🎁 تخفیف 40 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان 5 درصد هدیه دریافت کنید. شماره تماس : 09397589194
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
آموزش ساخت کمپین استوری اینستاگرام

آموزش ساخت کمپین استوری اینستاگرام با 4 استراتژی خلاقانه

فهرست مطالب
post

 

بسیاری از افراد به دنبال پیاده کردن یک کمپین استوری اینستاگرام هستند اما نمی دانند از کجا باید شروع کنند که ما در اینجا به آنها کمک می کنیم.

آشنایی کامل با کمپین استوری اینستاگرام

کمپین استوری اینستاگرام به فعالیت بازاریابی در استوری اینستاگرام می پردازد.

کمپین استوری اینستاگرام شامل کسب و کارهایی است که هدف آنها رسیدن به یک هدف بازاریابی، محتوا را در استوری های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند.

اینه قصد می تواند مثل ایجاد آگاهی از برند گسترده باشد یا می‌تواند مثل ایجاد نیاز به توزیع و فروش کالا جدید باشد.

مقصود شما هر چیزی میتواند باشد ولی در کل تمرکز شما باید روی به وجود آمدن محتوای با کیفیت و تعاملی باشد. چون اگر محتوای شما با کیفیت باشد کاربران محتوای شما را  لایک می کنند و برای شما کامنت میگذارند که همین امر باعث می‌شود که کمپین شما با موفقیت اجرا شود.

و همچنین بازدید های استوری شما بالا برود و اعتبار پیج شما افزایش یابد و همچنین اگر نیاز به بالا بردن بازدید یا ویو استوری در کمترین زمان هستید به صفحه خرید ویو استوری مراجع نمایید.

معرفی و نمونه هایی از اجرای کمپین استوری موفق

به عنوان مثال شرکت کاله برای اینکه کالای خود را تبلیغ کند به دنبال آشپزی با این محصول می باشد و در یک پست جداگانه یک دستور غذا با مواد غذایی شرکت کاله را به شما معرفی می کند. و یک تصاویر از پست در استوری باعث اطلاع  رسانی به مخاطبان می شود و در یک قسمت هایلایت استوری محصول خود را قرار می‌دهد و با یک دعوت مخاطبان را برای دیدن این پست دعوت میکند.

به کمک این شیوه دیگر نیازی برای صرف کردن هزینه برای تبلیغات  نیست بلکه این کمپین استوری باعث آگاهی از برند معرفی کالا و نتیجه آن فروش بالای محصول میشود.

یک نمونه دیگر برای راه اندازی کمپین استوری گرسنگی ضربدر صفر شرکت اسنپ فود میباشد.

شرکت اسنپ فود با همکاری سازمان جهانی در سازمان ملل همکاری می‌کند و این کمپین با پشتیبانی از جلوگیری از اسراف هدف گذاری شد.

اسنپ فود در این کمپین استوری از کاربران خود درخواست کرد روش هایی را برای جلوگیری از اسراف غذا ها را پیشنهاد کنند.و بعد اسنپ فود راهکارهایی را که مخاطبان بیان کردن را جمع آوری کرد و در استوری به اشتراک گذاشت.

در میان تمام این راهکارها چند مورد از بهترین راهکار را برای کار خود انتخاب کرد و در آخر به برندگان خود کد تخفیف برای سفارش غذا اهدا کرد.

کمپین اسنپ فود به عنوان یک کمپین مسئولیت اجتماعی شناخته شده است که این کمپین علاوه بر شناساندن برند باعث تعامل با کاربران می شود. این کمپین مسئولیت پذیری را به مخاطبان خود نشان می‌دهد و وفاداری مخاطبان را افزایش و در نتیجه فروش محصولات و خدمات آن ها نیز افزایش می یابد.

شما می توانید یک کمپین کسب و کار را در استوری های اینستاگرام داشته باشید اما می توانید استوری ها را به صورت جداگانه و در کمپین کلی خود طراحی کنید.

نحوه و روش برنامه ریزی کمپین استوری اینستاگرام

وقتی شما با کمپین استوری اینستاگرام آشنا شدید باید مراحلی را پشت سر بگذارید تا آن را اجرا کنید.

مرحله اول انتخاب اهداف کمپین خود

دره ابتدای کار شما برای راه اندازی کمپین اینستاگرام باید هدف خود را مشخص کنید. بهتر است برنامه ریزی کمپین را از اهداف کمپین خود شروع کنید چون هدفی را که مشخص می کنید روی اجرای کمپین شما نفوذ دارد. این هدف رو معیار هایی که انتخاب میکنید تا به هدف برسید نیز تاثیر گذار است.

پس شما باید زمانی را برای چیزی که می خواهید به دست بیاورید هدف گذاری کنید اون هدف شما میتواند آگاه از برند و توزیع کالاها را افزایش دهید.

وقتی هدف کمپین خود را مشخص میکنید میتوانید درباره شاخص‌ های اصلی عملکرد lpk خود نیز فکر کنید.

مطمئن باشید که کمپین استوری های اینستاگرام شما قابل اندازه گیری باشند. مانند اینکه اگر دوست دارید کالای جدیدی را تبدیل کنید تعداد واحد های خود را برای فروش هدف قرار دهید.

اگر شما کمپین استوری اینستاگرام خود را به نتیجه اندازه گیری نزدیک تر کنید بهتر می باشد.

شما نباید هدف تعامل اینستاگرام خود را فراموش کنید.

ممکن است کمپین شما با تعامل و کار هایی در زمینه فروش ارتباطی نداشته باشد اما مشخص کردن هدف برای تعداد لایک و حتی نظرات و اشتراک گذاری هایی که دریافت می‌کنید مهم می باشد.

وقتی هدف کمپین خود را مشخص کرده اید زمان این رسیده تا مخاطبان هدف خود را مشخص کنید.

وقتی هدف کمپین شما متفاوت باشد قطع مخاطبان هدف شما نیز گسترده و متفاوت می باشد. ممکن است مخاطبان شما جز کاربرانی باشند که اکنون شما را دنبال نمی کنند و یا کاربران هدف شما می توانند زیر مجموعه کوچکی از کاربران شما باشند.

سوالاتی برای کمک به شما در یافتن راه درست:

1- کاربران شما با چه نوع محتوایی رابطه برقرار میکنند.

۲- آیا کاربران استوری های عکس را بر فیلم ترجیح می دهند.

۳- از چه نوع هشتگ هایی استفاده می کنند و چه نوع هشتگی را دنبال می کنند.

۴- کدام شکلک ها را برای تعامل استفاده می کنند.

۵- کاربران شما در کدام قسمت از جامعه قرار دارند.

وقتی شما هدف و مخاطبان کمپین خود را مشخص کنید می‌توانید مبانی قوی را برای کمک به برنامه ریزی و اجرای بقیه فعالیت های خود داشته باشید.

مرحله دوم: تنظیم یک برنامه زمانی برای کمپین خود

تنظیم یک برنامه زمانی برای کمپین خود

آیا کمپین استوری کسب و کار اینستاگرام شما با یک اتفاق واقعی مثل همایش و یا فروش داخل فروشگاه یا تعطیلات مطابقت دارد و یا آیا همزمان با توضیح یک کالای جدید می باشد؟

شما میتوانید برای کمپین خود یک جدول زمانی مختصری که حداکثر یک هفته باشد را برنامه ریزی کنید. اما اگر هنگامی که کمپین شما با یک اتفاق بزرگترین مواجه شود و یا یک کمپین آگاهی طولانی مدت داشته باشید باید جدول زمانی خود را طولانی تر کنید.

مدت زمان کمپین به تمرکز و هدف شما بستگی دارد. برگزاری کمپین های تبلیغاتی مانند مسابقات نیاز به زمان زیادی دارند ولی بعضی از کمپین ها در مدت زمان کمی قابل اجرا میباشد. داشته باشید تا کمپین شما طولانی نشود چون شما با خطر از دست دادن حجم زیادی از مخاطبان و جذابیت کمپین مواجه می شوید.

اگر کمپین تبلیغاتی شما با یک رویداد به خصوصی مرتبط شد می توانید آن را برای شروع کار در نظر بگیرید و بعد از آن جدول زمانی خود را بر اساس آن تاریخ خاص تنظیم کنید.

برنامه های زمانبندی استوری های اینستاگرام می تواند در ایجاد کمپین به شما کمک کند آنها در ساختن یک استراتژی و خلاصه کردن آن بسیار موثر هستند. شما می توانید با وسیله های برنامه ریزی تمام این گزینه ها را قبل از شروع به کمپین انجام دهید.

موارد مهم و اصلی در هنگام طراحی جدول زمانی کمپین استوری اینستاگرام

۱-تبلیغات زیر پوستی قبل از شروع کمپین: کنایه و اشاره و یا رایج کردن کمپین قبل از شروع به کار

۲-روز راه اندازی کمپین:  نوشته روز تبلیغات شما

۳-پیگیری های بعد از کمپین: ادامه مکالمه بعد از، از بین رفتن هیجان های اولیه

وقتی شما موارد را به روزهای قبل و بعد از راه اندازی کمپین تقسیم می کنید روش شما اصولی تر خواهد شد. همچنین این روش به شما کمک می کند تا از بهترین روش های خلاقانه برای ترویج کمپین خود فکر کنید و تعامل داشته باشید.

مرحله سوم تصمیم گیری درباره استراتژی و جهت گیری خلاق خود: وقتی شما هدف کمپین و جدول زمانبندی خود را مشخص کردید زمان این رسیده تا تعیین کنید که کمپین شما باید به چه شکل و شیوه ای باشد؟

داشتن یک مسیر خلاقانه می باشد که باعث می شود کمپین شما از بقیه محتواها متفاوت باشد چون جهت خلاقانه شما را متمایز میکند.

4 استراتژی خلاقانه برای فکر کردن

1) باید مفهوم پشت کمپین خود را در نظر بگیریم.

این امر یک ایده‌ی بزرگی است که شامل محتوای کمپین و پیام های شما می باشد. محتوای شما می‌تواند بسیار ساده و یا خیلی پیچیده باشد اما برای همیشه باید به اهداف کمپین شما متصل باشند.

2) شما باید سبک بصری کلی کمپین خود را توضیح دهید.

این مورد دربردارنده یک پالت رنگ، برخی تصاویر الهام بخش، راهنمای سبک طراحی و الگوهای طراحی است که در فضاهای اجتماعی شما به کار گرفته می شود.

اگر شما یک برند تجاری با پالت رنگی و فونت شده دارید برای شما بسیار سودمند است اما اگر از این امر برخوردار نیستید این موارد ایده خوبی است تا روی کمپین های استوری اینستاگرام خود پیاده کنید.

3)  شما باید پیامک کمپین و سبک سر مقاله را مشخص کنید.

این موضوع در تنظیم کردن محتوای خود به شکل مرتبط به شما یاری می رساند و همچنین شما از این اما مطمئن می‌شوید که نحوه معرفی و توزیع و یا فروش محصولات در کمپین یکنواخت می ماند.

4)  ویژگی های استوری اینستاگرام را که می خواهید برای تبلیغ کمپین خود استفاده کنید مشخص کنید.

اگر فعالیت شما در استوری اینستا گرامی باشد و شما روی زمان بسیار حساس هستید می توانید از شکلک های شمارش معکوس برای به وجود آوردن علاقه استفاده کنید.

اگر کمپین شما در زمینه جمع آوری محتوای تولید شده توسط مخاطبان است می توانید از استیکر هشتگ بهره ببرید.

تاثیرات A را از یاد نبرید و امروزه با راه اندازی پلتفرم AR krap s می توانید هر شغلی را در اینستاگرام ایجاد و تبلیغ کنید.

به عنوان مثال به برندهای آرایشی می توانند از AR استفاده کنند تا طرفداران آنها به طور واقعی کالاهای آنها را امتحان کنند. برند های جدید نیز می تواند برای ایجاد یک اتاق های پرو مجازی از آن استفاده کنند و این ویژگی ها برای این افراد این زمینه را ایجاد می‌کند تا پیراهن ،عینک و یا محصولات دیگر را امتحان کنند.

اگر شما زمینه و منابع مناسبی دارید می توانید با مخلوط کرد افکت R A مسیر مناسبی را برای تعامل بیشتر مخاطبان در کمپین استفاده کنید.

مرحله شماره ۴ ایجاد یک استوری برد برای کمپین خود :

ایجاد یک استوری برد برای کمپین خود

قبل از اینکه شما شروع به گرفتن تصویرها و فیلم ها کنید با یک استوری بورد برای کمپین خود به وجود بیاورید. برای ایجاد استوری بورد باید جزئیات را تصور کنید و اطمینان داشته باشید که همه اینها در کنار هم معنا پیدا می کنند.

تا به حال چیزی درباره استوری بورد شنیده ای؟ دره واقعی یک نمایش تصویری از شیوه آشکار شدن کمپین شما از ابتدا تا انتها می باشد.

به عنوان مثال ما میخواهیم محصولی را که نمونه‌ای از مراقبت از مو می‌باشد را مورد بررسی قرار دهیم این برند در درون کمپانی برای تبلیغ صابون های حمام خود مجموعه ای از استوری های اینستاگرام را به اشتراک می گذارد.

این افراد در چند استوری شروع به معرفی این محصول می کند و بعد به نحوه سود آن را برای خریداران توضیح می دهند.

بعد آن را در یک آموزش سریع و کلی برای شما به اشتراک میگذارند.

بعد آنها یک دعوت را برای مخاطبان خود به اشتراک می گذارند تا آنها برای خرید کردن این محصول صفحه را به بالا بکشند.

به این موضوع توجه کنید که آنها چگونه به موضوع کمپین خود را به سرعت از معرفی تا آموزش و تا خرید پیش می برند. این مورد همان کاری است که شما باید در هنگام ترسیم جزئیات کمپین خود انجام دهید.

مرحله شماره ۵ ایجاد ابزارهای استوری کمپین اینستاگرام خود و آماده سازی تقویم محتوای خود است: پس از مشخص کردن استراتژی اصطلاح خلاق و استوری بورد امروزه باید وسیله های واقعی را برای کمپین استوری های خود به وجود بیاورید.

هدف از وسایل کمپین ما مثل عکس و فیلم و حتی نمودار است که برای کمپین خود باید برنامه ریزی کنید. وسیله های مورد نظر شما بر اساس مفهوم و دامنه کمپین شما متفاوت می باشد.

این قسمت از فرایند برنامه ریزی بسیار متفاوت و مهمی باشد اما مهمترین چیزی که در این راه وجود دارد این است که شما در مسیر خلاقیت خود قرار می گیرد. و نتیجه آن ایجاد محتوای با کیفیت برای کانال های اجتماعی است.

مرحله ششم برنامه ریزی کمپین استوری اینستاگرام خود: وقتی شما تمام مطالب و وسیله ها را در دست داشته باشید می توانید تمام آنها را در کنار هم قرار دهید و برای تقویت محتوای خود برنامه ریزی کنید.

شما می توانید یک روزی را برای راه اندازی رسمی مشخص کنید. همچنین شما می توانید یک جدول زمانی متفاوت برای فضاهای اجتماعی یا مراحل راه اندازی متفاوتی داشته باشید.

به عنوان مثال ۱ سریال قبل از پخش شدن به عنوان تیزر به اشتراک گذاشته می شود و بعد از توزیع فیلم استوری نهایی را بر اساس انتشار و پخش سریال به اشتراک گذاشته می شود و بعد آنها را در محتوای خود هایلایت میکنند.

وقتی به برنامه ریزی تقویم فضاهای اجتماعی خود می پردازید به مدت عمر هر قطعه محتوا فکر کنید مخصوصا استوری های اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت طول عمر دارند که باید به این موضوع فکر کنید. شما باید کمپین خود را در ذهن افراد قرار دهید.

مرحله شماره ۷ تبلیغ کمپین استوری های اینستاگرام خود: وقتی شما محتوای کمپین استوری های اینستاگرام خود را ایجاد کردید و آنها را به انتشار گذاشتید هدف تان این است که کاربران زیادی را به خود جلب کنید که برای انجام این کار باید وارد تبلیغ شوید.

علاوه بر این که شما باید محتوای های خود را در فید ارسال کنید باید محتوای کمپین خود را با هشت و  یا استیکر و موارد دیگر تبلیغ کنید.

۱-با استیکر شمارش معکوس استوری اینستاگرام خود را در کمپین وارد هیجان کنید.

عجایب یک اتفاقی را در آینده تبلیغ می کنید می توانید از استیکر شمارش معکوس استفاده کنید و تاریخ و زمان مشخص شده را نیز اضافه کنید.

کاربران شما می‌توانند در اتفاق شمارش معکوس شماebircsbusشوند وقتی زمان و شمارش معکوس به پایان برسد یک یادآوری برای آنها فرستاده میشود که این یک راه عالی برای ایجاد چالش برای کمپین شما است.

اگر کمپین شما در زمینه توزیع کالا ها متمرکز شده است می توانید از شکلک های راه اندازی کالاهای جدید اینستاگرام استفاده کنید که این شکلک ها شبیه به استیکر شمارش معکوس هستند.

۲-برای بالا بردن هیجان و جذابیت با اینفلوئنسران همکاری کنید:

روش دیگر برای تبلیغ کمپین استوری های اینستاگرام شما همکاری با اینفلوئنسران می باشد.

از اینفلوئنسر اند یا بلاگر آن و عکاسانی استفاده کنید که دنبال کنندگان زیادی داشته باشد و همچنین جذابیت پست های این افراد نیز بسیار زیاد باشد.

شما می توانید با بلاگرهای زیادی همکاری کنید و از آنها بخواهید که درباره کمپین شما در کانال هایشان استوری و پست بگذارند و این باعث می‌شود تا مخاطبان بسیار زیادی با کمپین شما آشنا شوند و این راهی برای بالا بردن افراد کمپین میباشد.

۳-کمپین هشتگ ایجاد کنید

کمپین هشتگ ایجاد کنید

اگر شما یک کمپین جایزه داره ندارید می توانید برای تبلیغ کمپین کسب و کار اینستاگرام خود هشتگ مخصوص برند ایجاد کنید.

در ابتدا شما باید در مورد مشخصات برند خود و اینکه چه پیامی را میخواهید به اشتراک بگذارید فکر کنید. بعد از آن یک هشتگ جذابی ایجاد کنید که شامل تمام این موارد باشد.

مرحله شماره ۸ برگزاری لایو در روز راه اندازی کمپین استوری اینستاگرام: با برنامه ریزی محتوا می توانید برای اجرای کمپ آماده باشید. چند نکته وجود دارد که شما باید در روز راه اندازی کمپین انجام دهید که در زیر به تمامی این موارد می پردازیم.

۱-بیو اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید

شاید بخواهید لینک موجود در بیو خود را به یک صفحه دیگری تغییر دهید و یا از یک لینک ردیابی استفاده کنید. و یا می توانید بیو اینستاگرام خود را برای اضافه کردن یک فراخوانی به روز رسانی کنید. و از آنجایی که مخاطبان برای تهیه محصول شما از لینکی که در بیو شما وجود دارد استفاده می کنند پس باید بیو خود را به روز رسانی کنید و یا پیام کمپین را به بیو خود بافزایید.

۲-در پاسخ به دایرکت خود سرعت عمل داشته باشید

امروزه زمان آن نیست که کاربران خود را منتظر بگذارید پخش ما باید زمانی را برای جواب دادن و ارتباط برقرار کردن با سوالات کاربران خود اختصاص دهید.

برای این که سرعت عمل خود را برای پاسخ به دایرکت بالا ببرید باید از یک تیمی کمک بگیرید. این موضوع هم باعث افزایش فروش شما می شود و هم باعث توجه به مخاطبان است.

۳-محتوای کاربران خود را دوباره به اشتراک بگذارید

کاربران شما درباره کمپین شما مطالبی می نویسند و شما باید از نظرات مثبت کاربران در مورد محصول و کمپین خود تشکر کنید.یکی از روش کشت شما از آنها قدردانی می کنید این است که پست آن ها را مجدد به اشتراک بگذارید.

هر چقدر میزان هیجان کاربران بیشتر باشد کمپین شما به بهترین نحو به اشتراک گذاشته می شود.

۴-میزبان یک لایو پرسش و پاسخ باشید

هنگامی که کمپین خود را راه اندازی می کنید برای پاسخ به سوالات کاربران خود را در دسترس آنها قرار دهید و این نشان می‌دهد که شما برای کمپین خود سرمایه گذاری کرده اید.

اگر در روز راه اندازی کمپین زمانی را برای یک لایو در نظر بگیرید راه صحیح برای بالا بردن هیجان و گفتگو در  مورد کمپین می باشد.

مرحله شماره ۹ پیگیری و اندازه گیری موفقیت کمپین استوری های اینستاگرام خود: در این مرحله زمان آن رسیده که شما اهداف کمپین خود را بررسی و آنها را سبک و سنگین کنید.

برای همه برندها و مشاغل موفقیت فرق دارد شما باید وقتی را برای بررسی این موضوع بگذارید که کمپین شما چقدر موفق بوده و آیا با اهداف شما مرتبط میباشد.

شما میتوانید از lp k آگاهی از برند خود را پیگیری کنید.lp k شامل تعامل و ایمپرشن و هدایت به مقصد و ثبت نام و خرید الکترونیکی می شود.

سخن پایانی

کمپین های استوری اینستاگرام شیرینی فوق العاده برای مارک ها و شغل ها در مسیر بالا بردن کاربران و آگاهی از برند و فروش است.اجرای این کمپین ها بسیار راحت می باشد و تنها کاری که نیاز است برنامه ریزی خوب و کمی خلاقیت است و به کمک این دو عامل به راحتی می توانید کمپین شخصی خود را داشته باشید.

دانلود pdf این مقاله

سوالات متداول ساخت کمپین استوری اینستاگرام

یک کمپین خوب تبلیغاتی در اینستاگرام دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

اولین موضوع که اهمیت بالایی دارد ایجاد هدف برای کمپین مورد نظر است که شما باید هدف خود را از این کمپین مشخص کنید تا بتوانید نتیجه ی مورد را بگیرید.

ایده برای کمپین های تبلیغاتی از کجا بیاریم؟

بسیاری از اساتید و افراد در اینستاگرام هستند که در این زمینه تخصص دارند و میتوانند به شما در رابطه با حوزه ی کاری خودتان مشاوره هایی بدهند، پیشنهاد ما به شما این است حتما با این افراد مشورت کنید تا بتوانید یک ایده ی جدید و نو برای ایجاد کمپین داشته باشید.

کمپین استوری چیست؟

کمپین استوری اینستاگرام هرگونه فعالیت بازاریابی است که در استوری انجام می شود.

نکات مهم در هنگام طراحی جدول زمانی کمپین استوری اینستاگرام چیست؟

انتخاب دقیق روز راه اندازی کمپین، تبلیغات پیش از شروع کمپین و پیگیری های بعد از کمپین.

ما را در سوشیال ها دنبال کنید:
خرید خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های اینستاگرام

سرویس های تلگرام

سرویس های روبیکا

سرویس های کلاب هاوس

جدیدترین پست های وبلاگ

دیجی ممبر

سایت دیجی ممبر بزرگترین مرجع رسمی فروش خدمات شبکه های اجتماعی مفتخر است تا با ارائه خدمات باکیفیت همراه با کمترین قیمت ممکن شما را در مسیر رسیدن به معروفیت همراهی کند.


تماس با ما


راهنمایی خرید


همکاری درفروش


قوانین و مقررات

جدیدترین مطالب وبلاگ

تماس با ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت دیجی ممبر هر روز هفته از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و پیامک پاسخگو نیازهای شما عزیزان است.

09397589194

سوشیال‌ها:


Telegram


Whatsapp


Google


Pinterest


Youtube


Instagram

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد