🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید.
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
آنالیز رقبا در اینستاگرام با جدید ترین راهکار ها

آنالیز رقبا در اینستاگرام با جدید ترین راهکار ها

فهرست مطالب
5/5 - (7 امتیاز)

آیا می دانید که هدف از آنالیز رقبا در اینستاگرام چه می باشد و چگونه می توان رقبای خود را در اینستاگرام تجزیه و آنالیز کرد؟ این روز ها چون همه کاربران از اینستاگرام برای کسب درآمد استفاده می کنند آنالیز و بررسی رقبا هم به یک بحث مهم و داغ تبدیل شده است.

در حال حاضر اینستاگرام یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی در زمینه دیجیتال مارکتینگ می باشد. چرا که بسیاری از کارشناسان در دنیای تجارت از طریق اینستاگرام موفق شده اند.

به این علت اینستاگرام نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا به یک رسانه محبوب تبدیل شده است. پس به این علت ادمین پیج های بیزینسی همواره تلاش می کنند تا رقبای خود را در اینستاگرام آنالیز کنند.

در این مقاله از سایت دیجی ممبر می خواهیم در مورد آنالیز رقبا در اینستاگرام با جدید ترین روش ها مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم تا اطلاعات خود را بیشتر کنید.

شاید در مورد رقیب های خود هیچ اطلاعاتی ندارید و نمی دانید که اصلا رقبای شما در اینستاگرام چه افرادی هستند. در واقع رقیب در اینستاگرام به پیج هایی گفته می گردد که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند.

پس برای این که در میان آن ها موفق شوید باید از این لحظه به فکر آنالیز کردن آن ها باشید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا جدید ترین روش ها را برایتان معرفی کنیم.

آنالیز رقبا در اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

شاید اصلا با خودتان بگویید که آنالیز رقبا در اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟ شاید برای موفق شدن در اینستاگرام پیج خود را به حالت بیزینسی در بیاورید و با خود بگویید دیگر کار ما تمام است و در حوزه کسب و کار دیگر موفق می شویم.

خیر چنین نیست. شما باید تلاش کنید که در میان رقبای خود بیشتر دیده شوید. برای این که خودتان را به رقیبان برسانید باید آنالیز رقبا را شروع کنید. یعنی بهتر است از استراتژی های آن ها استفاده کنید و بدانید که پیج های موفق از چه روش هایی استفاده می کنند.

اگر قادر باشید این کار را به درستی انجام دهید می توانید به نقاط قوت و ضعف آنها پی ببرید و در راستای پیشرفت خود از آنها استفاده کنید.

مراحل آنالیز رقبا در اینستاگرام با جدیدترین متد های روز

در بخش های بالاتر در مورد اهمیت های آنالیز کردن رقبا آشنا شدیم. اما خب این کار را چگونه می توانید انجام دهید؟ انجام دادن هر کاری نیاز به اصول و روش های خاص دارد.

برای شروع به آنالیز رقبا در اینستاگرام در ابتدا باید اینستاگرام را باز کنید و وارد صفحه خود شوید. سپس در قسمت سرچ، پیج تمامی رقبای خودتان را جست و جو کنید.

علاوه بر سرچ کردن باید به نحوه فعالیت آن ها توجه کنید و دقت کنید که از چه روش هایی استفاده می کنند. در این بخش چند مرحله از روش های آنالیز رقبا را برایتان بیان می کنیم و می توانید از آن ها ایده بگیرید:

1. شناخت رقبا در تمامی شبکه هایی اجتماعی

این کار را می توانید با استفاده از روش های زیر انجام دهید:

استفاده کردن از گوگل، لیست دنبال کننده ها

ثبت لیست نهایی

2. بررسی کردن نوع محتوا هایی که تولید می کنند و استراتژی انتشار آن ها

بررسی کردن نوع محتوا هایی که تولید می کنند و استراتژی انتشار آن ها

یکی از مهم ترین مراحل آنالیز رقبا در اینستاگرام توجه به استراتژی آن ها و نوع تولید محتوا می باشد. می توانید به هشتگ هایی که استفاده کرده اند نیز توجه کنید.

3. بررسی کردن مخاطب های پیج

در این مرحله هم باید برخی اطلاعات را جست و جو و پیدا کنید. مثلا می توانید تعداد دنبال کنندگان، زمان اشتراک گذاری یک محتوا و میزان لایک و محبوبیت هر کدام را بررسی کنید.

swot 4.آنالیز

تحلیل سوات یکی از مهم ترین ابزار هایی است که می تواند به آنالیز رقبا در اینستاگرام کمک کند.در واقع با استفاده کردن از این ابزار می توانید نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید و از فرصت هایی که پیش رو دارید استفاده کنید.

5. بررسی کردن میزان تعامل کاربران با دیگر پیج های تجاری

کاربران در اینستاگرام هر چقدر هم که مطالب خوبی تولید کنند باز هم بدون لایک و کامنت و تعامل هیچ ارزشی ندارند. به این علت در این مرحله از آنالیز رقبا باید به تعداد لایک و کامنت و … توجه کنید.

برای بالا بردن لایک و کامنت در اینستاگرام میتوانید با خرید لایک اینستاگرام ، خرید کامنت اینستاگرام میزان لایک و کامنت خود را بالا ببرید و باعث ایجاد تعامل بالا شوید و وارد اکسپلور شوید.

6. در نظر گرفتن تغییراتی که در طی زمان انجام شده است.

آخرین و مهمترین مرحله بررسی کردن تغییرات در طول زمان می باشد. شما باید توجه کنید که در گذر زمان چه اتفاقی افتاده است. مثلا کدام محتوا با کدام فرمت ها مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. به دنبال آن هم این تغییرات را یادداشت کنید تا فعالیت های مثبت و منفی را شناسایی کنید.

خوب است بدانید که آنالیز رقبا در اینستاگرام این روز ها مسئله ای مهم می باشد. ادمین تمامی پیج های کاری با استفاده کردن از تجزیه و تحلیل رقبای خود پیشرفت می کنند. شما نیز میتوانید با استفاده کردن از نکات مهم گفته شده در مقاله بالا، خود را به موفقیت های بالاتر برسانید.
برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

سوالات متداول در زمینه آنالیز رقبا در اینستاگرام

آیا بعد از آنالیز رقبا در اینستاگرام از کار های آن ها کپی کنیم؟

خیر، شما باید از کار های رقبا ایده بگیرید ولی هرگز از آنها کپی نکنید.

مهم ترین نکات به هنگام آنالیز رقبا در اینستاگرام چه می باشد؟

کار های جالب و متفاوت تر از رقبا انجام دهید، تمامی تغییرات در گذر زمان را یادداشت کنید، هر گونه فرصت و یا تهدیدی را بشناسید.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد