🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
معرفی انواع اکانت اینستاگرام نحوه تغییر آن (آموزش تصویری)

معرفی انواع اکانت اینستاگرام نحوه تغییر آن (آموزش تصویری)

فهرست مطالب
post

اینستاگرام از اپلیکیشن هایی می ‌باشد که در طول سال ها فعالیت خود با رشد زیادی همراه بوده‌ و توانسته ‌است به رفع نیازهای کاربران کمک کند، بنابراین این اپلیکیشن تصمیم بر این داشته که ۳ نوع حساب کاربری را در اختیار استفاده‌ کنندگان از این رو به کاربران و صاحبین کسب ‌و کار اجازه می ‌دهد که از استراتژی‌ های بازاریابی مناسبی استفاده کنند تا با موفقیت‌ های زیادی همراه شود.

همچنین ویژگی های متفاوت این اکانت ها میتواند باعث جذب بهتر مخاطبین شود و در صورت داشتن فالوور بالا میتوانید بهتر با اکانت خود مچ بشوید پس با خرید فالوور واقعی بالا فرصت را از دست نداده و پیشرفت کنید.

انواع اکانت اینستاگرام به ۳ دسته شخصی، کریتور، اکانت بیزینسی دسته ‌بندی می ‌شود که هر کدام دارای کاربردی هستند. برای این‌ که استراتژی مناسبی را برای موفقیت خود به کار ببرید باید با انواع حساب آشنایی داشته باشید. در ادامه مطالب قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد انواع پیج های اینستاگرام در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی اکانت شخصی اینستاگرام

همان گونه که گفته شد پیج های اینستاگرامی به سه دسته حساب کاربری تقسیم‌ بندی می ‌شود که یکی از مهم‌ ترین آن‌ ها اکانت های شخصی می ‌باشد که مناسب افرادی است که قصد دارند مسائل شخصی و خانوادگی خود را در آن با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند، از میان انواع پیج اینستاگرام تنها پیج های شخصی را می توان در حالت پرایوت قرار داد.

اکانت ‌های شخصی را می‌ توانید به‌ صورت خصوصی یا عمومی تنظیم کنید و هر یک از ویژگی های اصلی مثل ارسال پست، فید اینستاگرام، فیلم های IGTV و … را دارا است. شما می‌ توانید این اکانت را به صفحه فیسبوک هم متصل کنید، همچنین امکان قرار دادن یک لینک به بیو اینستاگرام برای کاربران فراهم می‌ باشد.

البته به این نکته دقت داشته باشید که با استفاده از حساب ‌های شخصی نمی ‌توانید به آنالیز و بررسی پست ‌ها و استوری خود بپردازید. افرادی که بر روی تجزیه و تحلیل محتوا های خود هیچ‌ گونه تمرکزی ندارند و علاقه مند به کسب درآمد در بستر اینستاگرام نیستند، می توانند از پیج های شخصی استفاده کنند، در واقع این نوع اکانت برای افرادی مناسب است که تنها جنبه سرگرمی اپلیکیشن را در نظر دارند.

کریتور اکانت اینستاگرام

اینستاگرام به‌ تازگی یک نوع پروفایل کاربری جدید به اسم اکانت کریتور را رونمایی کرده‌ است که بهترین نوع اکانت برای بلاگرها و چهره‌ های شناخته‌ شده به شمار می ‌رود.

این نوع اکانت از پروفایل ‌های شخصی بیشتر کاربرد دارد، چرا که اینستاگرام در اقداماتی که انجام داده برای جدا کردن اینفلوئنسر ها از کاربران عادی حساب ‌های مختلفی را ایجاد کرده ‌است. این کار باعث می‌ شود که مدیریت محتوا برندهای اینفلوئنسر ها راحت تر شود.

با استفاده از اکانت کریتور می ‌توانید از ویژگی‌ های اصلی اینستاگرام مثل آی جی تی وی، استوری ها، ارسال پست و … نهایت استفاده را ببرید. با این تفاوت که کریتور اکانت آنالیز هایی را در مورد اکانت شما ارائه خواهد داد و نمی ‌توانید مانند پروفایل ‌های شخصی اکانت خود را خصوصی کنید.

از مزیت‌ های کریتور اکانت می ‌توان زمان‌ بندی ارسال محتوا، استفاده از فیلترها و پاسخ‌ های سریع، ایجاد مدیریت تبلیغات و … را نام برد.

هنرمندان، چهره‌ های شناخته‌ شده، اینفلوئنسرها و بلاگرها می‌ توانند از این اکانت نهایت استفاده را ببرند و پروفایل کاربری خود را رشد دهند. اینسایت اینستاگرام در این نوع حساب به شما کمک می ‌کند که استراتژی تبلیغات مناسبی را برای پست ‌های خود به کار می ‌برید.

