5/5 - (2 امتیاز)

آموزش ریلز (Reels) اینستاگرام

امروزه اینستاگرام محبوب ترین رسانه ی اجتماعی است. این شبکه اجتماعی برای رسیدن به این مرتبه از رشد، فعالیت های زیادی را طی کرده است. یکی از گام های اصلی ترقی اینستاگرام بروز رسانی مستمر و افزودن آپشن های جدید است. یکی از جدیدترین قابلیت های اینستاگرام در سال 2020، ویژگی “ریلز اینستاگرام” است. اما ریلز اینستاگرام چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ چگونه آن را فعال کنیم؟ در ادامه مقاله شما به پاسخ تمامی سوالات خود خواهید رسید.

آموزش ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز (Reels) اینستاگرام شکل جدیدی از تولید محتوا در اینستاگرام است. با این قابلیت شما می توانید ویدیوهای 60 ثانیه ای را تولید کنید و توسط صفحه اینستاگرامی خودتان با دیگران به اشتراک بگذارید. ریلز یکی از ابزار خلاقانه برای تولید ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده است.

شما با ویدیو 60 ثانیه ای می توانید فیلم های خود را به راحتی تنظیم کنید، انواع صدا و موزیک خلاقانه روی فیلم بگذارید، متن بگذارید، جلوه های ویژه و تگ بر روی فیلم قابل گذاشتن است. از مزایای اصلی ریلز وجود جایگاه ویژه در صفحه اکسپلور است، به طوری که می توانید با کلیک به اولین فیلم از ریلز به تعداد بالایی از فیلم ها دست پیدا کنید.

ویژگی های ریلز اینستاگرام چیست؟

 • امکان استفاده از کلی فیلتر و افکت تصویر و ویدیو
 • امکان ضبط صدای پخش شده از خود دستگاه موبایل
 • ویرایش ویدیو با قابلیت تنظیم تایمر از 1 تا 60 ثانیه
 • افزودن آهنگ مورد نظر به ویدیو با قابلیت Instagram Music
 • امکان ضبط و ویرایش ویدیو با قابلیت بزرگنمایی
 • امکان ویرایش و آپلود ویدیوهای ضبط شده حتی از گالری

مزایای استفاده از ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز یک ویژگی کاملاً جدید است که توسط اینستاگرام به عنوان رقیب برنامه TikTok تولید شده است. برای فعال‌تر کردن این ویژگی، اینستاگرام شروع به برجسته کردن محتوای ایجاد شده با ریلز کرد تا به نقطه اوج برسد. به این ترتیب، پروفایل‌هایی که با حلقه‌های ریلز اینستاگرام تولید می‌شود، تعامل بیشتری دریافت می‌کنند و  جایگاهی ویژه در صفحه اکسپلور می توان به دست ‌آورد و نرخ بازدید خود را افزایش می‌دهید.

امروزه محبوبیت ویژگی ریلز اینستاگرام افزایش خیلی بالایی یافته است زیرا کاربرانی که در TikTokمحتوا به اشتراک می گذارند به طور فزاینده ای از پلت فرم Instagram Reels استفاده می کنند. به این ترتیب، نرخ تعامل به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

تفاوت ریلز اینستاگرام با تیک‌تاک چیست؟

ویدیوهای Reels که در یک سال اخیر بسیار محبوب شده اند، تاج و تخت TikTok را به شدت تکان داده اند. ریلز و تیک تاک اینستاگرام به هم شباهت فراوانی در نحوه ایجاد و اشتراک گذاری ویدئو دارند. با وجود شباهت ها این آپشن ها نسبت به همدیگر متفاوت هستند. از جمله تفاوت ها:

 1. ریلز یکی از آپشن های داخلی اینستاگرام است ولی تیک تاک اپلیکیشن است.
 2. ریلز قابلیت گذاشتن فیلم های 15 تا 60 دقیقه ای دارد ولی تیک تاک محدودیت زمانی یک دقیقه ای دارد.
 3. با توجه به این که تیک تاک اپلیکیشن است تمام فیلم های شما در این برنامه ذخیره می ماند ولی ریلز باید در استوری ذخیره کنید؛ در غیر این صورت بعد از 24 ساعت ناپدید می‌شود

خدمات دیجی ممبر : خرید ویو پست اینستاگرام

تفاوت ریلز با استوری اینستاگرام چیست؟

ریلز با استوری اینستاگرام شباهت های بسیاری دارد؛ اما با این حساب تفاوت‌هایی نیز دارند:

 • با ریلز اینستاگرام شما می توانید خیلی از ویرایش ها را در اختیار داشته باشید که استوری ها ندارد. البته با توجه به آپدیت جدید اینستاگرام، استوری ها هم  ابزار ویرایشی پیشرفته از جمله فیلتر دارد ولی  ابزار ویرایشی برای ویدئو ندارد.
 • ریلز را می‌توانید در استوری بگذارید و در صفحه اکسپلور بگذارید و فالوورها را به سمت فید خود هدایت کنید.
 • یکی از ویژگی های خوب ریلز قابلیت ضبط ویدیو با صدا اصلی است. این صدا و یا آهنگ را می توان ذخیره کرد تا دیگران برای ریلز خود از آن به عنوان الگو استفاده کنند.
 • ویدیو ریلز اینستاگرام را می‌توانید، هم به صورت پست و هم به صورت استوری منتشر کنید.

خدمات دیجی ممبر : خرید بازدید استوری اینستاگرام

چگونه ریلز اینستاگرام را فعال کنیم؟

آپشن ریلز برای بسیاری از کشورها فعال نیست که  کشور عزیزمان ایران هم جز آنهاست. اما با یکسری کارها شما می توانید این برنامه را فعال کنید. برای فعال سازی ریلز راه کارهای زیر را طی کنید:

بروز رسانی اینستاگرام: اولین قدم بروزرسانی اینستاگرام است. در صورتی که نسخه قدیمی استفاده می کنید برای شما برنامه جدید ریلز به طور اتوماتیک اضافه نمی‌شود.

اضافه کردن اکستنشن روی گوگل کروم: این کار می تواند کمک شایانی به شما کند. برای این روش ابتدا اکستنشن inssist را به کروم خود اضافه کنید. سپس به در این سایت وارد اکانت اینستاگرامی خود شوید. و با کلیک بر روی علامت ” Reels” می توانید  آپشن ریلز را به اینستاگرام خود اضافه کنید.

تغییر AP: شما با تغییر آی‌پی کشور خود به یک کشور دیگر به ریلز اینستاگرام اطلاع می دهید که در کشور دیگر هستید و به  این نسخه جدید نیاز دارید. البته لازم است بدانید برای فعالسازی ریلز از این راه باید چند روز به صورت مداوم از تغییر آی‌پی استفاده نمایید تا با یکی از گزینه ها مورد تایید باشید.

دیلیت اکانت: به گفته بعضی ها با دیلیت کردن اکانت خود بصورت موقت و دوباره بعد از مدتی وارد شدن به اکانت خود توانسته‌اند به Reels دسترسی پیدا کنند. برای درستی آن دلایل منطقی ذکر نشده است.

ایجاد اکانت جدید: شما با فعال سازی اکانت جدید امکان ایجاد AP کاملا جدید دارید از این رو بنا به توصیه بعضی کاربران اینستاگرام برای مدتی از گزینه تغییر آی‌پی استفاده نمایید و سپس نسبت به ساخت اکانت جدید اقدام کنید تا نسخه کاملا بروز شده به دست بیاورید.

چگونه از ریلز اینستاگرام استفاده کنیم؟

اگر شما گزینه ریلز دارید به سادگی می‌توانید با مراجعه به بخش مربوط به آن ویدئوهای سرگرم کننده‌ی کوتاه آپلود آماده کنید. برای راهنما بیشتر به موارد زیر دقت کنید. برای استفاده از این گزینه ابتدا وارد بخش ریلز بشوید. برای ورود می توانید راه های زیر را طی کنید:

 1.  در اینستاگرام با کشیدن انگشت از سمت راست به چپ برای شما  Story باز می شود.
 2. در سمت چپ اینستاگرام علامت + بزنید و Story را انتخاب کنید.
 3. در پایین صفحه اینستاگرام علامت + بزنید و Story  بزنید.

بعد از ورد به استوری می توانید گزینه reels  را انتخاب کنید.حالا می توانید فیلم های 15 تا 60 ثانیه ای بسازید.

نحوه ویرایش ریلز اینستاگرام:

 • آیکون موزیک برای استفاده از آهنگ ( از آرشیو موجود می توانید آهنگ مورد نظر جستجو کنید یا از آهنگ های کلیشه ای خود ریلز استفاده کنید.)
 • استفاده از میکروفن ( با این آیکون در زمان رکورد کردن فیلم می توانید صدای خود را به آن در طی ضبط فیلم اضافه کنید)
 • تنظیم تایمر ( شما حتی بعد از ضبط فیلم هم می توانید زمان فیلم را تنظیم کنید و فیلم را به راحتی کوتاه کنید.)
 • تنظیم سرعت پخش ویدئو (تنظیم سرعت فیلم می تواند فیلم شما را بلند مدت و کوتاه کند)
 • ایموجی ( این گزینه امکان افزودن استیکرها، ایموجی‌ها و گیف‌های اینستاگرام را فراهم می‌سازد).
 • افکت‌ها ( با افکت رنگ، نور، نحوه پخش فیلم را تغییر دهید.)
 • متن نویسی ( اگر به فکر کپشن و متن نویسی هستید این گزینه شما امکان نوشتن انواع متن با فونت های متغییر می دهد.)

پس از اعمال تغییرات مورد نظرتان روی گزینه‌ی ضبط تپ کنید و ویدئوی Reels خود را ضبط نمایید و برای پایان دادن به ضبط ریلز روی گزینه‌ی ضبط کلیک کنید و برای شروع مجدد نیز همان گزینه را انتخاب نمایید.

بعد از ضبط ویدئو شما می توانید دوباره فیلم را با گزینه های بالا تنظیم کند و پس از اتمام کار و انتخاب cover می توانید گزینه Next  را انتخاب کنید.

با گزینه ذخیره می توانید فیلم را در گالری خود ذخیره کنید و یا با گزینه‌ی Share را در صفحه‌ی اینستاگرامی خود پخش کنید.

جستجوی ریلز‌های اینستاگرام

ریلزها یکی از گزینه های جستجو در صفحه اکسپلور ماست. اما خیلی ها از نحوه مشاهده ریلز‌ها بی خبر هستند. یکی از راه های مشاهده دیدن ریلز‌های حساب‌هایی که فالو می‌کنید در فید یا استوری‌های شما است.

برای  دیدن ریلز‌های حساب خاص باید به صفحه پروفایل آن شخص حساب بروید و روی آیکون Reels کلیک کنید. برای این کار می توانید به بخش اختصاصی جستجو ریلز بروید:

 1. برای این کار بروید قسمت فید اکسپلور اینستاگرام و علامت ذره بین را بزنید
 2. در سمت گزینه های داده reels را انتخاب کنید
 3. اکنون شما می توانید به دنیای ریلز وارد شوید و به دیدن ریلزها،جستجو کردن، لایک کردن، ذخیره کردن، کامنت گذاشتن، انتشار و تگ به دوستان بپردازید.
 4. زمانی که کار شما در قسمت ریلز تمام شد می توانید روی دکمه بازگشت در گوشه چپ در بالا بزنید تا بخش ریلز‌ها را ترک کنید و به اپلیکیشن اصلی اینستاگرام بازگردید.

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با ریلز اینستاگرام (Reels) آشنا کنیم تا بتوانید با استفاده از این آپشن به هدف های خود برسید. این برنامه برای بسیاری ها از اکانت ها فعال نیست اما با این مقاله به راحتی می توانید ریلز را در اینستاگرام خود فعال کنید و با برنامه فیلم های عالی بسازید.

مقالات مشابه :

آموزش افزایش بازدید استوری اینستاگرام

آموزش هایلایت استوری اینستاگرام

ترفندهای بهتر دیده شدن پست در اینستاگرام با 8 گام طلایی