بازاریابی اینستاگرام

در سال های اخیر شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی داشته اند و کاربران زیادی در آن فعالیت می کنند. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب در میان کاربران ایران و جهان است که مخاطب هدف هر کسب و کاری را در خود جای داده است. در واقع، هر کسب و کاری می تواند مخاطبان هدف خود را در اینستاگرام جذب کند و محصولات یا خدمات خود را به آن ها ارائه کند. اگر کسب و کاری دارید و می خواهید به صورت حرفه ای در اینستاگرام حضور پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید! در این مقاله به بررسی کامل بازاریابی اینستاگرام، مزایای آن و نکاتی که می تواند به فعالیت حرفه ای شما کمک کند، می پردازیم.

بازاریابی اینستاگرام چیست ؟

اینستاگرام مارکتینگ به معنای فعالیت کسب و کارها در اینستاگرام برای برندسازی، وفادار کردن مشتریان و در نهایت ارائه خدمات یا محصولات است. در حال حاضر اینستاگرام بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد که از این تعداد، حدود 500 میلیون نفر آن ها به صورت روزانه فعالیت می کنند. اینستاگرام تا جایی رشد کرده است که اکثر کسب و کارهای ایران و جهان، از آن به عنوان شبکه اجتماعی شماره یک برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. یکی از مزایای شبکه اجتماعی اینستاگرام بر خلاف شبکه های اجتماعی دیگر نظیر توئیتر، این است که شما می توانید با استفاده از محتوای بصری با کاربران تعامل برقرار کنید. از طرف دیگر، وجود بخش کپشن به شما کمک می کند تا اگر بخواهید از محتوای متنی برای ارتباط با کاربران استفاده کنید، امکان پذیر باشد.

برای استفاده بهتر از بخش کپشن اینستاگرامی می توانید به مقاله ما در خصوص آموزش کپشن نویسی فارسی اینستاگرام مراجعه کنید

بازاریابی اینستاگرام چیست؟

بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام در ایران هم شبکه اجتماعی شماره یک محسوب می شود؛ در حال حاضر تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام از مرز 25 میلیون نفر گذشته است. با توجه به این که بسیاری از شبکه های اجتماعی در ایران محدود هستند و کاربران زیادی نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند، اینستاگرام بدون محدودیت در دسترس کاربران قرار دارد. به همین دلیل است کسب و کار های زیادی فعالیت در این شبکه اجتماعی را ضروری می دانند. بسیاری از کسب و کار ها برای معرفی محصولات و خدمات خود از اینستاگرام استفاده می کنند و جالب است بدانید، سهم بزرگی از فروش آن ها از اینستاگرام تامین می شود. پس اگر کسب و کاری دارید، همین الان دست به کار شوید و در اینستاگرام حضور پیدا کنید! البته بازاریابی اینستاگرام به همین سادگی هم نیست و قواعد خاص خود را دارد. پس پیشنهاد می کنیم پیش از شروع کار، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید اینستاگرام مارکتینگ قوی و حرفه ای داشته باشید.

برا اتصال به تلگرام می توانید بدون داشتن نرم افزار از طریق لینک زیر اقدام کنید: تلگرام وب

مزایای استفاده از بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کار ها

استفاده از هر یک از روش های بازاریابی باید مزایایی برای کسب و کار ها داشته باشد تا از آن استفاده کنند! زیرا هر یک از روش های بازاریابی نیازمند صرف هزینه و زمان است و تا زمانی که با مزایای آن روش آشنا نباشید، نمی توانید به خوبی از آن استفاده کنید. در این بخش قصد داریم به بررسی مزایای استفاده از اینستاگرام مارکتینگ بپردازیم تا با خیالی آسوده از این روش استفاده کنید.
1. آگاهی کاربران از وجود برند شما
بسیاری از کسب و کار های اینترنتی وجود دارند که خدمات و محصولات بسیار با کیفیت و ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار می دهند، اما هنوز فروش خوبی نداشته اند. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا یک کسب و کار (با وجود ارائه خدمات و محصولات با کیفیت) فروش خوبی نداشته باشد، عدم آگاهی کاربران از وجود آن برند است. یکی از مهم ترین مزایای حضور در اینستاگرام یا همان اینستاگرام مارکتینگ، آگاهی کاربران از وجود برند شما است. شما به راحتی می توانید برند خود را به میلیون ها کاربر معرفی کنید و فروش خود را افزایش دهید.
2. وفادار کردن کاربران نسبت به برند
چه بخواهیم چه نخواهیم، کاربران به صورت روزانه در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند. بر اساس گزارش ها، کاربران در روز به صورت میانگین 53 دقیقه از اینستاگرام استفاده می کنند؛ این یعنی کاربران 53 دقیقه با صفحات و محتوای مختلف روبرو هستند. اگر بتوانید در اینستاگرام حضور منظم و فعال داشته باشید، می توانید مخاطبان خود را جذب کنید و در این زمان که کاربر با اینستاگرام مشغول، جلوی دید آن ها باشید. در این صورت کاربران نسبت به برند شما وفادار می شوند و وفادار شدن کاربران نسبت به یک برند، به معنای خرید همیشگی آن ها از کسب و کارتان است.
3. افزایش و بهبود نرخ تبدیل و فروش
همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار عالی برای بازاریابی محصولات و خدمات است. با استفاده از اینستاگرام می توانید محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن به کاربران معرفی کنید و فروش خود را افزایش دهید. یکی از مهم ترین مسائلی که برای کسب و کار ها اهمیت دارد، نرخ تبدیل است. به عبارت ساده تر، کسب و کار ها می خواهند میزان تبدیل کاربران به مشتری را افزایش دهند و اینستاگرام مارکتینگ یکی از راه کار های اساسی برای این کار محسوب می شود. شما می توانید محصولات و خدمات خود را به همراه مهم ترین ویژگی یا مزیت آن در اینستاگرام معرفی کنید و به راحتی نرخ تبدیل و فروش محصولات خود را افزایش دهید.

شما می توانید با خرید ممبر ایرانی باعث رونق کسب و کار خود شوید.

بازاریابی اینستاگرام چیست؟

4. ارتباط نزدیک تر با کاربران از طریق دایرکت و کامنت
حتماً شما هم به عنوان یک کاربر عادی در اینستاگرام فعالیت کرده اید و می دانید که یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام، دایرکت و کامنت است. با استفاده از این دو بخش کاربران می توانند با هم ارتباط برقرار کنند که البته دایرکت خصوصی و کامنت کمی عمومی تر است. کسب و کار ها به راحتی می توانند به کاربران خود ارتباط نزدیکی داشته باشند؛ هر چقدر ارتباط یک کسب و کار با کاربرانش نزدیک تر باشد، کاربران نسبت به برند شما وفادار تر می شوند. شما هم می توانید با استفاده از دایرکت، با کاربران خود در ارتباط باشید. البته توجه کنید که ارتباط شما باید کاملاً در حوزه کاری خودتان باشد؛ مثلاً می توانید سوالات و مشکلات آن ها را رفع کنید یا در حوزه کاری خود، به آن ها مشاوره بدهید.

همچین بخوانید : نرم‌افزار افزایش فالوور اینستاگرام ios و آندروید

5. افزایش محبوبیت برند در میان کاربران
هر چقدر برند شما بیشتر جلوی چشم کاربران باشد، برند محبوب تر می شود. در اینستاگرام با تولید محتوای جذاب و درج لوگو یا نام برند در گوشه ای محتوا به راحتی می توانید چشم کاربران را با برند خود درگیر کنید. هر چقدر محتوای شما جذاب و کاربردی تر باشد، کاربران بیشتر به برند شما علاقه مند می شوند. البته باز هم لازم است بگوییم که محتوای شما بسیار مهم است! اگر بتوانید محتوای جذاب و کاربردی تولید کنید، جنبه مثبت برند شما در ذهن کاربر می ماند و این مسئله بسیار عالی است. از طرفی، اگر محتوای تولید شده توسط شما مفید نباشد و تنها وقت کاربر را بگیرد، برند شما در ذهن کاربر جنبه منفی پیدا می کند و نه تنها خود کاربر از محصولات یا خدمات شما استفاده نمی کند، بلکه به دیگر هم پیشنهاد می کند از برند های رقیب استفاده کنند.
6. استفاده از روش بازاریابی درون گرا در شبکه های اجتماعی
بازاریابی درون گرا یکی از راه کار های کم هزینه بازاریابی است که با استفاده از آن، کاربر به دنبال شما می آید و نیازی نیست که شما به دنبال کاربران بروید! هر کاربری مخاطب هدف یک کسب و کار خاص است و قطعاً در زمینه خدمات یا محصولات آن کسب و کار، نیاز هایی دارد. این نیاز می تواند خرید محصول باشد یا این که سوالی باشد که کسب و کار شما بتواند آن را رفع کند. با استفاده از بازاریابی درون گرا شما به راحتی می توانید نظر کاربران را با ارائه محتوای ارزشمند در اینستاگرام جلب کنید. هنگامی که کاربران ببینند محتوای ارزشمندی تولید کرده اید که می تواند سوال یا نیاز آن ها را رفع کند، به راحتی با شما وارد تعامل می شوند و صفحه شما را دنبال می کنند. بنابراین استفاده از اینستاگرام می تواند یک روش بازاریابی ارزشمند به نام بازاریابی درون گرا یا جاذبه ای را برای شما فراهم کند.
7. کاهش هزینه های بازاریابی با استفاده از اینستاگرام مارکتینگ
اینستاگرام مارکتینگ یکی از روش های بسیار کم هزینه بازاریابی است که نرخ تبدیل بسیار بالایی هم برای شما ایجاد می کند. با استفاده از بازاریابی اینستاگرام شما می توانید هزینه های خود را به سادگی مدیریت کنید؛ البته قبل از آن که بخواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، باید با هزینه های آن آشنا شوید. مثلاً بخشی از هزینه شما باید برای تولید محتوای با کیفیت صرف شود و بخش دیگر مربوط به تبلیغات است. اگر خودتان فرصت رسیدگی به صفحه اینستاگرام را ندارید، می توانید از افراد متخصص در زمینه مدیریت صفحه اینستاگرام کمک بگیرید و فروش خود را متحول کنید. در حالت کلی، هزینه بازاریابی اینستاگرام بسیار کمتر از سایر روش های بازاریابی است و این در حالی است که، نرخ تبدیل آن هم گاهی اوقات بسیار بیشتر است.

هزینه های بازاریابی اینستاگرام - دیجی ممبر

8. دسترسی به تعداد زیادی از کاربران ایران و جهان
همان طور که در بالا تر هم اشاره کردیم، اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان و محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است. در واقع شما می توانید با فعالیت در اینستاگرام به 1 میلیارد کاربر در سراسر دنیا دسترسی داشته باشید که این رقم روز به روز در حال بیش تر شدن است. هر کسب و کاری که داشته باشید، بیشترین مخاطبان هدف شما در اینستاگرام حضور دارند و با یک استراتژی منظم برای اینستاگرام مارکتینگ خود می توانید به تعداد زیادی از مخاطبان خود دسترسی داشته باشید. البته لازم است بگوییم که بدون هزینه تبلیغات نمی توانید مخاطبان هدف خود را مشخص کنید اما از طرف دیگر، هزینه ای که بابت تبلیغات صرف می کنید، چندین برابر آن به کسب و کارتان باز می گردد؛ اصطلاحاً به آن نرخ بازگشت سرمایه گفته می شود هر چقدر بیشتر باشد، به معنای سود دهی بیشتر برای کسب و کارتان است.
9. تاثیرگذار بودن فعالیت شبکه های اجتماعی در بهبود سئوی سایت
یکی از فاکتور های سئو که البته به گفته متخصصان هنوز خیلی مهم نیست اما تاثیر خود را دارد، تاثیر گذار بودن فعالیت در شبکه های اجتماعی در سئوی سایت است. در واقع هر چقدر شما بیشتر در شبکه های اجتماعی فعال باشید و لینک سایت خود را در آن درج کنید، گوگل متوجه می شود که باید اعتبار ویژه ای برای این مورد برای سایت شما قائل شود. البته اینستاگرام به تنهایی کافی نیست! زیرا در اینستاگرام شما فقط در بیو و IGtv می توانید لینک قرار دهید. برای آن که بتوانید سیگنال های شبکه های اجتماعی را برای سایت خود ارسال کنید، استفاده از فیسبوک و توئیتر گزینه های مناسبی هستند. با این حال اینستاگرام هم تاثیر خود را در سئو دارد و پیشنهاد می کنیم حتماً لینک های سایت خود را در بیو و IGtv قرار دهید.
10. امکان معرفی محصولات و خدمات در میان محتوای جذاب صفحه اینستاگرام
بخشی از محتوای ارزشمند صفحه اینستاگرام شما می تواند معرفی خدمات و محصولات باشد. البته نباید به صورت مستقیم تبلیغ کنید! اگر محصولی دارید که مطمئن هستید نیاز کاربر را رفع می کند، در یک پست ابتدا به بررسی نیاز کاربر بپردازید و سپس محصول مرتبط با آن نیاز را معرفی کنید. تا زمانی که نتوانید به کاربر بگویید که محصول شما می تواند نیازشان را رفع کند و یک تضمین به آن ها ندهید، حاضر نیستند محصول را خریداری کنند. به عنوان مثال می توانید از ویژگی های محصول خود صحبت کنید و تفاوت محصولتان با محصولات رقیبان دیگر را مورد بررسی قرار دهید. این مورد یکی از اصول حرفه ای اینستاگرام مارکتینگ است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید؛ تبلیغ شما نباید به صورت مستقیم باشد، بلکه باید پیشنهادی برای نیاز بررسی شده در محتوای شما باشد!

برای خرید فالوور هدفمند اینستاگرام به قیمت بسیار مناسب به صفحه خرید فالوور اینستاگرام مراجعه فرمایید.

7 نکته که در بازاریابی اینستاگرام به شما کمک می کند!

اگر تا این جای مقاله به اهمیت استفاده از بازاریابی اینستاگرام پی برده اید، اکنون زمان آن رسیده است تا بازاریابی اینستاگرام خود را شروع کنید. اینستاگرام محیطی برای بازاریابی حرفه ای است و اصلاً نباید آن را دست کم بگیرید. برای شروع بازاریابی اینستاگرام چند نکته اساسی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید. ما در این بخش به بررسی 7 نکته ضروری که به بازاریابی اینستاگرام شما کمک زیادی می کند، می پردازیم:
بازاریابی اینستاگرام - دیجی ممبر
1. قرار دادن آدرس سایت مربوط به کسب و کارتان در پروفایل اینستاگرام
اولین و مهم ترین چیزی که برای یک کسب و کار ضروری است، داشتن یک سایت است. سایت شما مانند ویترین یک فروشگاه فیزیکی است؛ تا زمانی که ویترین فروشگاه شما کامل نباشد، هر چقدر هم که تبلیغات کنید نمی توانید مشتریان را جذب کنید. پیش از آن که بخواهید دست به هر کاری بزنید، سایت کسب و کارتان را طراحی کنید و آن را در اختیار کاربران قرار دهید. در سایت شما باید توضیحات مربوط به محصولات و خدمات قرار گرفته باشد. در نهایت، برای بازاریابی اینستاگرام لازم است تا آدرس سایت را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید؛ مثلاً می توانید یک محصول رایگان و ارزشمند را که برای کاربران در نظر گرفته اید، لینک آن را در بیو اینستاگرام قرار دهید و متنی در مورد آن بنویسید تا کاربر روی لینک کلیک کند.
2. استفاده از عکس های جذاب و تامل برانگیز در پست و استوری
کاربران اینستاگرام به دنبال محتوای متنی نیستند، بلکه به دنبال محتوای بصری (عکس یا فیلم) هستند که بتواند نظر آن ها را جلب کند. بسیاری از کسب و کار ها، به جای آن که از تصاویر جذاب استفاده کنند، یک تصویر معمولی استفاده می کنند یا حتی فقط متن قرار می دهند این مسئله نمی تواند نظر کاربران را جلب کند. شما باید از تصاویری استفاده کنید که بتواند کاربر را در فکر فرو ببرد؛ مثلاً اگر می خواهید نیاز کاربر را بررسی کنید، به راحتی می توانید تصویری از یک انسان که در حال تفکر است را قرار دهید و در کنار آن، متن جذابی بنویسید.
3. استفاده از توضیحات بیو مناسب برای جلب نظر کاربران و دنبال کردن صفحه شما توسط آن ها
هنگامی که کاربران برای اولین بار وارد صفحه شما می شوند، بخش بیو را مشاهده می کنند؛ در بخش بیو باید بنویسید که کسب و کار شما چیست و دقیقاً چه کاری انجام می دهد. توجه داشته باشید که مخاطبان هدف شما قطعاً نیاز هایی دارند که اگر بتوانید آن را رفع کنید، به طرفداران وفادار شما تبدیل می شوند. در بخش بیو در مورد نیاز آن ها و این که کسب و کار شما چه کمکی به آن ها می کند، بپردازید. البته در بیو باید مواردی دیگری هم بنویسید؛ مثلاً اگر مشاوره رایگان می دهید، می توانید شماره تماس پشتیبان را درج کنید ت اگر کاربر سوالی داشت، با آن شماره تماس بگیرد. یا مثلاً اگر در شهر خاصی فعالیت می کنید، می توانید لوکیشن خود را درج کنید تا کاربران از شهر های دیگر محصول یا خدمات شما را سفارش ندهند.
4. ارائه کد های تخفیف انحصاری برای دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام
کاربران باید انگیزه ای داشته باشند تا صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند. یکی از راه کار هایی که کاربران را ترغیب به دنبال کردن صفحه اینستاگرام شما می کند، ارائه کد های تخفیف انحصاری است؛ به عبارت ساده تر، کد های تخفیفی ایجاد کنید که تنها کاربران اینستاگرام به آن دسترسی داشته باشند. در این صورت کاربران تشویق به دنبال کردن شما می شوند تا بتوانند همیشه از آن کد تخفیف استفاده کنند. همچنین می توانید جشنواره های تخفیفی اینستاگرام ایجاد کنید تا کاربران دیگر هم شما را دنبال کنند. اینستاگرام مارکتینگ مسئله مهمی است و با ارائه تخفیف به کاربران صفحه خود می توانید بازاریابی موفقی در اینستاگرام داشته باشید.
5. ارائه مطالب کاربردی و منحصر به فرد برای کاربران
صفحات زیادی در اینستاگرام حضور دارند و طبیعی است که کاربران از مطالبی که کاربردی نیستند یا جذابیتی ندارند، خسته شده اند. دلیل آن هم این است که روزانه صد ها پست و استوری مشاهده می کنند که هیچ کدام از آن ها کاربردی نیستند. اگر می خواهید یک اینستاگرام مارکتینگ موفق داشته باشید، مطالبی در اختیار کاربران قرار دهید که جذاب باشند و بتواند نیاز کاربران را رفع کند. پیش از آن که بخواهید محتوایی برای صفحه اینستاگرام خود تولید کنید، باید ببینید که مخاطب هدف شما به چه محتوایی علاقه دارد و از طرفی، چه نیاز هایی دارد که با تولید محتوا می توانید آن را رفع کنید.
محتوا در اینستاگرام - دیجی ممبر
6. استفاده از یک لوگوی حرفه ای و جذاب
بسیاری از کاربران کسب و کار ها را به خاطر لوگوی آن ها می شناسند! مثلاً شاید شما شبکه اینستاگرام و توئیتر را به واسطه لوگوی آن بشناسید و با دیدن لوگو، خیلی سریع تر آن را شناسایی کنید. کاربران نسبت به برند شما هم چنین حسی خواهند داشت؛ به خصوص اگر نام شرکت یا کسب و کار شما طولانی است، استفاده از یک لوگوی بصری کمک زیادی به شما می کند. برای صفحه اینستاگرام خود یک لوگوی جذاب و متناسب با لوگوی کسب و کارتان طراحی کنید تا در میان کاربران شناخته شوید! هنگامی که کاربران لوگوی شما را در زیر یک پست می بینند، به صورت نا خود آگاه در حال برند سازی برای کسب و کار خود هستید و این مسئله اهمیت و ارزش بسیار زیادی دارد.
7. آموزش دادن محتوای مرتبط با کسب و کارتان به کاربران
به جای آن که بخواهید دائماً محتوای تبلیغاتی در اختیار کاربران قرار دهید و بگویید که فلان محصول یا خدمات را دارید، به آن ها آموزش دهید. اگر یک دوره آموزشی دارید، بخشی از آن را در اختیار کاربران قرار دهید تا واقعاً چیزی یاد بگیرند. مهم ترین مسئله ای که برای کاربران اهمیت دارد، این است که واقعاً از شما چیزی یاد بگیرند و محتوای مفید از شما دریافت کنند. پس تبلیغات مستقیم محصولات یا خدمات را فراموش کنید. به جای آن نیاز کاربر را بررسی کنید و سپس به آن ها بگویید که محصول یا خدمات ما می تواند نیاز شما را رفع کند. آموزش دادن به کاربر را در برنامه تولید محتوای خود قرار دهید تا بتوانید نظر آن ها را جلب کنید و نام برند خود را در ذهن آن ها ماندگار کنید.
8. فروش پس از آموزش های منحصر به فرد اتفاق می افتد!
همان طور که در مورد 7 به آن اشاره کردیم، تبلیغ مستقیم نرخ تبدیلی برای شما ایجاد نمی کند! شما باید توجه داشته باشید که فروش دقیقاً پس از بررسی نیاز کاربر یا آموزش امکان پذیر است. پس به جای آن که بخواهید تبلیغ مستقیم خود را صفحه اینستاگرام قرار دهید، بخشی از آن محتوا را به کاربر نمایش دهید و بگویید که این محصول، خدمات یا دوره آموزشی چه نیاز از آن ها را رفع می کند! مطمئن باشید که اگر در کاربر احساس نیاز ایجاد کنید، آن ها محصولات شما را خریداری می کنند و اصلاً جای نگرانی نیست. تنها سعی کنید محتوای منحصر به فرد و کاربردی در اختیار کاربران قرار دهید، مرحله خرید محصول یا خدمات را خود کاربران انجام می دهند و نیازی به تبلیغ نیست.

استراتژی محتوای اینستاگرام را فراموش نکنید!

تولید محتوا بدون استراتژی امکان پذیر نیست! باید توجه داشته باشید که تولید محتوا باید بر اساس نقشه راه باشد که در بازاریابی اینستاگرام به آن استراتژی محتوای اینستاگرام گرفته می شود. در استراتژی محتوای اینستاگرام تمام آن چیزی که نیاز دارید، درج شده است؛ مثلاً شما در استراتژی محتوای اینستاگرام مشخص می کنید که کاربران چه نیازی دارند یا چه نوع محصول یا خدماتی را خریداری می کنند. همچنین به این موضوع دقت کنید که کاربران شما واقعاً به چه محتوایی علاقه دارند. تا زمانی که نتوانید متوجه این موارد شوید، نمی توانید محتوای ارزشمندی برای کاربران تولید کنید که با صفحه شما در تعامل باشند.
استراتژی محتوای اینستاگرام - دیجی ممبر
همچنین در استراتژی محتوای اینستاگرام عنوان موضوع مشخص شده است که چه موضوعاتی باید تولید شوند، در چه زمانی انتشار پیدا کنند و همچنین آنالیز آن ها چه زمانی باید انجام شود. هنگامی که شما برنامه و استراتژی محتوای چند ماهه برای صفحه اینستاگرام خود داشته باشید، دیگر دغدغه این را ندارید که برای فلان روز، چه محتوایی منتشر کنیم! در واقع با داشتن استراتژی محتوا، شما تنها دغدغه تولید آن را دارید و تمام زمان شما صرف تولید محتوا می شود. همچنین باید توجه داشته باشید که تا زمانی که محتوای ارزشمند در صفحه خود ندارید، نمی توانید تبلیغات موفقی داشته باشید. ابتدا محتوای صفحه خود را به صورت حرفه ای تولید کنید، سپس دست به تبلیغات اینستاگرامی بزنید تا نتیجه دلخواه و مطلوب خود را از آن بگیرید.
نتیجه گیری
اینستاگرام مارکتینگ یکی از بخش های مهم بازاریابی دیجیتال محسوب می شود که بسیاری از کسب و کار ها از آن استفاده می کنند. دلیل آن هم این است که کاربران زیادی در اینستاگرام حضور دارند و مخاطبان هدف هر کسب و کاری که فکرش را می کنید، در آن حضور دارند. اگر شما هم یک کسب و کار اینترنتی (یا حتی فیزیکی!) دارید و می خواهید به برندسازی و افزایش فروش آن کمک کنید، اینستاگرام مارکتینگ راه کار بسیاری مناسبی است. در این مقاله به بررسی کامل اینستاگرام مارکتینگ، مزایای استفاده از آن و همچنین نکاتی که به موفقیت بازاریابی اینستاگرام شما کمک می کند، پرداختیم. اگر سوالی دارید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا شما را کاملاً راهنمایی کنیم.