معرفی بیزینس اکانت اینستاگرام

از میان انواع اکانت اینستاگرام تنها حسابی که می‌ تواند به صاحبین کسب‌ و کار کمک کند به رشد مناسبی برسد بیزینس اکانت اینستاگرام می‌ باشد، بنابراین اکانت های تجاری کارایی بهتری دارند که این باعث می ‌شود برند شما قابل‌ اعتماد و حرفه‌ ای به‌ نظر برسد.

بیزینس اکانت اینستاگرام از مزایای بیشتری برخوردار است که از میان آن‌ ها می ‌توان دسترسی به اینسایت و آنالیز پست، امکان اجرای تبلیغات، دسترسی به فروشگاه اینستاگرامی، دسته‌ بندی تجارت، امکان استفاده از پاسخ ‌دهی سریع، تماس تصویری، مدیریت محتوا، زمان‌ بندی پست ، اضافه کردن گزینه‌ های تماس و … را ام برد.

بیزینس اکانت اینستاگرام از مزیت های بیشماری برخوردار است، اما در مقابل دارای معایبی هم می باشد. یکی از نکات منفی که بیزینس اکانت دارد این است که نمی‌ توان آن‌ ها را به‌ صورت خصوصی تنظیم کرد، همچنین نیاز به پیوند به صفحه فیسبوک دارد.

افرادی که دارای برند یا محصولاتی باشند و بخواهند کسب‌ و کار محلی خود را در این برنامه به کار می ‌برند، به‌ راحتی می ‌توانند از بیزینس اکانت استفاده کنند، همچنین کسانی که بخواهند از پست ‌های تبلیغاتی در اپلیکیشن اینستاگرام استفاده نمایند این پروفایل تجاری را برای خود ایجاد خواهند کرد.

تفاوت بیزینس اکانت اینستاگرام با دیگر اکانت ها

بسیاری از افراد به‌ دنبال تفاوت بیزینس اکانت با اکانت های دیگر هستند، در واقع باید بگوییم که افرادی که صاحب کسب ‌و کاری هستند و قصد دارند که به درآمد خوبی برسند، می توانند از اکانت تجاری استفاده کنند، چرا که اطلاعات آماری مناسبی را در اختیار آن ‌ها قرار می ‌دهد.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از افراد گاهی اوقات از میان انواع اکانت اینستاگرام با پروفایل اکانت مواجه می‌ شوند که در واقع همان حساب کریتور در اینستاگرام می‌باشد.

نحوه تغییر انواع اکانت های اینستاگرام

تا این قسمت از مطالب با حساب های مختلف اینستاگرام آشنا شده اید، حال باید بگوییم که برای تغییر انواع اکانت ها باید به تنظیمات اینستاگرام خود مراجعه کنید.

به‌ عنوان مثال اگر دارای پیج شخصی هستید می‌ توانید آن را به حساب بیزینسی تبدیل کنید، البته برای انتخاب اکانت های حرفه‌ ای دو گزینه کریتور امانت و بیزینس اکانت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اگر شما هم قصد دارید که حساب شخصی خود را به امانت حرفه‌ ای تغییر دهید، در مرحله اول باید به اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کنید و وارد پروفایل کاربری خود شوید،

در این قسمت گزینه سه خطی یا منو را مشاهده خواهید کرد که اگر آن را لمس کنید با تنظیمات اینستاگرام مواجه خواهید شد، حال به سمت پایین اسکرول کنید تا به حساب ‌ها دسترسی داشته باشید با انتخاب این گزینه پنجره دیگری به شما نشان داده می ‌شود که در این پنجره باید به انتخاب آیکون Switch to Professional account بپردازید.

نحوه تغییر انواع اکانت های اینستاگرام

در قدم بعدی شما باید مشخص کنید که صاحب یک کسب ‌و کار هستید یا خالق می باشید. در واقع کریتور حساب‌ های اینستاگرام حد وسطی بین حساب‌ های شخصی و تجاری به شمار می‌ روند.

با استفاده از حساب‌ های حرفه ‌ای می ‌توانید از دکمه تماس، صندوق ورودی ساده، مدیریت محتوا و … برخوردار باشید، همچنین امکانات پیشرفته بسیاری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

دسته‌ بندی‌ های اینستاگرام

زمانی‌ که شما حساب بیزینسی را برای خود انتخاب می‌ کنید با دسته‌ بندی‌ های مختلفی مواجه خواهید شد، در واقع این قسمت به بازدیدکنندگان شما کمک می‌ کند که متوجه نوع فعالیت شما شوند.

زمانی که پیجی را راه‌ اندازی کنید از شما می‌ خواهند که دسته‌ ای را انتخاب کرده و کسب ‌و کار خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهید، البته به این موضوع دقت داشته باشید که از میان انواع اکانت اینستاگرام تنها حساب های بیزینسی این گزینه را دارند.

زمانی ‌که بر روی ویرایش نمایه ضربه بزنید زیر گزینه اطلاعات کسب ‌و کار عمومی دسته ای را مشاهده خواهید کرد، در این قسمت می‌ توانید دسته‌ بندی حساب خود را تعیین کنید.

البته اگر شما با توجه به کسب ‌و کار خود موردی را نمی بینید باید آن را تایپ کنید، اما به این نکته دقت داشته باشید که همیشه برای کسب‌ و کار خود از کلمات کلیدی استفاده کنید.

معرفی پروفایل اکانت اینستاگرام

زمانی ‌که برای اولین‌ بار می‌ خواهید یک پیج اینستاگرام را راه‌ اندازی کنید به ‌طور خودکار پروفایل شخصی برای شما ثبت می ‌شود. در این‌ جا می ‌توانید یک نام و نام کاربری و آدرس وب‌ سایت و و بیوگرافی مناسب را برای خود ایجاد نمایید، سپس به دنبال کردن خانواده، دوستان و … بپردازید.

از طرفی هشتگ ها و استوری های اینستاگرام از روش‌ های عالی برای ایجاد ارتباط و تعامل با دیگر کاربران به شمار می‌ روند.

از طرفی پروفایل تجاری اینستاگرام ابزارهای تحلیلی بسیاری را در اختیار استفاده‌ کنندگان قرار می دهد که باعث می‌ شود دسترسی بهتری به کسب‌ و کار خود داشته باشند. حساب های تجاری از دو مزیت برخوردار هستند که یکی بینش مخاطبان و دیگری ابزارهای تولید سرنخ می‌ باشد.

بسیاری از افراد از اینستاگرام برای ارتباط با دوستان و خانواده استفاده خواهند کرد، بنابراین این اشخاص نیازی به ایجاد پروفایل تجاری برای خود ندارند و پیج های شخصی و ساده  به شما کمک می ‌کند که محتوایی را با توجه به سلیقه خود راه‌ اندازی کند.

نتیجه‌ گیری

در مقاله انواع اکانت اینستاگرام یاد گرفتید که هر کدام از اکانت هایی که در اینستاگرام راه‌ اندازی می ‌شوند مزایا و معایبی را دارا هستند، بنابراین شما می ‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از این حساب ‌ها را راه‌ اندازی کنید.

پروفایل های شخصی می‌ تواند نیازهای افراد زیادی را رفع کند و کمک می ‌کند که افراد با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشند، اما قادر نخواهید بود به تجزیه ‌و تحلیل محتوای خود بپردازید؛ بنابراین افرادی که قصد دارند که از ویژگی‌ های پیشرفته‌ تری برخوردار شوند باید به ایجاد اکانت های کریتور یا بیزینسی بپردازند.

سوالات متداول تفاوت بین انواع اکانت های اینستاگرام

چند نوع اکانت اینستاگرام وجود دارد؟

اکانت اینستاگرام شخصی ، اکانت اینستاگرام بیزینس ، اکانت اینستاگرام کریتور

هدف از تفکیک اکانت های اینستاگرام چه بود؟

هدف از تفکیک اکانت های اینستاگرام این بود که ویژگی‌ها و امکاناتی متناسب با نوع فعالیت و اهداف کاربران به آنها ارائه شود.

مزیت های اکانت های تجاری چیست؟

یکی از مهم ترین مزیت هایی که این نوع از اکانت ها برای پیج شما دارد این است که سرعت رسیدن پست های شما را به اسکپلور بالا میبرد و میتوانید آسان تر تعامل پیج خود را بالا ببرید پس اگر پیجی دارید در راستای فروش محصول حتما پیج خود را به حالت تجاری تغییر دهید.

آیا امکان اضافه کردن لینک به bio وجود دارد؟

در رابطه با لینک قرار دادن در بیوی پیج خود مشکلی برایتان به وجود نمیاید و شما میتوانید با داشتن هر سه اکانت در قسمت بیو پیج لینک خود را قرار دهید.

اکانت کریتور بهتر است یا بیزینس؟

تفاوت های خاصی بین این دو اکانت وجود ندارد و همچنان با ویژگی های یکسانی هستند، برای همین فرقی ندارد که کدام یک از اکانت ها را انتخاب کنید.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد