4.7/5 - (27 امتیاز)

0 – 100 بازاریابی در اینستاگرام | کامل و رایگان

چگونه در اینستاگرام می توان با استفاده از محتوای بصری تعداد فالوورهای خود را افزایش داده و اینگیجمت یا پیج اینستاگرام قدرتمندی ساخت. بازاریابی یک ابزار قدرتمند است که این امکان را به شما می دهد با بازاریابی در اینستاگرام برند خود را بسازید و فروش اینستاگرام داشته باشید.

اینستاگرام دومین شبکه پربازدید پس از فیس بوک می باشد. این رسانه اجتماعی تصویری اولین بار بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه و 500 میلیون استوری روزانه را ثبت کرد. امروزه همه و حتی به معنای واقعی کلمه سگشان در بستر رسانه های اجتماعی هستند.

افزایش تعداد برندهایی که در این پلتفرم حضور دارند به شدت افزایش یافته است. Oberlo تخمین زده است که 71 درصد از مشاغل آمریکایی از اینستاگرام استفاده می کنند. اما آیا ارزش وقت گذاشتن آنها را دارد و آیا کسب و کار شما نیز باید روی این پلت فرم باشد؟

پاسخ مثبت بوده و دلیل آن به شرح زیر است:

 • اینستاگرام ماهانه از بیش از یک میلیارد کاربر فعال برخوردار بوده و روزانه 500 میلیون استوری اینستاگرام را مشاهده می کند.
 • در حدود 140 میلیون کاربر اینستاگرام در ایالات متحده وجود دارد.
 • اینستاگرام دومین شبکه پربازدید پس از فیس بوک است. کاربران به طور متوسط ​​53 دقیقه در روز را صرف مرور اینستاگرام می کنند.
 • حدود 71 درصد از مشاغل آمریکایی از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • تقریباً 45 درصد از کاربران اینستاگرام بین 18 تا 44 سال سن دارند.
 • حدود 90 درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک برند تجاری را دنبال می کنند
 • بیش از 1بیلیون کاربر ماهانه در اینستاگرام فعال هستند
 • بیش از 83 درصد از کاربران اینستاگرام محصول یا خدمات جدیدی را در این پلتفرم مشاهده می کنند و کاملا واضح و آشکار است که اینستاگرام دیگر فقط برای استفاده شخصی نبوده و در حال حاضر یک پلت فرم جهانی است که به مارک ها اجازه می دهد محتوای خود را در معرض دید همگان قرار داده و استعدادهای جدید را جذب کرده و محصولات را به نمایش بگذارند و در مخاطبان خود انگیزه خرید یا استفاده از محصول را ایجاد نمایند.

علاوه بر این ، کاربران اینستاگرام فقط بعنوان یک کاربر فعال مطرح نیستند بلکه آنها خود را کاملا درگیر آن کرده اند. حدود 59 درصد از کاربران فعال این پلتفرم روزانه از سایت بازدید می کنند و حداقل 7 ساعت در هفته به مرور محتوا و تعامل با دوستان و تماشای محصولات برندهای مختلف می پردازند.

آموزش بازاریابی در اینستاگرام - دیجی ممبر

اینستاگرام همچنین می تواند در افزایش آگاهی از برند و معرفی محصولات جدید کمک کننده باشد. ماهانه 130 میلیون کاربر اینستاگرام درگیر موضوعات مختلفی از محتوای خرید می باشند. اینستاگرام امکان می دهد تا نام تجاری و محصول خود را به روشی دوستانه و معتبر برای مشتریان خود تبلیغ و معرفی نمایید.

با وجود این همه آمار قوی در اینستاگرام، افرادی هستند که هنوز از نحوه کار با اینستاگرام اطلاعات کافی ندارند. موضوعات مهمی که قبل از ایجاد اشتراک در اینستاگرام لازم است تا هر کاربری از آنها اطلاع و آگاهی داشته باشد:

 1. چرا در اینستاگرام بازاریابی صورت می گیرد؟
 2. استراتژی بازاریابی در اینستاگرام چیست؟
 3. نحوه ایجاد حساب تجاری در اینستاگرام چگونه است؟
 4. انواع پست های اینستاگرامی شامل چه چیزهایی می باشد؟
 5. هک اینستاگرام چیست و بهترین شیوه برخورد با آن چه می باشد؟
 6. تجزیه و تحلیل تجارت و بازاریابی در اینستاگرام

مزیت اصلی اینستاگرام نسبت به سایر شبکه های اجتماعی ماهیت تصویری بودن آن است. اگر شغلی دارید که در آن از طراحی محصول سود می برید یا از خدماتی برخوردار هستید که دارای نتیجه نهایی آن فعالیت به شکل بصری قابل مشاهده است، اینستاگرام بهترین بستر برای نمایش آن محتوا می باشد.

ویدئو ، تصاویر و تصویرسازی همه برای محتوای این بستر رسانه اجتماعی مناسب هستند ، اما این استراتژی بازاریابی شماست که در نهایت تعیین می کند که چه نوع محتوایی را منتشر کنید و چند بار آن را پست کنید. تعیین یک استراتژی مشخص قبل از وارد شدن مستقیم به یک بستر جدید از رسانه های اجتماعی شما را بر اهداف خود و – مهمتر از همه – به مخاطبان خود نزدیک خواهد کرد.

استراتژی خود از بازاریابی در اینستاگرام را مشخص نمایید؟

 1. اهداف خود را در اینستاگرام مشخص کنید
 2. مخاطبان هدف خود در اینستاگرام را تعیین نمایید.
 3. انجام تجزیه و تحلیل رقابتی از پروژهای تجاری خود
 4. تدوین یک پروسه زمانی برای فعالیت در اینستاگرام
 5. یک برند ثابت برای در اینستاگرام ایجاد نمایید
 6. فالوورهای خود در اینستاگرام را افزایش دهید.

از آنجا که اینستاگرام بسیار متفاوت از سایر سایت های اجتماعی محبوب است ، شما برای به روز و در دید بودن نیاز به استراتژی بازاریابی متمایزی دارید. برای داشتن سبک منحصر به فرد در برند خود موارد زیر را به یاد داشته باشید:

 1. اهداف خود را برای اینستاگرام تعیین کنید.

قبل از شروع به ارسال پست در اینستاگرام ، یک چیز را از خود (یا تیم خود) بپرسید: چرا در اینستاگرام هستید؟ به هر اندازه که این پلتفرم از محبوبیت بالایی برخوردار است ، پاسخ شما نباید این باشد: “… زیرا بقیه اینطور هستند.” برای موفقیت در اینستاگرام در دراز مدت ، باید هدف و اهداف مشخصی داشته باشید تا بتوانید زمان ، انرژی و سرمایه گذاری پولی خود را مدیریت نمایید.

شاید دوست داشته باشید از فید اینستاگرام خود برای ارسال و فروش محصولات خود به مشتریان مانند Anthropologie استفاده کنید. (بسیاری از مشاغل تجارت الکترونیک و محصولات فیزیکی به همین دلیل در اینستاگرام هستند.)

شاید از اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن محتوای نمونه کارهای خود استفاده می کنید تا فالوورهایتان بتوانند محصول (یا خدمات) شما را در عمل مشاهده کنند ، مانند Waxed Waxer، متخصص زیبایی.

شاید شما در اینستاگرام حضور دارید تا به سادگی با ارسال مطالب انگیزشی و تصاویر سرگرم کننده ، مانند موسسه The Blurt Foundation ، آگاهی افراد و فالوورهای تان از نام تجاری خود را افزایش دهید.

شاید شما دوست داشته باشید از اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط سایر کاربران استفاده کنید تا فالوورهای شما با آگاهی از موضوع بدانند که از محصول یا خدمات شما مانند Orangetheory استفاده می کنند. (بسیاری از مشاغل در سراسر جهان یا مشاغل دارای حق امتیاز نیز این کار را انجام می دهند.)

از مشخص بودن اهداف خود در اینستاگرام اطمینان داشته باشید. اینستاگرام شما می تواند چندین هدف داشته باشد که می توانید از تصاویر محصولات با محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) استفاده نموده و آنها را پست نمایید. از به اشتراک گذاری کیفیت و نوع پست های خود آگاهی داشته و به آنها اهمیت بدهید. با این کار شما می توانید نحوه عملکرد خود را اندازه گیری کرده و از ابزارهای Instagram Analytics استفاده کنید.

 1. مخاطبان هدف اینستاگرام خود را تعیین کنید.

قبل از شروع بازاریابی در اینستاگرام ، مخاطبانی را که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید را معین نمایید. اگر استراتژی های بازاریابی دیگری دارید، از آنها استفاده کنید تا نتیجه تلاش های خود را مشاهده نمایید. فراموش نکنید که عواملی مانند سن ، مکان ، جنسیت ، درآمد ، علایق ، انگیزه ها را در نظر بگیرید.

اگر برای این کار نمی دانید کار را از کجا شروع کنید بهتر است رویدادهای محبوب و هشتگ های مربوط به کسب و کار خود را زیر نظر داشته باشید. ببینید چه کسانی از این هشتگ ها استفاده می کنند و از آنها استفاده می کنند و مشخصات آنها را بررسی کنید. همچنین می توانید به فالوورهای رقیب خود نگاهی بیندازید چراکه اینستاگرام تعریف مخاطب را آسان می کند.

 1. انجام تجزیه و تحلیل رقابتی

پس از تعیین مخاطبان اینستاگرام ، تجزیه و تحلیل رقابتی را انجام دهید تا ببینید سایر بازاریابان در زمینه شما چه چیزی برای پست مطالب در نظر می گیرند.

اگر از قبل رقبای برتر خود را می شناسید ، ابتدا نمایه اینستاگرام آنها را مرور کنید. در غیر این صورت ، برای یافتن حساب های مشابه ، اقدام به جستجوی عبارت های مربوط به تجارت و صنعت خود استفاده نمایید.

یک حسابرسی سریع برای حساب های مرتبط را انجام بدهید تا ببینید چه پست هایی بیشترین مشارکت را دریافت می کنند و از چه هشتگ های محبوبی استفاده می کنند و کپشن های آنها چیست ، هر چند وقت یکبار اقدام به پست مطالب می کنند و از چه سرعت رشدی برخوردار هستند. این اطلاعات می توانند به عنوان یک معیار برای شروع حساب شخصی شما عمل نمایند.

هنگام بررسی محتوای رقبای خود ، به فرصتهایی که ممکن است از دست داده باشند نیز توجه داشته باشید. افزودن محتوای منحصر به فرد به ترکیب و کسب و کار شما کمک می کند تا از بقیه رقبا متمایز و متفاوت باشید.

 1. تدوین و پیکربندی یک استراتژی برای فعالیت در اینستاگرام

ایجاد یک تقویم تحریریه می تواند به شما در صرفه جویی در وقت و مدیریت حضور در اینستاگرام کمک کند. تقویم زمانی خود را با برخی از انواع پست های اینستاگرامی پر کنید و زیرنویس ها، هشتگ ها و زمان ارسال مطالب خود را از قبل مشخص و برنامه ریزی نمایید.

تقویم کاری شما همچنین مکانی عالی برای ثبت هرگونه رویداد کلیدی است که می توانید در حساب اینستاگرام خود آن را برجسته نمایید، مانند معرفی محصولات جدید یا پیشنهادات ویژه. با تقویم کاری ، می توانید به جای جستجوی پست های لحظه آخری ، مراقب فرصت های واقعی خود باشید.

 1. یک برند ثابت و مشخص در اینستاگرام ایجاد کنید

محتوای تصادفی یا از هم گسیخته مخاطبان شما را گیج کرده و می تواند باعث از دست دادن فالوورهای شما بگردد. برای جلوگیری از این امر ، نوع محتوای تجاری انتخابی خود را با فعالیت خود را در حساب اینستاگرام هماهنگ نمایید.

با فکر کردن در مورد شخصیت برند خود ، ظاهر آن را تعیین کنید. ارزش برند شما چیست؟ مشتریان و کارکنان شما چگونه نام تجاری شما را تعریف می کنند؟ آیا جسور یا ماجراجو در این زمینه هستید؟

شخصیت برند انتخابی بایستی روشن ، تمیز و مشخص باشی و شرح آن هر سه ویژگی را منعکس کند. در حالت ایده آل ، زیبایی برند به برند شما کمک می کند تا شناخته شوید، بدین معنی که کسی می تواند تصویر شما را در فید (feed)خود مشاهده کند و فوراً بداند که این عکس متعلق به شماست حتی بدون دیدن نام شما.

Taco Bell یک نمونه از بهترین نمونه های زیبای برند است. فید آن بر سبک زندگی جسورانه و رفتاری مخاطبان تمرکز داشته و تصاویر سرگرم کننده ای را برای جلب مشارکت افراد ارائه می دهد.

هنگامی که شخصیت برند خود را تعیین کردید ، محتوای خود را برای مطابقت در آن اصلاح کنید. این حتی می تواند در مورد پالت رنگی که در عکس های شما استفاده می شود نیز اعمال شود.

زیبایی ظاهری برند فقط در امور بصری صدق نمی کند. ارسال تصاویر با توصیفی از برند خود را در نظر داشته باشید. گنجاندن داستانهای جذاب در کپشن می تواند نام تجاری شما را بیشتر توصیف کند.

به عنوان مثال ، خوراک ردبول دارای تصاویر و ویدئوهای پرانرژی زیادی است که به اعتبار برند آن می افزاید.

 1. تعداد فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهید

افزایش طرفداران شما زمان و انرژی جدی می طلبد. ممکن است وسوسه شوید که راه آسان را انتخاب کرده و فالوور بخرید ولی توصیه می شود که از انجام این کار بپرهیزید و این کار را نکنید! خرید فالوور در واقع هیچ مشارکتی را در پی نخواهد داشت ، این همان چیزی است که شما برای اطمینان از دیده شدن پست های خود به آن نیاز دارید. (همچنین تغییرات اخیر API اینستاگرام به طور خودکار آن فالوور ها را حذف می کند!)

استراتژی و اصول بازاریابی در اینستاگرام

 • مطمئن شوید که نام کاربری شما قابل تشخیص و جستجو باشد. اگر مردم نتوانند شما را بیابند ، نمی توانند شما را دنبال کنند! بیوگرافی خود را پر کنید این آخرین چیزی است که کسی قبل از تصمیم گیری برای دنبال کردن شما می بیند ، بنابراین مطمئن شوید که کی هستید و چه کار می کنید.
 • هنگامی که نمایه شما بهینه شد (که در این قسمت در مورد آن صحبت کردیم) ، شروع به ارسال پست های مورد نظر خود نمایید. این موضوع ایده خوبی می تواند باشد که قبل از اینکه واقعا با مردم درگیر شوید ، معرفی خود را با ده تا 15 پست با کیفیت بالا پر کنید. اگر کاربران از نمایه شما دیدن کردند و آن را خالی دیدند ، مطمئنا شما را فالوو نخواهند کرد.
 • حسابهایی را دنبال کنید که مربوط به کسب و کار شما باشد. به اینستاگرام مانند یک جامعه فکر کنید و به دنبال مشاغل دیگری در منطقه خود یا اینفلوئنسرهایی باشید که ممکن است از محصول یا خدمات شما لذت ببرند. همانطور که حساب ها را فالوو می کنید، اینستاگرام موارد مرتبطی را برایتان پیشنهاد می کند که شما نیز می توانید آنها را دنبال کنید.
 • پس از پیگیری یک حساب ، با محتوای آنها تعامل ایجاد نمایید. این طبیعی ترین روش برای جلب توجه به حساب اینستاگرام خود بدون اسپم بودن آنهاست. وقتی حسابی را دنبال می کنید یا با آن ارتباط برقرار می کنید، صاحب حساب اعلانی دریافت می کند. این می تواند آنها را مجبور کند حساب شما را بررسی کنند و فالوور شما شوند. همیشه با پاسخ دادن به نظرات فالوورهای خود و درگیر شدن با مطالب آنها ، قدردان آنها باشید.
 • دیگران را تشویق کنید تا مطالب شما را به اشتراک بگذارند. از نمایندگان و سفیران برندهای مختلف دعوت کنید تا حساب شما را به اشتراک بگذارند یا با حساب های مشابه همکاری کنند.

کسب و کار خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید

هنگامی که یک پایگاه اختصاصی برای فالوورهای ایجاد می کنید ، می توانید آنها را به مشتریان مالی تبدیل کنید. در اینجا برخی از این استراتژی ها ذکر شده است:

 • تبلیغات : تخفیفها ، BOGO ها و سایر پیشنهادات یک راه عالی برای پیشبرد فروش برای اولین بار با مخاطبان اینستاگرام می باشد. حتماً مواردی را که فالوورهای شما برای دریافت پیشنهاد باید انجام دهند را ذکر کنید و فرصتی را برای ایجاد آن ذکر کنید.
 • برگزاری مسابقه: چه راهی بهتر از این که از مشترییان خود بخواهید تا محصول تانرا امتحان کنند؟ مسابقاتی را اجرا کنید که برای شرکت در آن شخص باید حساب شما را فالو یا با هشتگ پست کند.
 • امور خیریه : اکثر فعالان این عرصه انتظار دارند که شرکت ها یک نفع عمومی به امور خیریه داشته باشند. با انجام این کار می توانید برای نام تجاری خود یک فرصتی را پیش بیاورید و فالوورهای خود را به مشتری دایمی خود تبدیل نمایید. به عنوان مثال ، گپ برای کمک به مبارزه با ایدز در آفریقا با صندوق جهانی همکاری کرد و از سال 2006 اقدام به جمع آوری بیش از 130 میلیون دلار کمک کرده است.
 • تیزرها : اینستاگرام یک بستر عالی برای نمایش اجمالی محصولات جدید قبل از در دسترس بودن آنها به مخاطبان است. در حالی که نمی خواهید فیدهای دنبال کنندگان خود را فقط با عکس های محصول اسپم کنید ، استفاده از چند تصویر نمادین می تواند جلب توجه نماید.
 • راه اندازی مستقیم : نمایش محصول یا خدمات جدید با استفاده از Instagram Live را در نظر بگیرید. سپس با درج پیوند خرید در بیوگرافی خود ، کاربران را به خرید سوق دهید.

فراموش نکنید که از پیوند موجود در بیوگرافی اینستاگرام خود و همچنین نکات برجسته استوری اینستاگرام خود استفاده کنید زیرا این موارد می توانند فالوورهای خود را به وب سایت ، وبلاگ و صفحات خود متصل نمایید.

در نهایت ، حتماً اینستاگرام خود را در کانال های دیگر تبلیغ کنید. دکمه اشتراک گذاری اجتماعی اینستاگرام را در وب سایت خود قرار دهید و اینستاگرام خود را در سایر سیستم عامل های اجتماعی به اشتراک بگذارید. گاهی سریعترین راه برای به دست آوردن فالوور بیشتر این است که به سادگی از آنها بخواهید تا شما را فالو نمایند.

آموزش ساخت اکانت تجاری در اینستاگرام

قبل از شروع ، مهم است که توجه داشته باشید که اینستاگرام برای ارائه محتوای لحظه ای در نظر گرفته شده است. برای حفظ ارتباط بین مخاطبان خود ، باید منابع مورد نیاز برای ارسال منظم را سرمایه گذاری و تامین نمایید.

بهترین راه برای برقراری ارتباط فالوورها این است که پروفایل اینستاگرام خود را به روز نگه دارید. در زیر ، نحوه ایجاد و حفظ یک نمایه موفق اینستاگرام را بررسی می کنیم.

اگر قبلاً آن را ندارید ، برنامه Instagram را از App Store یا Google Play Store دانلود یا بارگیری نمایید. می توانید محتوا را در وب سایت اینستاگرام مشاهده کنید ، اما نمی توانید آن را از طریق دسکتاپ خود بارگذاری کنید. برای این کار به برنامه نیاز دارید.

مرحله 1: برنامه Instagram را باز کنید و روی Sign Up With iPhone یا Email کلیک کنید

وقتی برنامه اینستاگرام را باز می کنید ، دو گزینه برای ایجاد حساب اینستاگرام برای کسب و کار خود دارید – ورود به سیستم با فیس بوک یا ثبت نام با تلفن یا ایمیل. حتماً با یک ایمیل تجاری ثبت نام کنید تا نمایه اینستاگرام شما به حساب شخصی فیس بوک شما پیوند داده نشود.

مرحله 2: مشخصات حساب خود را وارد کنید.

در زیر نام کامل ، نام تجاری واقعی خود را وارد کنید تا نمایه شما برای بازدیدکنندگان قابل تشخیص باشد. این نام چیزی است که در نمایه شما نمایش داده می شود ؛ این نام کاربری حساب شما (یا دسته ، برای آن دسته از افراد توییتر) نیست.

مرحله 3: نام کاربری را انتخاب کنید.

نام کاربری یک نام منحصر به فرد برای پروفایل شما است و به حساب های دیگر اجازه می دهد با برند شما ارتباط برقرار کنند.

نام کاربری را انتخاب کنید که قابل تشخیص باشد و به راحتی پیدا شود. اگر نام کسب و کار خود را برای این کار در نظر گرفته اید، سعی کنید قسمت اول نام کسب و کار خود را در نام کاربری خود نگه دارید.

توجه: می توانید نام کاربری خود را بعداً در تنظیمات حساب خود به روز کنید ، بنابراین اگر می خواهید در آینده آن را تغییر دهید نگران نباشید شما به راحتی می توانید آن را انجام بدهید.

بهینه سازی حساب اینستاگرام

پس از تنظیم اصول اولیه حساب Instagram ، زمان بهینه سازی آن فرا رسیده است. این مراحل را دنبال کنید تا نمایه ای ایجاد کنید که افراد می خواهند هر روز در خبرنمای خود آن را مشاهده کنند.

مرحله 4: عکس پروفایل را انتخاب کنید

تصویر نمایه شما اولین تأثیر شما در بازدیدکنندگان جدید است. به همین دلیل ، تصویر خود را با مارک تجاری و نشانگرهای تصویری خود سازگار نمایید.

استفاده از لوگوی خود یا تصویر آشنا دیگر را در نظر بگیرید. تصاویر نمایه اینستاگرام به طور خودکار در یک دایره بریده می شوند ، بنابراین در گوشه تصویر خود فضای کافی را ایجاد نمایید.

مرحله 5: نوشتن بیوگرافی اینستاگرام

بیوگرافی اینستاگرام حداکثر 150 کاراکتر دارد ، بنابراین هدف شما در اینجا خلاصه ای مستقیم و مختصر این است که شما چه کسی هستید و چرا مردم باید شما را فالو کنند. با استفاده از اشاره ای به شخصیت خود، مخاطبان خود را در مورد تجارت آگاهی بخشید. بیوگرافی اینستاگرام قابل جستجو نیست ، بنابراین نگران کلمات کلیدی یا هشتگ ها نباشید.

در بیوگرافی خود ، می توانید کاربران را تشویق کنید تا اقدام خاصی را انجام دهند ، مانند استفاده از هشتگ خاص یا بازدید از وب سایت شما. بیوگرافی شما تنها جایی است که می توانید آدرس اینترنتی قابل کلیک را نشان دهید و ترافیک را به یک سایت خارجی هدایت کنید.

معمول است که مشاغل آدرس URL ویژه خود را برای مطابقت با جدیدترین پست خود به روز می کنند. اگر تصمیم دارید لینکی را اضافه کنید ، حتماً از کوتاه کننده لینک مانند HubSpot’s Tracking URL builder یا ابزاری مانند Bitly ، Goo.gl یا Linktr.ee استفاده کنید تا نمای شما به هم ریخته به نظر نرسد. URL های ردیابی شده نیز به شما کمک می کنند میزان ترافیکی که اینستاگرام به وب سایت شما هدایت می کند را بهتر درک کنید.

نکته حرفه ای: برای ویرایش های بعدی ، روی دکمه ویرایش نمایه در نمایه خود کلیک کنید تا عکس ، نام ، نام کاربری ، بیوگرافی و URL شما تغییر کند.

مدیریت تنظیمات اینستاگرام

در این بخش ، می توانید اطلاعات تماس ، تنظیمات حریم خصوصی و موارد دیگر را به روز کنید.

مرحله 6: تنظیمات خود را مرتب نمایید.

روی سه خط انباشته در گوشه سمت راست بالای نمایه خود کلیک کنید ، سپس روی تنظیمات در پایین پنجره کلیک کنید. (در زیر نام کاربری خود ، چند پیوند خواهید دید که در زیر به آنها می پردازیم.)

در تنظیمات خود ، می توانید کارهایی مانند تغییر رمز عبور ، مشاهده پست های مورد پسند ، فعال کردن اعلان ها و موارد دیگر را انجام دهید. در اینجا چند مورد است که باید فوراً آنها را بررسی کنید.

تنظیمات استوری خود را مدیریت کنید

جایی که می توانید افرادی را که می توانند استوری های اینستاگرام شما را ببینند و به آنها پاسخ دهند (که در زیر در مورد آنها بحث می کنیم) مدیریت کنید. توصیه می کنیم به همه فالوورهای خود اجازه دهید استوری های شما را ببینند و به آنها پاسخ دهند تا تعامل برند شما را افزایش دهند. از تنظیمات خود ، روی Privacy> Story کلیک کنید تا به کنترل استوری خود دسترسی پیدا کنید. (همچنین می توانید با کلیک روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت چپ هنگام ارسال یک داستان به این دسترسی داشته باشید.)

اکانت حرفه ای اینستاگرام

این به شما امکان می دهد مشخصات خود را به عنوان نمایه تجاری شناسایی کنید. ویژگی ابزارهای تجاری اینستاگرام باعث می شود کاربران بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند ، این امر شناخت عمیقی را از شما ایجاد می کند و به شما امکان می دهد محتوای خود را تبلیغ کنید. کسب و کار شما باید یک صفحه تجاری فیس بوک داشته باشد تا به نمایه تجاری اینستاگرام تبدیل شود. از تنظیمات خود ، روی حساب> تغییر به حساب حرفه ای کلیک کنید تا به این ویژگی ها دسترسی پیدا کنید.

اکانت تجاری اینستاگرام

وارد فیس بوک شوید و به Instagram اجازه دهید صفحات شما را مدیریت کند. برای اتصال به نمایه اینستاگرام خود ، یک صفحه فیس بوک را انتخاب کنید. (برای اتصال دو پلتفرم باید سرپرست صفحه فیس بوک باشید.)

اینستاگرام به طور خودکار اطلاعات مربوطه را از صفحه فیس بوک شما وارد می کند تا بتوانید ویرایش کنید. اکنون نمایه تجاری اینستاگرام دارید. فراموش نکنید که از ویژگی های همراه با این نوع حساب مانند اطلاعات نمایه استفاده کنید.

اکانت اینستاگرام خصوصی

در اینجا می توانید مشخصات خود را از عمومی به خصوصی تغییر دهید. اینستاگرام به طور خودکار نمایه شما را عمومی می کند  (ولی توصیه نمی کنیم آن را تغییر دهید) شما به عنوان یک امر تجاری ، می خواهید کاربران پست های شما را ببینند و بدون هیچ مانعی کسب و کار شما را دنبال کنند. از تنظیمات خود ، روی حریم خصوصی> حریم خصوصی حساب کلیک کنید و مطمئن شوید که این گزینه خاموش است.

نظرات

این گزینه به شما امکان می دهد نظرات را با کلمات کلیدی یا عبارات خاص پنهان کنید. برای انجام این کار ، باید کلمات و عبارات خاصی را در تنظیمات اینستاگرام خود وارد کرده و این ویژگی را روشن کنید. دریافت نظرات هیجان انگیز و دلگرم کننده است ، اما برخی نظرات ممکن است بر خلاف ارزش های برند باشد یا مخاطب شما را آزرده خاطر نماید. از تنظیمات خود ، روی حریم خصوصی> نظرات کلیک کنید تا این موارد به روز شود.

ساخت اکانت های جدید در یک اینستاگرام

حداکثر پنج حساب اضافه کنید و بدون ورود و خروج بین آنها جابجا شوید. این ویژگی همچنین به شما امکان می دهد همزمان چندین نفر را وارد یک حساب کاربری کنید. برای افزودن حساب ، روی افزودن حساب در پایین تنظیمات خود کلیک کنید. نام کاربری و گذرواژه حسابی را که می خواهید اضافه کنید وارد کنید. برای جابجایی بین حساب ها ، به نمایه خود بروید و روی نام کاربری خود در بالای صفحه ضربه بزنید. حسابی را که می خواهید به آن بروید انتخاب کنید.

انواع پست های اینستاگرامی

اکنون که حساب اینستاگرام خود را ایجاد و بهینه سازی کرده اید ، وقت آن است که شروع به ارسال مطالب عالی کنید. اینستاگرام به شما امکان می دهد چندین نوع محتوا از جمله عکس ، فیلم و استوری ارسال کنید.

بیایید در مورد انواع مختلف پست اینستاگرام و برخی از بهترین شیوه ها برای تشویق مشارکت صحبت کنیم.

تصاویر

رایج ترین پست در اینستاگرام ، پست تصویری است. هنگام ارسال تصاویر ، انواع عکس ها را به اشتراک بگذارید. تنوع نشان می دهد که نام تجاری شما متنوع است و پیروان شما را به روش های مختلف جذب می کند.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که کاربران اینستاگرام به دنبال پست های واقعی از مارک ها هستند – نه تبلیغات آشکار. سعی کنید فرهنگ شرکت خود را با عکس های سبک زندگی و ظاهر پشت صحنه به تصویر بکشید. از ارسال عکس های زیاد از محصول خود خودداری کنید.

مثال: اینستاگرام نایک شامل عکس های محصولات خود است ، اما اکثر آنها ورزشکاران واقعی ، کنسرت ها و سایر انواع محتوا را نشان می دهند که شخصیت برند نایک را به طور کلی ارتقا می دهد.

با شروع به کشف پلتفرم ، خواهید دید انواع بی شماری از تصاویر وجود دارد که می توانید به حساب خود ارسال کنید. در این زمینه خلاق باشید! به هر مفهوم یا سبکی که فکر می کنید برای نام تجاری شما خوب کار می کند توجه کنید تا موجبات ترقی برند خود را فراهم سازید.

برای شروع ، ما لیستی از انواع مختلف تصاویر موفق اینستاگرام را گردآوری کرده ایم.

پست های پشت صحنه

این پست ها نگاهی اجمالی به بخشی از کسب و کار شما ارائه می دهند که معمولاً مردم آن را نمی بینند. مهم است که آنها صحنه ای به نظر نرسند – اصالت مهم است!

مثال: شرکت آبجوسازی هوانوردی با نمایش کارکنان خود در محل کار ، نگاهی به فرهنگ شرکت خود ارائه کرد.

پست کردن کارمندان در حین کار

محتوای عالی می تواند در مقابل شما برای معرفی و اعلان شما باشد. مطمئن شوید که پوستر اصلی را برچسب گذاری نموده باشید. ارسال مجدد عکس های کارکنان شما راهی آسان برای تنظیم محتوای معتبر و انسانی سازی کسب و کار شما است. مخاطبان شما نه تنها با نام تجاری شما درگیر می شوند ، بلکه با کارکنان شما نیز “لینک” پیدا می کنند.

مثال: پارک Fenway اغلب تصاویری را که خدمه آنها در هنگام آماده سازی ورزشگاه به اشتراک می گذارند ، بازنشر می دهد.

پست های آموزشی

پست های آموزشی نکاتی را در مورد چگونگی انجام یا ایجاد کاری ارائه می دهند. عکس ها یا فیلم ها معمولاً دستورالعمل ها را به گونه ای ارائه می دهند که سریع و آسان دنبال می شوند.

مثال: سری ویدئویی محبوب از Buzzfeed مطالبی آموزشی است اما بسیار سرگرم کننده است و به راحتی قابل تکرار است.

پست های تاثیرگذار (اینفلوئنسری)

پست های یک اینفلوئنسر از شهرت یک چهره مشهور یا مشهور عمومی که برای تبلیغ نام تجاری شما استفاده می کنند بیشتر می باشد. این پست ها اغلب شامل تصاویری از اینفلوئنسرها است که از محصول شما استفاده می کند یا با آن تعامل دارند. یکی از مزایای اصلی پست های اینفلوئنسر جلب توجه مخاطبان دیگر است.

مثال: موسسه Goal Zero عکاس مشهور الکس هانولد را با استفاده از یکی از ایستگاه های شارژ انرژی خورشیدی نشان می دهد. Goal Zero نه تنها به مخاطبان خاص خود پیام خود را با این کار می رساند ، بلکه به تعداد 500 هزار فالوور الکس نیز آن را مشاهده و انتشار می نمایند.

پست های انگیزشی

یک پست انگیزشی یک تصویر ساده را با یک نقل قول روی هم یا یک متن دل انگیز ترکیب می کند. این پست ها مخاطبان شما را تشویق می کنند و ارزش برند شما را تقویت می کنند. سعی کنید این پست ها را کم ارسال کنید تا از ظاهری شبیه به یک الگوی تکراری جلوگیری کنید. برنامه هایی مانند Quipio و Typic می توانند به شما در افزودن متن به عکس مطابق با دستورالعمل های نام تجاری شما کمک کنند.

مثال: شرکتهای خصوصی غالباً پست های انگیزشی را برای تشویق کارآفرینان ، صاحبان مشاغل کوچک و بازاریابان به اشتراک می گذارد. پست ها همچنین با ماموریت آنها به عنوان یک شرکت رسانه ای تجاری مطابقت دارد.

محتوای ایجاد شده توسط کاربران

مشابه بازنشر مجدد مطالب، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوایی است که توسط طرفداران و فالوورهای شما تنظیم می شود. پست های برچسب گذاری شده شما با هشتگ برند شما یک منبع عالی برای UGC است.

به اشتراک گذاشتن عکس های طرفداران و فالوورهای خود نه تنها باعث ایجاد حس خوب در پوستر اصلی می شود ، بلکه نشان می دهد که شما واقعاً به مشتریان خود اهمیت می دهید. فقط مطمئن شوید که پست اصلی را با برچسب یا در زیرنویس اعتبار دهید. برای ارسال مجدد محتوای تولید شده توسط کاربر ، تصویر اصلی را برش دهید و پست اصلی را برش دهید یا از یک برنامه بازنشر مانند Repost برای اینستاگرام استفاده کنید.

مثال: WeWork بهترین آثار ارسالی را با هم در یک تقویم سالانه گردآوری می کند. اگرچه WeWork هر تصویر برچسب گذاری شده را بازنشر نمی دهد ، اما کمپین آنها به ایجاد دسترسی و مشارکت ارزشمند کمک می کند.

اخبارپردازی (پست های مرسوم روزهای خاص)

به نظر می رسد این روزها برای همه چیز “تعطیلات” وجود دارد. رویدادهایی مانند روز ملی خواهر و برادر و روز ملی بستنی باعث ایجاد مشارکت زیادی در رسانه های اجتماعی می شود. با شرکت در یک روند محلی ، ملی یا جهانی به این سرگرمی بپیوندید. یک پست جک اخبار راهی عالی برای ارسال مطالب طنزآمیز است که به رویدادهای سبک دل مربوط می شود.

گرفتن و ویرایش عکس اینستاگرام

اکنون که آنچه را که می توانید در اینستاگرام ارسال کنید بررسی کرده ایم ، برخی از راه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید محتوای شما توانسه موفق عمل نماید. بر خلاف سایر بسترهای رسانه های اجتماعی ، چیدمان ساده پروفایل اینستاگرام شما را مجبور می کند بر کیفیت محتوا تمرکز کنید  نه بر روی کمیت آن.

این کار برای ایجاد تعامل یک روش عالی و مناسب می باشد و این بدان معناست که نمی توانید محتوای متوسط خود ​​را پنهان کنید، چرا که شما نهایت تلاش خود را برای استفاده از تصاویر با وضوح بالا در فید اینستاگرام خود انجام دهید.

تصاویر مربع باید 1080 در 1080 پیکسل باشند. تصاویر افقی باید 1080 در 566 پیکسل و تصاویر نمایه باید 1350 در 1080 پیکسل باشد. صرف نظر از اندازه بارگذاری شده ، هر تصویر به صورت مربع در فید نمایه شما نشان داده می شود.

چگونه با گوشی هوشمند خود یک عکس عالی بگیرید

ممکن است به این فکر کنید که چگونه باید عکاسی عالی و با کیفیت بالا را بدون دوربین با کیفیت بالا ثبت کنم؟ جای نگرانی نیست! فناوری دوربین تلفن آنقدر پیشرفت کرده است که اکنون با دوربین های هزار دلاری رقابت می کند.

عکاسی شگفت انگیز دیگر تنها به آنهایی که دوربین حرفه ای دارند محدود نمی شود. شما می توانید با استفاده از ابزاری که قبلاً در دست دارید عکس های چشم نوازی بگیرید تا مخاطبان شما نیز با شما از آن طریق ارتباط و تعامل داشته باشند. در اینجا نکاتی برای افزایش فالوور و تعامل با اینستاگرام ذکر شده است.

 1. از قانون یک سوم پیروی کنید.

برای بهبود فوری ترکیب عکس ، خطوط شبکه دوربین را روشن کنید. هدف خود را قرار دادن سوژه خود در تقاطع یک مجموعه خطوط عمودی و افقی قرار دهید. این تکنیک که به عنوان قانون یک سوم شناخته می شود که در بین نقاشان ، تصویرگران و عکاسان رایج می باشد.

قرار دادن سوژه در خارج از مرکز باعث ایجاد عدم تعادل جزئی می شود که توجه بیننده را به خود جلب می کند. برای روشن کردن خطوط شبکه (در iPhone) ، به تنظیمات> Photos & Camera بروید و Grid را روی روشن کنید.

 1. تمرکز بر یک موضوع واحد

برای بهبود فوری ترکیب عکس ، خطوط شبکه دوربین را روشن کنید. هدف خود را قرار دادن سوژه خود در تقاطع یک مجموعه خطوط عمودی و افقی قرار دهید. این تکنیک که به عنوان قانون یک سوم شناخته می شود ، در بین نقاشان ، تصویرگران و عکاسان رایج است.

قرار دادن سوژه در خارج از مرکز باعث ایجاد عدم تعادل جزئی می شود که توجه بیننده را به خود جلب می کند. برای روشن کردن خطوط شبکه (در iPhone) ، به تنظیمات> Photos & Camera بروید و Grid را روی روشن کنید.

 1. از فضای منفی استفاده کنید

فضای منفی ، فضای خالی اطراف سوژه شماست. گذاشتن فضای منفی در اطراف سوژه ، توجه را به فوکوس دلخواه تصویر شما جلب می کند و از شلوغ جلوه دادن آن جلوگیری می کند.

 1. به دنبال دیدگاه های جالب باشید

مردم عادت دارند دنیا را از سطح چشم خود ببینند. برای ایجاد عکس های جالب و تازه ، از عکس هایی از دیدگاه های مختلف استفاده کنید. چشم انداز عکاسی خود را تغییر دهید تا از نمای پرنده یا چشم کرم استفاده کنید. با زوایای مختلف آزمایش کنید تا دیدگاه های جدیدی در مورد مناظر مشترک پیدا کنید.

 1. از تقارن و الگوهای خاص عکاسی استفاده کنید

چشم انسان به طور طبیعی به اشکال و اشیاء متقارن کشیده می شود. گاهی اوقات ، بهتر است قانون یک سوم را زیر پا بگذارید و صحنه را در قاب خود قرار دهید. خطوط اصلی یکی دیگر از اشکال خاص تقارن است که چشم را به سمت عکس می کشاند. مردم نیز به سمت الگوها کشیده می شوند. یک الگو می تواند ساخته دست بشر باشد ، مانند کف کاشی ، یا طبیعی ، مانند گلبرگ روی گل یا انگور روی دیوار. برای جالب جلوه دادن همه چیز ، الگو را با موضوع خود بشکنید.

 1. از نور طبیعی استفاده کنید

نورپردازی استاندارد بالای سر باعث ایجاد سایه ها و هایلایت های شدید می شود که باعث ایجاد مناطق تاریک با روشنایی ناخواسته در عکس های شما می شود. برای جلوگیری از این اتفاق ، تا جایی که ممکن است از نور طبیعی نرم استفاده کنید. سعی کنید در کنار پنجره عکس بگیرید و برای عکس های بیرون از منزل ، نیم ساعت درست قبل از غروب آفتاب و بعد از طلوع آفتاب غالباً چشمگیرترین نور را به دلیل کم بودن نور خورشید در افق نشان می دهد.

نحوه افزودن فیلتر و ویرایش عکس ها در اینستاگرام

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی از عکس ها اینقدر خوب به نظر می رسند؟ این امر احتمالاً به نحوه ویرایش آن مربوط می شود. ویرایش عکس ها فقط چند دقیقه طول می کشد و می تواند کیفیت را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. به لطف ابزارها و فیلترهای داخلی اینستاگرام ، ویرایش عکس ها بسیار ساده است. این نکات را رعایت کنید تا آن عکس از ناهار خانگی شما شبیه به یک شاهکار آشپزی شود.

ابتدا ، با یک عکس عالی (با استفاده از نکات ما در بالا) شروع کنید. در صورتی که ترکیب بندی یا نورپردازی ضعیفی وجود داشته باشد ، هیچ مقدار ویرایش نمی تواند اصلاح کند.

برای ویرایش عکس خود از برنامه های دیگر استفاده کنید. Facetune 2 یک برنامه ویرایش رایگان است که به شما امکان می دهد جلوه هایی مانند HDR و کنتراست تونال و همچنین تنظیم روشنایی ، کنتراست و اشباع را اعمال کنید. VSCO همچنین یکی دیگر از برنامه های ویرایش محبوب با فیلترهای رایگان متعدد است که شبیه سهام فیلم های محبوب است.

مرحله 1: عکس خود را بارگذاری کرده و یک فیلتر را انتخاب کنید

وقتی عکس ویرایش شده خود را در اینستاگرام بارگذاری می کنید ، به طور خودکار عکس شما را در یک مربع برش می دهد. برای تغییر مجدد آن به عرض اصلی ، نماد را با دو پیکان رو به بیرون فشار دهید. در این مرحله ، می توانید فیلترهای اضافی اینستاگرام را اضافه کنید – اما خیلی دیوانه نشوید. هر فیلتر اینستاگرام شخصیت خاص خود را دارد که می تواند عکس را به شدت تغییر دهد.

مرحله 2: در مرحله بعد ، سعی کنید گزینه  عکس خود را تنظیم کنید

به گفته اینستاگرام ، “Lux نوردهی را متعادل می کند و روشنایی مورد نیاز را برای عکس ها فراهم می کند”. ساخت لوکس می تواند تصویر شما را پر جنب و جوش تر کرده و جزئیات را نشان دهد. برای انجام این کار ، نماد گرز را در بالای صفحه فشار دهید و سطح را تنظیم کنید.

مرحله 3: با استفاده از ابزارهای ویرایش اینستاگرام ، آخرین تغییرات را انجام دهید.

برای تنظیم تراز ، روشنایی ، کنتراست ، ساختار و موارد دیگر ، ویرایش را فشار دهید. پس از اتمام کار برای افزودن جزئیات نهایی و انتشار ، Next را فشار دهید.

فیلم (Video)

اینستاگرام به شما امکان می دهد ویدیوهای اختصاصی خود را بارگذاری کنید – به شرطی که طول آنها یک دقیقه یا کمتر باشد.

می توانید ویدیوهای ویرایش شده حرفه ای را از رایانه خود یا فیلم هایی را که در یک برنامه تلفن همراه ویرایش کرده اید بارگیری کنید. Splice یک ابزار ویرایش رایگان (از همان افرادی است که GoPro را ساخته اند) است که به شما امکان می دهد چندین کلیپ را با هم برش داده و انتقال ، عنوان و موسیقی اضافه کنید.

پخش پیش فرض ویدیوهای اینستاگرام بدون صدا به همین دلیل ، مطمئن شوید که حداقل چند ثانیه اول فیلم های شما برای درک نیاز به صدا ندارند. برای روشن کردن صدا می توانید از عنوان خود یا مشاهده کنندگان سریع استفاده کنید.

بومرنگ (Boomerangs)

اینستاگرام خود را باز کنید و روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی ضربه بزنید. این دوربین درون برنامه ای است. همچنین می توانید با کشیدن صفحه روی صفحه به این قسمت دسترسی پیدا کنید.

به تنظیمات پایین توجه کنید. تنظیم عادی ، که دوربین به طور پیش فرض در آن قرار دارد ، عکس های ثابت می گیرد. خواهید دید که اولین تنظیم در سمت راست بومرنگ است که فیلم های حلقه ای سه ثانیه ای را تهیه می کند که به جلو و عقب پخش می شوند.

بومرنگ به شما امکان می دهد یک چرخش عجیب و غریب بر روی ویدئوهای سنتی بگذارید. بومرنگ با استفاده از عکس برداری پشت سر هم و دوختن آنها برای یک فیلم کوتاه و تکراری عمل می کند. این نوع پست ها برای شرایطی مانند پریدن ، پخت نان تست ، یا غواصی سرگرم کننده است.

همچنین می توانید برنامه بومرنگ اینستاگرام را بارگیری کنید تا مکانی جداگانه برای ضبط ویدئوهای بومرنگ داشته باشید.

هایپرلپس (Hyperlapse)

آیا ویدیویی دارید که برای اینستاگرام خیلی طولانی باشد؟ Hyperlapse را از اینستاگرام بررسی کنید ، که به شما امکان می دهد ویدیوهای طولانی را به محتوای کوتاه تر و قابل ارسال متمرکز کنید.

با ایجاد یک وضعیت تثبیت یافته داخلی، می توان فیلم های صاف و کوتاه ایجاد کرد. برای ایجاد ویدئوهای Hyperlapse، برنامه را بارگیری کرده و به آن اجازه بدهید تا به دوربین خود دسترسی پیدا کند. یکبار روی حلقه ضربه بزنید تا متوقف شده و ضبط های خود را شروع کنید. پس از اتمام ضبط، می توانید سرعت پخش بین 1 تا 12 برابر را انتخاب کنید. ویدئوی نهایی Hyperlapse را در رول دوربین خود ذخیره کنید تا بعداً بارگذاری شود.

ریلز (Reels)

Reels، رقیب مستقیم احساس ویروسی TikTok  می باشد که به عنوان یکی از جدیدترین ویژگی های اینستاگرام می باشد. کاربران به کمک آن می توانند مطالب سرگرم کننده ایجاد کنند و تقریباً برای هر منظوری از حلقه های 15 یا 30 ثانیه ای استفاده نمایند. مطالب آموزشی سریع ، چالش های رقص و فیلم های آموزنده همه در Reels قرار می گیرند.

Reels دارای صفحه جستجوی مخصوص خود می باشند که برای ایجاد محتوای خاص طراحی شده اند. ویدئوها، تصاویر، داستانها و پستهای تلویزیونی IG در اینجا نشان داده نمی شوند ، بنابراین کار تجاری شما می تواند فرصتی عالی برای مشاهده مشارکت مخاطبان شما با این نوع محتوا باشد.

نحوه ارسال به Reels دراینستاگرام

مرحله 1: ویژگی Reels را باز کنید

روی نماد بعلاوه در بالای صفحه اصلی ضربه بزنید. سپس ، در قسمت پایین سمت راست صفحه روی Reels ضربه بزنید.

مرحله 2: تنظیمات خود را تنظیم کنید

پنج تنظیم قابل تنظیم وجود دارد که می توانید قبل از ضبط حلقه خود پیکربندی کنید.

زمان

یک حلقه 15 یا 30 ثانیه ای را انتخاب کنید.

موسیقی

با جستجوی آهنگ یا آهنگساز در نوار جستجو ، موسیقی را از میان هنرمندان و ژانرهای مورد علاقه خود انتخاب کنید.

سرعت

با انتخاب سرعت کندتر یا سریعتر برای ضبط ، یک نسخه آهسته یا سریع از Reel خود ایجاد کنید.

افکت

هرگونه فیلتر یا جلوه ای را روی ضبط حلقه خود اعمال کنید.

تایمر

یک تایمر برای ضبط خودکار یک حلقه تنظیم کنید. این ویژگی قبل از شروع ضبط حلقه ، شمارش معکوس سه یا ده ثانیه ای می دهد.

مرحله 3: حلقه خود را ضبط کنید

با ضربه زدن روی نماد clapperboard در وسط صفحه ، اولین کلیپ خود را از Reel ضبط کنید. فقط کافی است یک بار روی این دکمه ضربه بزنید تا دوربین شروع به ضبط کند. دوباره روی دکمه ضربه بزنید تا ضبط متوقف شود و به صحنه جدیدی بروید. برای مشاهده زمان باقی مانده برای ضبط در حلقه ، نوار پیشرفت را در بالای صفحه بررسی کنید.

مرحله 4. حلقه را نهایی کنید

برای بررسی Reels خود روی پیکان سمت راست در سمت راست نماد clapperboard ضربه بزنید. پس از بررسی آن ، می توانید با انتخاب پیکان در گوشه بالا سمت چپ به ویرایش آن برگردید. اگر از Reel خود راضی هستید ، Share To را در پایین سمت راست صفحه انتخاب کنید.

مرحله 5: حلقه خود را به اشتراک بگذارید

برای Reel خود یک عنوان ایجاد کنید و تصمیم بگیرید کجا آن را به اشتراک بگذارید. گزینه های اشتراک گذاری عبارتند از:

 • Share to Reels
 • Share to Feed
اشتراک گذاری در ریلز (Share to Reels)

در اینجا ، حلقه شما به طور عمومی در صفحه Reels اختصاصی ظاهر می شود. همچنین می توانید دکمه اشتراک گذاری در فید یا feed خود را تغییر دهید تا Reels در فید شما به اشتراک گذاشته شود. افراد را تگ کنید ، تصویر نمایه Reel را برش دهید یا شریک تجاری خود را با تنظیمات اضافی به این قسمت اضافه کنید. اگر هنوز برای ارسال Reel آماده نیستید ، آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید تا بعداً منتشر شود.

اشتراک گذاری در استوری (Share to Feed)

در اینجا، می توانید حلقه معرف خود را مستقیماً با محتوای معرف خود به دوستان نزدیک یا افرادی که آنها را دنبال می کنید به اشتراک بگذارید.

استوری های اینستاگرام

استوری های اینستاگرام به کاربران امکان می دهد با فرکانس بالاتر بدون ارسال بیش از حد و مسدود کردن فید اصلی خود پست خود را ارسال کنند. استوری ها معمولاً دارای تصاویر و ویدئوهای اصیل و ارگانیک تر هستند. مانند Snapchat Stories ، استوری اینستاگرام شما پس از 24 ساعت ناپدید می شود.

استوری ها همه در مورد اصالت و توضیح یک مطلب هستند. در حالی که فید اینستاگرام شما باید دارای عکس های واضح باشد ، استوری ها می توانند کمی واقعی تر باشند. از این ویژگی برای نشان دادن نام تجاری خود در پشت صحنه یا نشان دادن فرهنگ شرکت خود استفاده کنید. عکس ها و فیلم های خود را در استوری خود به اشتراک بگذارید. استوری ها همچنین یک ابزار مفید برای نمایش رویدادهای زنده در میزبانی یا حضور شرکت شما هستند ، زیرا این ویژگی به زمان بسیار حساس است.

چگونه در اینستاگرام استوری بسازیم؟

اینستاگرام سه گزینه برای ارسال در استوری شما ارائه می دهد. می توانید روی دوربین در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید ، روی استوری خود در بالای فید خود ضربه بزنید یا فقط برای دسترسی به دوربین ، انگشت خود را به راست بکشید.

دوربین شما به طور پیش فرض روی حالت عادی قرار می گیرد ، اما اجازه دهید سایر تنظیمات دوربین را که در بالا به آنها اشاره نکرده ایم ، مرور کنیم.

 • Type: یک پست متنی ایجاد می کند
 • موسیقی: یک کلیپ موسیقی دلخواه را با یک تصویر یا ویدیو مرتبط می کند
 • پخش زنده یا لایو: محتوای زنده را ضبط کرده و در اینستاگرام شما منتشر می کند تا دنبال کنندگان شما آن را تماشا کنند
 • Superzoom: زوم متحرک را به یک ویدیو اضافه می کند
 • تمرکز: روی یک موضوع تمرکز می کند و پس زمینه را تار می کند
 • Hands-Free: این به شما امکان می دهد بدون نیاز به نگه داشتن دکمه ضبط ، فیلم بگیرید

مانند دوربین معمولی تلفن شما ، نماد رعد و برق فلاش را کنترل می کند و نماد پیکان نمای دوربین را بین جلو و رو به جلو تغییر می دهد. اینستاگرام اخیراً فیلترهایی (مانند Snapchat) اضافه کرده است که می توانید با ضربه زدن به صورت خندان در کنار نماد پیکان به آنها دسترسی پیدا کنید.

مرحله 1: عکس خود را بارگذاری کرده و یک فیلتر اضافه کنید.

داستانها باعث می شوند شخصیت به محتوای شما اضافه شود! برای دسترسی به فیلترها ، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. برای انتخاب رنگ ، نماد قلم را انتخاب کرده و یک ابله اضافه کنید.

مرحله 2: نماد Aa را فشار دهید تا متن را با صفحه کلید خود اضافه کنید.

نماد لبخند به شما امکان می دهد مکان ، GIF ، موسیقی ، نظرسنجی و بسیاری از ویژگی های سرگرم کننده دیگر را اضافه کنید.

اینستاگرام همچنین به شما امکان می دهد حساب دیگری را در Story خود تگ کنید ، که راهی عالی برای ارتباط با سایر مشاغل و فالوورهای شما است. برای نشان کردن کسی ، علامت @ و نام کاربری که می خواهید مشخص کنید را تایپ کنید. این باعث می شود برچسب قابل کلیک باشد تا بینندگان بتوانند از نمایه تگ شده دیدن کنند. اگر در استوری کسی از شما نام برده باشد ، شما اعلانی را دریافت خواهید کرد.

مرحله 3: استوری خود را منتشر کنید.

وقتی برای انتشار آماده شدید ، نماد استوری خود را فشار دهید یا آن را در فهرست دوربین خود ذخیره کنید تا بعداً منتشر شود. همچنین می توانید برای افزودن به استوری خود و ارسال مستقیم به سایر کاربران ، روی علامت ارسال ضربه بزنید. استوری ها در بالای فید اینستاگرام و از طریق عکس پروفایل شما ظاهر می شوند. برای مشاهده اینکه چه کسی محتوای شما را مشاهده کرده است ، هنگام مشاهده داستان خود ، انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

استوری های اینستاگرام بسیار شبیه به Snapchat هستند – بله ، Snapchat دارای تشخیص چهره و لنز (یا فیلتر) است. اما، پایگاههای کاربری فعال اینستاگرام همراه با قابلیت های جستجوی آن، فرصتی عالی برای کشف مشاغل را فراهم می کنند. بنابراین اگر نمی دانید که آیا برای معرفی کسب و کار خود باید از Stories استفاده کنید یا نه، پاسخ شما “بله” است.

آموزش ساخت هایلایت استوری در اینستاگرام

هایلایت های اینستاگرام، استوری های اینستاگرام هستند که از محدودیت 24 ساعته خود رد شده و در پروفایل اینستاگرام ذخیره شده اند. می توانید آنها را در حلقه های کوچک زیر بیوگرافی اینستاگرام پیدا کنید. هایلایت استوری یک روش فوق العاده برای نمایش استوری های شما و ارسال آنها به صورت نیمه دائمی در حساب شما وجود دارد تا فالوورهای شما آن را مشاهده کنند. آنها همچنین راه مفیدی برای نمایش محصولات ، خدمات ، تبلیغات و موارد دیگر می باشند، زیرا موارد برجسته در استوری شما می تواند شامل پیوندهایی به سایت های خارجی باشد.

هایلایت استوری اینستاگرام می تواند به عنوان یک منو از انواع معرف ها باشند. بسیاری از مشاغل اینستاگرام از Story Highlight برای ارسال ساعات کاری ، تبلیغات یا فروش فعلی ، اطلاعات اعضای تیم یا موقعیت مکانی فروشگاه ، فیلم پشت صحنه و موارد دیگر استفاده می کنند. از آنجا که نکات برجسته استوری ها در بالای نمایه اینستاگرام قرار دارند، تقریباً فرمت بیوگرافی شما را دارند. اینستاگرام به شما امکان می دهد جلد هایلایت (با ابعاد 2000 در 2000 پیکسل و نسبت تصویر 1: 1) اضافه کنید تا نکات برجسته استوری خود را نشان دهید و نمایه خود را بر روی نام تجاری حفظ کنید.

روش های مختلفی برای افزودن هایلایت استوری اینستاگرام وجود دارد. با این حال ، مهم است که توجه داشته باشید که نمی توانید تصاویر یا فیلمها را مستقیماً به موارد برجسته داستان خود اضافه کنید. قبل از اینکه بتوانید آن را به یک مورد برجسته (یا یک برجسته جدید) تبدیل کنید ، موارد برجسته استوری شما باید قبلاً (یا در حال حاضر زنده) یا استوری اینستاگرام ارسال شده باشد.

چگونه استوری خود را هایلایت کنیم؟
مرحله 1: استوری Instagram فعلی خود را باز کنید و روی نماد قلب با برچسب Highlight کلیک کنید

در این مرحله ، اینستاگرام از شما می پرسد که می خواهید Story را به کدام Highlight وصل کنید ، یا از شما می خواهد که اگر هنوز آن را ندارید ، یک Highlight ایجاد کنید.

مرحله 2: Highlight را ویرایش کنید

هنگامی که Story را به یک Highlight موجود اضافه می کنید (یا از آن برای ایجاد یک مورد جدید استفاده می کنید) ، مشاهده خواهید کرد که Highlight در نمایه اینستاگرام شما ، زیر بیوگرافی اینستاگرام شما نشان داده می شود. پس از ارسال ، Story Highlight را می توان ویرایش کرد تا تصویر روی جلد تغییر کند ، نام جدیدی انتخاب شود ، پستها حذف شوند یا حتی پستهای جدیدی از بایگانی داستان شما اضافه شود (که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد). برای ویرایش یک برجسته ، روی سه نقطه در پایین Story Highlight کلیک کنید و روی Edit Highlight ضربه بزنید.

ساخت هایلایت از آرشیو ها

شما می توانید از بایگانی خود موارد برجسته استوری را ایجاد یا به آن اضافه کنید، جایی که استوری های اینستاگرام شما پس از اتمام محدودیت 24 ساعته ذخیره می شوند.

مرحله 1: به آرشیو دسترسی پیدا کنید

با ضربه زدن روی سه خط در گوشه سمت راست بالای نمایه خود و کلیک روی بایگانی، می توانید به منبع اطلاعات بایگانی خود دسترسی پیدا کنید. بایگانی شما شامل پست هایی است که از نمایه اینستاگرام خود آنها را حذف کرده اید. برای جابجایی بین پست ها و داستانها، روی آرشیو در نوار بالا برای منوی کشویی ضربه بزنید.

مرحله 2: موضوع برجسته را اضافه کنید

از بایگانی خود می توانید استوری های قدیمی اینستاگرام را برای افزودن به نکات برجسته استوری انتخاب کنید. به سادگی یک داستان بایگانی شده را باز کنید ، در منوی پایین روی Highlight کلیک کنید و انتخاب کنید که به کدام Highlight اضافه شود.

نکات برجسته راههای مفیدی برای جذب مخاطب با دائمی ساختن محتوای موقت در نمایه شما هستند. نکات برجسته استوری نیز به بیوگرافی اینستاگرام شما نزدیک است و آنها را به قسمت های قابل توجهی از نمایه اینستاگرام شما تبدیل می کند. از موارد برجسته داستان خود برای جذب، اطلاع رسانی و لذت بردن از مخاطبان اینستاگرام خود استفاده کنید – درست مانند HubSpot.

لایو اینستاگرام

همانطور که در بالا اشاره شد، اینستاگرام دارای یک گزینه ویدیوی زنده است که به شما امکان می دهد محتوا را در زمان واقعی به اشتراک بگذارید. برای شروع پخش مستقیم ویدئو، دوربین اینستاگرام را باز کنید، به تنظیمات لایو رفته و روی دکمه شروع ویدیو زنده کلیک کنید.

هنگامی که ویدیوی لایو را شروع می کنید ، هر فالووری که در حال حاضر در برنامه است اعلانی مبنی بر زنده بودن شما دریافت می کند. بینندگان لایو همچنین می توانند با استفاده از ویژگی چت داخلی در مورد ویدیوی زنده اظهار نظر کنند.

IGTV

Instagram TV یا IGTV جدیدترین پیشنهاد ویدیویی اینستاگرام است. در دسترس برای تماشای برنامه Instagram یا برنامه IGTV مستقل ، کاربران می توانند ویدیوهای بلند و عمودی از سازندگان اینستاگرام را مشاهده کنند. فکر کنید: فیلم های آشپزی ، مصاحبه با افراد مشهور ، نظرات محصول و آموزش … این محتوایی است که معمولاً در IGTV پیدا می کنید.

تفاوت بین Instagram Live و IGTV چیست؟

IGTV فیلم بارگذاری شده است ، که به کاربران این فرصت را می دهد تا ویدیوی خود را ویرایش و تنظیم کنند. این حالت در اینستاگرام بصورت زنده فیلمبرداری و بارگذاری می شود.

برای شروع ارسال ، برنامه IGTV را بارگیری کنید ، یک کانال ایجاد کنید و یک ویدیو بین 15 ثانیه تا 10 دقیقه بارگذاری کنید. حساب های تأیید شده می توانند ویدیوها را تا یک ساعت اجرا کنند. در حال حاضر ، فیلم های IGTV فقط در دستگاه های تلفن همراه با استفاده از برنامه Instagram یا IGTV قابل مشاهده هستند – این پلتفرم از مشاهده در فرم دسکتاپ پشتیبانی نمی کند.

خرید فالوور اینستاگرام واقعی
خرید فالوور اینستاگرام خارجی
خرید فالوور اینستاگرام ارزان
خرید لایک اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام فیک
خرید ویو اینستاگرام