کنید تا ویدیو لایو اینستاگرام را آغاز کنید.

ارتباط زنده برقرار کردن با کاربران با گرفتن لایو در اینستاگرام

پخش ویدیو لایو بستگی به سرعت اینترنت گوشی های تلفن شما دارد، در صورتی که سرعت اینترنت شما بالا باشد آغاز ویدیو لایو در کمتر از پنج ثانیه برای شما امکان پذیر می باشد. اما در صورت پایین بودن سرعت اینترنت شما حتی امکان پذیر است که این انتظار تا ۳۰ ثانیه طول بکشد.

همچنین در شرایطی که سرعت اینترنت شما بسیار پایین باشد، ممکن است ویدیو لایو شما به هیچ وجه شروع نشود که در این صورت از شما خواسته می‌شود که دوباره مراحل را از اول انجام دهید و وارد لایو اینستاگرام خود شوید.

مرحله دوم: منتظر پیوستن کاربران و فالووران باشید.

۱_بعد از شروع پخش لایو خود باید کمی منتظر بمانید تا فالووران شما به لایو شما اضافه شوند.

بعضی مواقع تعداد زیادی از کاربران شما در آن لحظه آنلاین هستند و به طبع بازدید لایو شما بالا می رود اما بعضی اوقات به عنوان مثال در ساعت ۴ صبح تعداد فالووران آنلاین بسیار کم می‌باشد و بازدیدکنندگان ویدیو لایو نیز بسیار کمتر خواهد بود.

بنابراین در صورتی که این ویدیو لایو برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است و شما این لایو را به خاطر گسترش بیشتر کسب و کار خود به اشتراک می گذارید، مجبور هستید زمان مناسب برای گذاشتن پست یا لایو در اینستاگرام خود را بیابید و در آن زمان لایو را به اشتراک بگذارید.

به عنوان مثال بیشتر کاربران بین ساعت ۹ تا ۱۱ از برنامه اینستاگرام استفاده می‌کنند و این بهترین زمان برای پخش لایو می باشد.

۲_پس از دستیابی تعداد کافی از بینندگان و قبل از دعوت از هر فردی برای پیوستن به ویدیو لایو دو نفره چند لحظه زمان بگذارید تا با بینندگان خود صحبت کنید و موضوع لایو خود را به طور کامل برای آنها معرفی کنید.

ارتباط زنده برقرار کردن با کاربران با گرفتن لایو در اینستاگرام 2

برای این کار کافیست یک پیام را در ویدیو لایو خود قرار داده و عنوان لایو را در آن پیام معرفی نمایید.

این کار به کاربران در درک موضوع لایو شما کمک بسیار زیادی می‌کند و اجازه می‌دهد بدانند که شما قصد دارید در مورد چه موضوعی در لایو خود بحث کنید یا چه چیزی را مورد ارزیابی قرار دهید.

بسیاری از مشاغل آنلاین از این ویژگی برای آموزش مشاغل خود استفاده بسیار زیادی می کنند و این کار را با کمک جریان لایو اجرایی می‌کنند. این روش به مشاغل کمک می‌کند تا در جذب مخاطبان بیشتر و موفق تر عمل نمایند.

همچنین اگر قصد اجرای یک ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را دارید می توانید در پیامی مبنی بر صحبت با شخص دیگری در لایو کاربران و فالووران اطلاع رسانی کنید و این ممکن است برای کاربران بسیار جذاب به نظر برسد.

مرحله سوم: از شخص دوم برای شرکت در لایو دو نفره دعوت کنید.

۱_اکنون شما آماده هستید تا یک مهمان در لایو خود دعوت کنید.

نکته: البته پیش از این که آنها را به ویدیو لایو خود دعوت نمایید میهمان شما باید به عنوان بیننده در لایو شما حضور داشته باشد تا بتوانید آن را دعوت کنید. در صورتی که شخصی آنلاین نباشد یا هنوز به لایو شما اضافه نشده باشد، اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد که یک ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را با آن شخص داشته باشید.

۲_در انتهای صفحه لایو شما یک آیکون قرار دارد که در پایین و سمت راست تصویر وجود دارد که دارای دو چهره می باشد، برای دیدن لیست افرادی که به لایو شما اضافه شده اند می توانید بر روی آن کلیک کنید.

۳_نام کاربری هر بیننده برای انتخاب شما به صورت یک لیست آماده شده است .

از شخص دوم برای شرکت در لایو دو نفره دعوت کنید.

اگر کاربری ویژگی ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را برای اکانت و پیج خود فعال کرده باشد، نام حساب آنها در زیر نام کاربری آنها ذکر می شود. اگر کاربر توانایی استفاده از ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را نداشته باشد به جای نام حساب او کلمه Unable to join برای شما به نمایش گذاشته می شود.

با انتخاب نام کاربری از این لیست، گزینه های مختلفی برای شما نمایش داده می شود که به شرح زیر می باشد:

گزینه های مهم در لایو

pin comment: با انتخاب این گزینه می توانید کامنت مورد نظر خود را در لایو پین نمایید.

go live: با انتخاب این گزینه شما می توانید ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را با یک کاربر مورد نظر خود شروع کنید.

گزارش کامنت report comment :اگر کاربری کامنتی را برای شما ارسال کرده است که به نظر شما نقض قوانین و مقررات می باشد یا به شما توهین کرده است، به سادگی گزینه گزارش کامنت اینستاگرام خود را انتخاب کنید.

مخفی کردن لایو: این گزینه به شما اجازه می‌دهد که لایو خود را در اینستاگرام برای یک کاربر خاص بتوانید مخفی کنید، در حقیقت آن کاربر  دیگر نمیتواند لایو های شما را ببیند.

۴_شما کافیست روی گزینهAddضربه بزنید تا کاربر مورد نظر را به لایو دو نفره در اینستاگرام دعوت کنید.

نکته: هم اکنون شما فقط قادر به صحبت کردن با یکی از بینندگان لایو خود می باشید و در صورتی که بخواهید با بیش از دو نفر صحبت کنید باید ویدیو لایو دو نفره را با کاربر اصلی قطع و کاربر جدید را به ویدیو لایو دعوت کنید.

مرحله چهارم: با مهمان صحبت کنید.

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نظرات ارسال شده از سایر بینندگان در صفحه‌ی مهمان شما ظاهر می شود، به علاوه نظرات فالووران مهمان که به این ویدیو لایو پیوسته اند نیز برای شما به نمایش گذاشته می شود.

این جزئیات ممکن است تاثیری در نحوه اجرای ویدیو لایو شما و آنچه که آن مهمان روی صفحه انجام می دهد داشته باشد.

مرحله پنجم: با مهمان خود از ویدیو دو نفره در اینستاگرام خداحافظی کنید.

اگر مکالمه شما با مهمان به پایان رسیده است و کاربر می خواهد ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را ترک نماید، تنها بر روی آیکون ضربدر که در سمت راست بالای تصویر قرار دارد، کلیک کنید.

با این کار آن کاربر از ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام به راحتی حذف می شود، اما در لیست بینندگان لایو شما می تواند باقی بماند.

ویدیو لایو شما اکنون به حالت اولیه برگشته است و کاربران و فالووران شما را در یک قاب کامل عمودی می توانند ببینند.

برای تمام کردن لایو خود کافیست بر روی گزینه End که در بالای سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

پیوستن به ویدیوی لایو یک دوست

۱_هنگام مشاهده لایو، گزینه درخواست برای پیوستن به ویدیو لایو روی گزینه request ضربه بزنید.

۲_در مرحله دوم روی گزینه send request که به معنی ارسال درخواست می باشد، ضربه بزنید.

۳_هنگامی که درخواست شما پذیرفته شد، اعلانی دریافت می کنید که شما در حال پیوستن به ویدیو لایو دوستان خود در اینستاگرام می باشید.

نکاتی مهم درباره لایو اینستاگرام

  • شخصی که برگزار کننده لایو را دنبال نمی‌کند، نمی‌ تواند درخواست لایو مشترک ارسال نماید.
  • در لایو مشترک یا دو نفره اینستاگرام شخص برگزارکننده در قسمت بالا و فرد مهمان در قسمت پایین صفحه لایو قرار می گیرد.
  • در لایو مشترک کامنت های فالوور میزبان و مهمان برای تمامی اعضای شرکت کننده در لایو قابل نمایش می باشد.
  • کامنت های فالوور ها در قسمت فرد مهمان قرار می گیرد .
  • میزبان یا همان برگزار کننده لایو می تواند درخواست های لایو مشترک را غیرفعال کند که افراد مختلف می توانند درخواست لایو را برای او ارسال نمایند.
  • در لایو های دو نفره هم میزبان و هم مهمان، می توانند از انواع فیلتر هایی که در اینستاگرام وجود دارد استفاده کنند.
  • شخص برگزار کننده لایو می تواند کامنت ها را ببندد تا باعث حواس پرتی و اشغال کردن فضا و تصویر مهمان لایو نباشد.

چگونه می توان درخواست لایو دو نفره را قبول کرد؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه درخواست لایو دو نفره را قبول کنیم، فقط کافی است زمانی که در حال تماشای لایو فردی هستید وRequest برای برقراری ارتباط برای پیج شما ارسال می کند، آن را بپذیرید و وارد لایو طرف مقابل شود.

چگونه می توان درخواست لایو دو نفره را قبول کرد؟

چگونه می توان از ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام برای اهداف بازاریابی استفاده کرد؟

لایو اینستاگرام یکی از قابلیت های پرطرفدار اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ میلادی می باشد. اکنون که می دانید که چگونه می توانید یک ویدیو لایو دو نفره اینستاگرام را با یک مهمان آغاز کنید، این نکته بسیار مهم و ضروری است که شما در مورد نحوه استفاده از این ویژگی کمی فکر کنید.

برای اطمینان از اینکه برند شما از این قابلیت و در معرض دید قرار گرفتن استفاده می کند، برنامه و طرحی را برای دعوت از مهمانان و فراهم آوردن ارزش هایی برای مخاطبین خود از طریق لایو اینستاگرام داشته باشید برای مثال:

۱. در ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام مطالب خود را با کمک همکار خود بیان کنید.

در بسیاری از مشاغل که به صورت آنلاین کار می‌ کنند، هرچه مشارکت شرکای تجاری بیشتر باشد میزان رضایت مشتریان شما نیز بالاتر خواهد بود.

بعد از اینکه شما یاد گرفتید چگونه لایو دو نفره را فعال کنید، میتوانید یک ویدیو لایو را با همکار خود شروع کنید و به همکار خود وظیفه ارائه نیمی از مطالب درباره موضوع را بدهید. ویدیو لایو را از قبل برنامه ریزی کنید تا هر دو ایده ی خوبی برای گفتگو داشته باشید.

۲. به سوالاتی که مشتریان و فالووران از شما می پرسند، پاسخ دهید.

مخاطبان شما همواره یک سری سوالاتی از شما دارند و امیدوار هستند که پاسخ مناسبی را در رابطه با سوال خود بگیرند، موضوعی را انتخاب کنید یا حتی ویدیو لایو را با فرمت ask_me_Everything آغاز نمایید.

از میهمانان خود بخواهید تا سوال خود را در کامنت ها بیان کنند، بنابراین می دانید چه کسی قرار است کدام سوال را از شما بپرسد، سپس از هر بیننده دعوت کنید تا به لایو شما بپیوندد و سوال خود را بپرسد و در مورد جواب به صورت رودررو با شما گفتگو داشته باشد.

بنابراین ویدیو لایو یک روش عالی برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان شما به یک روش جذاب می باشد

شما می‌توانید با استفاده از ویدیو لایو دو نفره ی اینستاگرام و با پاسخ دادن به سوالات در زمان واقعی یک روابط محکم و دوستانه را با مخاطبان خود برقرار نمایید.

۳. بازخورد محصولات و خدمات خود را از کاربران و فالووران دریافت کنید

مردم دوست دارند نظرات خود را به اشتراک بگذارند و دعوت از آنها برای پیوستن به شما در یک ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام، راهی برای گرفتن بازخورد صادقانه از کاربران شما می باشد.

اگر محصولی را دارید که می خواهید آن را به روز کنید یا سطح آن را بالا ببرید، از میهمانان خود بخواهید که به طور زنده به شما بپیوندند، در این صورت در مورد اینکه کدام ویژگی های محصول شما باید تغییر کند و دلیل آن با شما گفتگو نمایند.

اگر شغلی دارید که در رابطه با خدمات می باشد و دوست دارید دریابید که آیا مشتریان از خدمات شما راضی هستند یا خیر، از آنها بخواهید که نظرات خود را با شما به صورت صادقانه به اشتراک بگذارند.

اگر کسب و کار محلی دارید، از مشتریان خود دعوت کنید تا تجربه خود را در رابطه با کسب و کارهای محلی با شما از طریق لایو در میان بگذارند.

۴. در ویدیو لایو دو نفره آموزش رایگان به کاربران خود ارائه دهید .

ارائه آموزش رایگان یکی از کاربردهای مهم ویژگی لایو دو نفره در برنامه اینستاگرام می باشد. از لایو خود به همان روش استفاده کنید که یک وبینار یا پادکست دارید. در آن نکات و آموزش‌ها، مشاوره‌ ها، اطلاعات و سایر محتواهای آموزشی که می‌تواند برای مشتریان شما با ارزش باشد را به اشتراک بگذارید.

این کار فرصت زیادی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید تمام آموزش های خود را به صورت کامل ارائه دهید.

۵. تعامل بیشتری با کاربران و فالووران خود داشته باشید

اگر مخاطبان پیج شما به صورت مرتب در رسانه های اجتماعی با شما در حال تعامل هستند، اما فرصتی برای صحبت مستقیم با شما در رابطه با کار ندارند، ارائه این گزینه به آنها بسیار سودمند خواهد بود.

حال که آموختید چگونه لایو دو نفره را فعال کنید، کافیست هر از گاهی به صورت تصادفی یکی از آنها را انتخاب کرده و یک ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام را به نمایش بگذارید.

این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا مستقیماً با یک کاربر در تعامل باشید. همچنین به سایر کاربران نشان دهید که از آنها بسیار قدردانی و سپاسگزاری می کنید. در این صورت رابطه‌ی شما با کاربران و فالووران بسیار قوی‌تر خواهد بود و می توانید نظرات واقعی و درست آنها را در مورد روابط تجاری خود با مشتری به دست آورید.

به همین سادگی با چند دقیقه گپ زدن با طرفداران و فالووران خود می توانید روابط دوستانه و محکم تری را با آنها برقرار کنید و فالووران خود را به مشتریان تبدیل نمایید.

۶. آنونس و اعلانات را از طریق ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام اعلام کنید.

رسانه های اجتماعی خیابان دو طرفه می باشند، یعنی هنگامی که به مخاطبان خود گوش فرا می دهید، همچنین متقابلاً محتوای خود را می توانید به راحتی با آنها به اشتراک بگذارید.

ویدیو لایو امکان انجام این کار را به کاربران می دهد. با استفاده از یک ویدیو لایو برای راه اندازی یک محصول می توانید جشن بگیرید یا یک اعلامیه بزرگ را منتشر نمایید.

شما همچنین می توانید با استفاده از ویدیو لایو اینستاگرام خبرهای جدید برند خود را به همه کاربران اعلام کرده و همچنین همزمان می توانید با آنها ارتباط مستقیمی برقرار کنید.

سخن پایانی

کاربران معمولی از این فرصت می‌توانند برای گپ زدن با دوستان و مکالمات گاه‌به‌گاه لذت کافی را ببرند و کسب و کارها با استفاده از ویژگی ویدیو لایو دو نفره در اینستاگرام محبوبیت بالایی را پیدا می‌کنند، زیرا با افراد بیشتری روبرو می شوند. و فالوور های جدیدی میتوانند دریافت کنند و اگر به دنبال بازدید بالا در لایو تان هستید میتوانید با خرید فالوور ایرانی بازدید های خود را بسیار بالا ببرید و از مزایای آن بهر مند شوید.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه، مشاغل باید در استفاده از ویدیو لایو با مهمانان به صورت استراتژیک عمل نمایند.

دانلود pdf این مقاله

سوالات متداول روش گذاشتن لایو دو نفره در اینستاگرام

چگونه میتوانم لایو دو نفره در اینستاگرام برگزار کنم؟

یکی از این روش ها درخواست از اکانت طرف مقابل در هنگام لایو است که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است!

لایو دو نفره چیست؟

لایو اینستاگرامی که به صورت دو نفره برگزار میشود و تصویر انها به صورت همزمان نمایش داده میشود.

مزیت های گذاشتن لایو دو نفره در اینستاگرام چیست ؟

برای پیج های بیزنسی که در اینستاگرام فعالیت میکنند میتواند بسیار کاربر پسند باشد به این صورت که در رابطه با موضوعی که به حوزه ی شما مرتبط است با فردی که در این زمینه تخصص دارد لایو دو نفره برگزار کنید تا بتوانید تمامی سوال های مخاطبان خود را بپرسید!

مدت زمان لایو اینستاگرام چقدر می باشد؟

مدت زمان لایو 1 ساعت می باشد که اخیر اینستاگرام در بروزرسانی مدت ان را به 4 ساعت افزایش داده است.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد