🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
بهترین ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام

بهترین ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام به صورت رایگان و پولی

فهرست مطالب
5/5 - (2 امتیاز)

 

ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام : یکی از پلتفرم های پر کاربرد در ایران اینستاگرام است که علاوه بر اینکه یک شبکه اجتماعی گسترده برای تعامل افراد است، به عنوان ابزاری برای تبلیغات و فروش محصولات و ارائه خدمات تبدیل شده است.

برای اینکه شما بتوانید از کل ظرفیت این برنامه در جهت پیشرفت کار خود و افزایش درآمد خود استفاده کنید، باید محتوای پیج خود را آنالیز کنید. آنالیز کردن محتوای پیج برای شناخت سلیقه و فهمیدن میزان بازخورد محتوا و پست شما از طرف مخاطبین شما بسیار مهم است.

برای داشتن یک برنامه ریزی دقیق و بالا بردن تعداد فالور های خود می توانید از ابزار های آنالیز پیج اینستاگرام استفاده کنید. اینستاگرام چندین ابزار طراحی کرده است که به کاربران این امکان را می دهد از محتوا و نکات مورد علاقه مخاطبین خود مطلع شوند و برای بهینه سازی پیج خود برنامه مشخصی داشته باشند.

آیا امکان تجزیه و تحلیل پیج اینستاگرام وجود دارد؟

افرادی که نوع اکانت اینستاگرام آنها بیزینسی و یا کسب و کار باشد، با امکانات و قابلیت های آنالیز پیج اینستاگرام آشنا هستند.

برنامه اینستاگرام برای سهولت کار و حمایت از کاربران خود به صورت پیش فرض ابزار های تجزیه و تحلیل محدودی را طراحی کرده و در اختیار اکانت های کسب و کار قرار داده است.

این ابزار امکانی را فراهم می کند که پیج های تجاری با استفاده از گزینه های تجزیه و تحلیل آمار و داده کلی از بازدید ها، لایک ها، ارسال ها و روش دیدن پست ها توسط کاربران و اطلاعاتی دیگر در این زمینه ها به دست بیاورند.

برای پیدا کردن ابزار کاربردی آنالیز ممکن است با مشکل مواجه شوید، به خصوص که این پلتفرم به صورت مداوم در حال تغییر است و این تغییرات در API، پیدا کردن یک راه حل قابل اعتماد و بلند مدت را سخت کرده است.

برای انتخاب یک ابزار آنالیز مناسب برای پیج خود، باید به نکاتی چون نوع کسب و کار، اولویت های خود و محتوای پیج خود دقت کنید و بر اساس این معیار ها ابزار مناسب خود را پیدا کنید.

آنالیز پیج اینستاگرام

برای تجزیه و تحلیل بازخورد محتوای پیج تجاری خود از چندین ابزار می توانید استفاده کنید که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام

۱. Instagram Insight

Insight در واقع همان ابزار اینستاگرام است که برای پیج های عمومی و تجاری در خود برنامه طراحی شده است. این ابزار آنالیز برای پیج ها با اکانت خصوصی کاربرد ندارد و برای استفاده و در دسترس بودن آن برای شما، باید نوع پیج خود را به عمومی و یا تجاری تغییر دهید. شما این امکان را دارید که در درون خود برنامه از این ابزار تحلیل استفاده کنید.

ابزار Insight یک ابزار پیچیده و سختی نیست، هرچند آنالیز آن حرفه ای و پیشرفته نیست اما اطلاعات کلی و مفیدی درباره پیج و بازخورد محتوای آن ارائه می دهد. این ابزار یک دید و داده کلی از عملکرد پیج و پست های شما در اختیار شما قرار می دهد.

مثلا با ابزار Insight شما اطلاعاتی درباره impression ها و engagement می توانید به دست بیاورید. علاوه بر این بر اساس معیارهایی که می دهد، می توانید برترین پست ها و محتوای اکانت خود را شناسایی کنید.

دیگر اطلاعاتی که از طریق ابزار Insight می توانید کسب کنید عبارت است از:

لایک ها، تماس، بازدید از پست ها، بازدید از پروفایل، کلیک های وبسایت و اطلاعاتی درباره محل سکونت، رده های سنی مخاطبین و شهر و کشور محل سکونت.

۲. Analisa

برنامه Analisa برای اکانت های اینفلوئنسر مارکتینگ است که کارکرد اصلی آن آنالیز اینستاگرام است. این برنامه در کنار اعلام داده ها و اطلاعات پیج شما برای درک بهتر و آسان تر شما از این اعداد و ارقام، آنها را تجزیه و تحلیل می کند.

با استفاده از برنامه Analisa شما می توانید دو نوع گزارش تهیه کنید: نوع اول گزارش Account Report است که در این گزارش اکانت و محتوا و پروفایل اینستاگرام اینفلوئنسر را به صورت دقیق و عمیق مورد بررسی قرار می دهد و نوع دوم Hashtag Report است که همانطور که از نام آن مشخص است، هشتگ ها و کمپین ها را آنالیز می کند.

مهم ترین آمار اعلام شده در گزارش Account Report عبارت است از:

 • نرخ تعامل، نرخ کامنت و نرخ لایک
 • میانگین نرخ تعامل
 • تگ و منشن ها
 • نقشه پست ها
 • فعالیت پست ها و مقدار درگیری و تعامل مخاطب
 • اعلام میانگین لایک ها و تعامل و کامنت های فالورها و معدل نرخ تعامل فالورها
 • تجزیه و تحلیل کلی پست ها
 • مشخص کردن کلمات و هشتگ هایی که به صورت گسترده در کپشن آماده است.

مهم ترین آمار گزارش شده در Hashtag Repourt  اعلام‌ می شود عبارت است از:

 • آمار مخاطبین و تعاملات
 • آمار مجموعه فالوورها
 • میانگین تعامل در هر روز
 • آمار مجموعه پست ها
 • موقعیت جغرافیایی
 • مشارکت
 • فعالیت پست و میزان تعامل مخاطبان
 • نرخ کلی تعامل
 • اعلام تعداد کل دنبال کنندگان پیج شما در یک روز
 • هشتگ و کلماتی که بیشترین کاربرد را در کپشن داشته است.

۳. Qunitly

برنامه Qunity را می توان داشبوردی از ابزار و برنامه های مختلف تجزیه تحلیل به حساب آورد که تجزیه تحلیل اینستاگرام بخشی از این مجموعه است.

این برنامه برای شبکه ها اجتماعی دیگری مثل توییتر، یوتیوب، پلاس، فیس بوک و لینکدین کاربرد دارد. با استفاده از قابلیت های این برنامه جعبه کاربری خود را می توانید به راحتی شخصی سازی کنید.

برای شخصی سازی این برنامه کافیست ابزارهای مورد نیاز و مورد علاقه خود را انتخاب و فعال کنید تا صرفا معیارها و اولویت های شما در لیست بررسی قرار گیرد و تحلیل شود.

حتی این ابزار این قابلیت را دارد که جزئیات مربوط به استفاده از فیلتر را نیز مورد بررسی قرار دهد. در کل این ابزار در کنار تجزیه تحلیل دقیق و کاربردی از پیج اینستاگرام شما، می تواند حتی اکانت و پروفایل رقبای شما را نیز بررسی کند.

ابزار های آنالیز پیج اینستاگرام

۴. Squarelovin

از دیگر ابزار های آنالیز Squarelovin است که یک ابزار دقیق و رایگان است. این برنامه علاوه بر متریک های پست های جدید شما، آنالیز ماهیانه نیز از پست های شما ارائه می اهد.

شما می توانید با این ابزار سابقه پست های پیج خود را بر اساس زمان بندی سالیانه، ماهانه، روزانه و ساعتی مورد بررسی قرار دهید. ابزار Squarelovin با کمک تب هایی که دارد به شما میزان تعامل با عکس و فیلم های بارگذاری شده را نمایش می دهد و پست برتر و متوسط شما را نشان می دهد.

شما می توانید با بهینه سازی تب های این برنامه این امکان را داشته باشید که از بهترین و بدترین زمان پست گذاشتن با خبر شوید.

۵. Union Metrice

از دیگر ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام Union Metrice است که به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد.

برای تهیه استراتژی مخصوص به خود در شبکه های اجتماعی می توانید از طیف گسترده اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد، استفاده کنید.

اطلاعات آنالیز شده با برنامه Union Metrice به شرح زیر است:

 • آنالیز پروفایل
 • گزارش کمپین
 • تحلیل رقابتی
 • تحقیق
 • Keyword listening

با نصب این ابزار این قابلیت برای شما فراهم‌ می شود که بتوانید جذاب ترین هشتگ ها و یا هشتگ هایی که منجر به بالا رفتن اینجیمنگ می شود را شناسایی کنید و حتی بهترین زمان پست گذاشتن و به اشتراک گذاری عکس و فیلم را برای شما نشان می دهد.

اما این ابزار یک نقطه ضعف دارد و آن‌ محدودیت زمانی ۳۰ روزه این برنامه برای تجزیه و تحلیل پیج اینستاگرام شما است.

ابزار های آنالیز پیج اینستاگرام

۶. Phlanx

اگر به دنبال یک ابزار ساده و سر راست هستید، بدون پیچیدگی سایر ابزار ها به شما Phlanx را معرفی می کنیم.

ابزار Phlanx قابلیت این را دارد که میزان جذابیت هر نوع اکانت اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهد. هر چند این ابزار برای اکانت تجاری ساخته شده است، ولی اگر پیج شما اینفلوئنسری و یا حتی خصوصی است، می توانید از آن استفاده کنید.

برای محاسبه تعامل پیج شما بر اساس یک فرمول ساده، تقسیم تعداد لایک و نظرات یک پست با تعداد فالورهای پیج استفاده می کند.

ابزار phlanx برای شناخت اکانت هابی که فالوور فیک دارند مناسب است و حتی برای مشخص کردن این مسئله که پست های تاثیر گذار تعامل قانونی دارند، نیز کاربرد دارد. از این ابزار می توانید پیج رقبای خود را نیز تحلیل کنید.

۷. Iconosquare

یکی از ابزار های مهم آنالیز اینستاگرام Iconosquare است که علاوه بر تجزیه تحلیل، ابزار مناسب بازاریابی اینستاگرام نیز است. این پلتفرم امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می دهد از جمله زمانبندی اشتراک گذاری پست ها که شرایطی را فراهم می کند تا بر برند خود نظارت مناسبی داشته باشید.

بنابراین شما به راحتی با این ابزار می توانید پیج خود را تحلیل کنید، زیرا امکان آنالیزimpressions، engagement و reach  را برای شما فراهم می کند. یکی از مزیت های مهم این پلتفرم امکان نصب و استفاده از آن به مدت دو هفته رایگان است تا در صورت آشنایی با ابزار های آن و در صورت تمایل، آن را خریداری کنید.

ابزار های آنالیز پیج اینستاگرام 3

۸. Crowdfier

برنامه آنالیز Crowdfier قابلیت های متفاوتی برای بازاریابان شبکه اجتماعی دارد. شما با استفاده از این برند می توانید یک آنالیز کامل از پیج خود، زمانبندی پست ها، اندازه گیری عملکرد و تعامل محتواها و همچنین mention برند خود را بررسی کنید.

مزیت کاربردی این ابزار این است که محتوا و تصویر پیشنهادی سایر وب سایت ها را بررسی و برای شما ارائه می دهد. سپس بر اساس استراتژی اینستاگرام به محتوای شما و پیجتان کمک می کند تا دیده شود. مورد مهم بعدی این است که داده ها را به صورت نمودار نمایش می دهد و کار آنالیز و تجزیه تحلیل را برای شما آسان تر می کند.

۹. Pixlee

ابزار مهم‌ بعدی pixlee است که توسط برندهای بزرگ و معتبر استفاده می شود. این برنامه شرایطی را فراهم می کند که بتوانید داده ها و گزارشات قابل اشتراک را تهیه کنید که قابلیت این را داشته باشد که در اختیار کل تیم بازاریابی قرار گیرد.

کاربردی ترین قابلیت این ابزار این است که معیارهای که باعث تعامل بیشتر می شود را شناسایی و بر اساس آن تحلیل می کند.

در شبکه های اجتماعی اصل بر تعامل است و هر چه تعامل بیشتر باشد، فالورهای شما بیشتر می شود، شما با این برنامه می توانید اکانت ها و اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که در راستای فعالیت شما کار می کنند و پیج خود را تبلیغ کنید.

ابزار های آنالیز پیج اینستاگرام 4

سایت های رایگان و ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام

در ادامه مطلب قصد داریم سایت های معتبر و کاربردی در آنالیز اینستاگرام را برای شما معرفی کنیم. سایت های مختلفی هستند که پیج اینستاگرام را تجزیه و تحلیل می کنند که ما به معرفی دو مورد از سایت های رایگان در این زمینه می پردازیم.

سایت Phlanx

یکی از سایت هایی که به شما کمک می کند، سایت phlanx است که دارای رابط کاربری ساده است که با آن می توانید در کم ترین زمان به آنالیز پیج خود بپردازید. برای پیدا کردن سایت کافیست نام آن را در مرورگر خود وارد کنید تا بتوانید آن را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

سایت Socialbakers

یکی از سایت های مهم و کاربردی برای تحلیل پیج اینستاگرام، سایت Soscialbaakers است که با آن به راحتی می توانید اکانت خود را بررسی کنید و با برنامه ریزی درست، بازدهی پیج اینستاگرام خود را بالا ببرید.

سایت های رایگان آنالیز پیج اینستاگرام

جمع بندی

هدف ما در ابن مطلب کمک کردن به شما برای آشنایی با ابزارهای  آنالیز پیج اینستاگرام است که از جمله آنها Quintly، Phlanx و Squarelovin، Analisa،  و غیره است که امیدواریم برای تجزیه تحلیل پیج شما مورد استفاده قرارگیرد.

اابته ابزار های دیگر مانند HypeAuditor، Popular و غیره نیز وجود دارند که برای آنالیز پیج اینستاگرام طراحی شده اند که از آنها نیز می توانید استفاده کنید.

در کل توجه داشته باشید که برای پیشرفت در کسب و کار و شناخته شدن پیج اینستاگرام خود، نقش اطلاعات و داده های آنالیزی را دست کم نگیرید، زیرا شما برای مقایسه پیج خود با سایر اکانت های موفق و داشتن یک استراتژی و برنامه مناسب، احتیاج دارید که با آنالیز پیج خود و رقبا به شناخت کافی و اطلاعات لازم دسترسی داشته باشید.

بنابراین با تهیه این ابزار ها یک گام بلند در موفقیت پیج خود بردارید.سایت دیجی ممبر مرجع فروش خدمات اینستاگرامی به بهترین کیفیت می باشد اگر میخواهید میزان مخاطب خود را در اینستاگرام افزایش دهید با خرید فالوور واقعی اینستاگرام از این سایت مخاطبان خود را میلیونی خواهید کد.

منبع مقاله

سوالات متداول در زمینه ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام

چرا باید از ابزار های انالیز استفاده کرد؟

برای داشتن اطلاعات کافی از مسیری که در پیش روی شماست و انالیز رقبایتان

ایا ابزار های انالیز پیج رایگان هستند؟

این ابزار برای مدت محدودی رایگان هستند و بعد از این مدت باید اشتراک خریداری کنید.

اهمیت آنالیز پیج اینستاگرام چیست؟

برای بالا اومدن پیج اینستاگرام خود باید مسیری را طی کنید تا بتوانید موفق شوید و این مسیر نیازمند آنالیز هفتگی و یا حتی روزانه است که شما متوجه شوید مخاطبانتان چه نوع محتوایی را بیشتر دوست دارند و میپسندند!

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد